Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, feltettétek már...

Ateisták, feltettétek már magatoknak valaha ezt a kérdést?

Figyelt kérdés
Higgyek-e csak azért az evolúcióban, mert Istenben nem tudok?

2013. márc. 1. 10:06
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/130 anonim ***** válasza:

Még mindig főemlősök vagyunk, ez nem igazán változott.


Ez az egyik legnagyobb tévhit: az ember nem egy level up. Én tudom, hogy sokan szeretik azt gondolni, felsőbbrendűek, kiváltságosok, stb. de ez nem így van.


Ill. részben, de az egoizmus tönkreteszi.

2013. márc. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/130 anonim ***** válasza:
20%
Az evolúció még most is tart, az emberé is. Nemrég olvastam az indexen vagy origón egy cikket, hogy a mai emberek butábbak, mint 1000-2000 évvel ezelőtt, hanyatlik az iq, mert a technológia már olyan szinten kinyalja az ember seggét.
2013. márc. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/130 anonim ***** válasza:
75%

Az index és az origó cikkeit az esetek 99%-ában le lehet húzni a WC-n.

Ez is egy olyan.

2013. márc. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/130 anonim ***** válasza:
100%

Az evolúcióban hinni kb. olyan értelmetlen, mint a telefonkönyvben hinni, vagy vallást alapítani a reverz transzkriptáz enzim tiszteletére.


Az evolúció egy egyszerű, teljesen semleges tény, így változnak meg az élőlények öröklött tulajdonságai. Ebben lehet hinni vagy nem hinni, teljesen fölösleges, attól a tények nem változnak. Szóval ha hinni akarsz az evolúcióban valamit nagyon félreértettél.

2013. márc. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/130 anonim ***** válasza:

"Nemrég olvastam az indexen vagy origón egy cikket,"


Akkor az biztos úgy is van, az index meg az origo, mint tudjuk, 100%-osan hiteles, tudományos igényességű források:D


Igényes ember meg sem nyitja azokat a demagóg oldalakat. Egy darabig nézegettem az indexet, de rájöttem, mennyire részrehajló. Úgy néz ki, mintha politikai provokátorok írnák a cikkeit.



"hogy a mai emberek butábbak, mint 1000-2000 évvel ezelőtt, hanyatlik az iq, mert a technológia már olyan szinten kinyalja az ember seggét."



Biztos azért jött létre a technológia, mert az emberek butábbak lennének, mint 1000-2000 évvel ezelőtt:D



Te nem tudod elképzelni, hogy egy olyan korban, ahol az emberek szinte teljes egésze földművelő paraszt, aki nem lát a faluján túl és ahol "boszorkányság" vádjával égetnek meg embereket, milyen buták az emberek.

2013. márc. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/130 anonim ***** válasza:
31%
való igaz, hogy butul az ember, de olyan kis mértékben csak, hogy a technológia előbb oldja meg a problémát, minthogy túlságosan lebutulnánk
2013. márc. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/130 anonim ***** válasza:
19%

"#41Még mindig főemlősök vagyunk"-a magad nevében, fiam.

A legszomorúbb - és logikátlanabb- hogy mindezt SZAVAKKAL mondja a főemlős-emberizink.

Mi ellenben: Szólények vagyunk. És egyre inkább. Az állatok beszéde reflex, jelzés. Abból SOHA nem lesz emberi beszéd. A mi beszédünknek is megvan ez a része. HA rálépnek a lábunkra- reflex, jelzésszerű hangot adunk ki stb.

De amikor József Attila megírja(mondja) az Eszmélet vagy a Dunánál vagy a LVegőt versét egész másról van szó (és amikor mi megértjük akkor is).

T.Főemlősök, gondolkodjatok el ezen, (infantilis pontozást mellőzve, mert nem azon fog múlni, hanem, hogy gondolkodsz-e), mi az "az értelemig és tovább"?


"Én túllépek e mai kocsmán,

az értelemig és tovább!"

[link]

2013. márc. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/130 anonim ***** válasza:
100%

"Az állatok beszéde reflex, jelzés.Abból SOHA nem lesz emberi beszéd."


Még szép? Miért is kéne emberi beszédnek lennie, ha egyszer mondjuk az méh vagy delfin vagy csimpánz?

Ez az egoizmus amiről beszéltem.

Ha tanultál bioszt, tudhatod, hogy ezek a lények hogyan kommunikálnak egymással, egyiké-másiké elég fejlett. De gondolom téged ez nem érdekel, te úgy is ember vagy. Biztosan nehéz volt annak születni, de meglett.

Ez a legszomorúbb.


u.i. Nem vagyok a fiad.

2013. márc. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/130 anonim ***** válasza:
0%
Nem kommunikációról volt szó. Hanem SZÓVAL való beszédről. És versekről (ha esetleg nemcsak "bioszt", hanem irodalmat is tanultál volna)
2013. márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/130 anonim ***** válasza:
Szavakkal kommunikálunk. (ill. mimikával és mozdulatokkal) Szívesen.
2013. márc. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!