Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "Kedves " Hovind hívők,...

"Kedves " Hovind hívők, illetve más kreacionista irányzatokat követők. Válaszolnátok néhány kérdésre?

Figyelt kérdés

Ti állandóan azért kardoskodtok hogy az elméleteteket kezeljék tudományosan elfogadott,korrekt és versenyképes elméletként.


Nos,ha tényleg ezt akarjátok,akkor leszek egyedüli ateistaként az oldal történelmében,aki erre kísérletet tesz.


Remélem tisztában vagytok vele hogy a tudományOs elméleteket tesztelsnek és kísérleteknek kell alávetni,valamint a többi tudományos elmélettel kell versenybe állítani,melyik a legjobban igazodó a bizonyítékokhoz és melyikben van kevesebb találgatás.


És csupán 6 egyszerű kérdést tennék fel amit egy versenyképes elméletnek el kell tudnnia hárítania.


Nos,a kérdések a következők:


1.)Ha volt özönvíz hol van a rengeteg üledék?Egy év szerintem elég idő ahhoz hogy csak egy rétegnyi üledék keletkezen.Tehát hol van az a mindenhol megtalálható üledékes kőzetréteg,ami mindenhol egybefügg.Valamint ha képződött is ilyen réteg akkor hogy lehetnek üledék mentes csupasz ősföldek?


2.)Ismét geológia.Ha a hegységek órák leforgása alatt keletkeztek,akkor nem szabadna gránitból áló hegységeknek létezniük.A gránit ugyanis a Föld mélyén keletkezik és igazán hoszú idő alatt.Ez aból következik hogy a gránit szerkezete eltér a többi vulkanikus kőzetétől.A gránitban ugyanis igencsak nagy kristályok láthatóak.Ezek a kristályok egy bazaltban például nem láthatóak,mert a bazalt mikor a felszínen gyorsan folyt és gyorsan szilárdult meg,nem volt a kristályokna elég idejük a növekedésre.A gyorsan folyó bazalt a gyors megszilárdulás hatására nem növeszt nagy kristályokat.A gránit viszont elég időt tölt a mélyben és így bene nőhetnek a kristályok.Szóval mivel magyarázátok mondjuk a Velencei-hegység létét?


3.)Mivel magyarázzátok hogy a vizi őslények is kihaltak ?És ne hozakodjatok elő Nessi vel.A bizonyítékok a létére egyenlők a nullával.Tehát hova tőnt mondjuk a plesioSaurus,az ophtalmosaurus,a liopleurodon és még néhányany.


4.)A radiometrikus kormeghatározásnak miért nincs jelentősége?A trícium segítségével évre pontosan határozták meg borok palackozási korát.Ha tudtok tudományosan elfogadható oldalt linkelni akor jöhet (tehát ne index,meg origó legyen)


5.)Azt mondjátok hogy a dinoszauruszok fosszíliái az özönvízkor képződtek.Nos tisztában vagytok a saját állításaitokkal?Azt állítotátok hogy a Grand kanyont egy özönvíz vájta ki.Nos ha egy kanyont ki tud vájni,akkor azokat a lábnyomokat a puha homokba,iszapba,sárba nyomódva nem mosta volna el?


6.)Azt mondjátok hogy a lemeztektonikát az özönvíz indította el,mely a Föld bűntől való megtisztításáért volt.Na akkor kérdezem:Az Ion meg a marson is laknak?Mivel ezen a két égitesten is felfedezhető a lemeztektonika jele.(A Marson már nincs)


Ha csak egy kicsi hiteleséget szeretnétek a tudomány felől ,akkor válaszoljatok.


17/f



2013. márc. 4. 18:49
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/181 anonim ***** válasza:
50%
"Azt mondod, szükséges! Miért?" Ezért: [link] Szándékosan nem másolta be, mivel az előbbiből sem tudtatok semmit sem megcáfolni. Kérlek olvasd el előítélet mentesen, különösen végét is , ahol kiderül, hogy az evolúció ma élő legnagyobb, és legbölcsebb professzorai beismerik, hogy csak egy tények nélküli mesében hisznek. Itt különösen kiemelém a Harvard egyetem legendás professzorát, wald professzort, érdemes az ő véleményét is elolvasni erről.
2013. márc. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/181 anonim ***** válasza:
Bocsánat, ellinkeltem, az a teremtésről szól, bár azt is érdemes elolvasni, sok kérdést megmagyaráz, mindegy, itt van: [link]
2013. márc. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/181 anonim ***** válasza:

"nem igazán értem a célodat,

vagyis, hogy mit szeretnél elérni "egyszavas"

válaszaiddal." Először is én is csak ilyeneket kaptam, de nem is érzem szükségességét annak, hogy regényeket írjak. A célom pedig az, hogy megmutassam az elfogult evo.-soknak azt, hogy nem biztos, hogy az ő elkepzelésük az igaz.

2013. márc. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/181 anonim ***** válasza:
Ekkor ez elég patthelyzet, már egy jó ideje.
2013. márc. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/181 selender ***** válasza:
100%

"Viszoszont a Biblia nem erről szól, bocsi ha én inkább abban hiszek."


Semmi gond.


"úgy érted akik szerint a véletlen műve az egész világegyetem, s az, hogy most itt vagyunk?"


Nos, eléggé a véletlen műve az, hogy te itt vagy, és most nem a hosszas evolúciós útra gondolok, hanem arra, hogy hányféle ember lehettél volna még. A meiózis során ember esetében a kromoszómapárok elrendeződésének lehetősége a metafázisban igen csak magas számérték. 2 a 23-on, azaz 8388608. És ha jól tudom a rekombináció még nincs is belevéve, ami még inkább továbbnöveli az utód DNS-ének variációját. Nekem ez is véletlennek tűnik, hogy olyan apró esélyű az, hogy az lett a végtermék, ami.


Szóval elég kis eséllyel vagy az, aki.

2013. márc. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/181 anonim ***** válasza:
50%

". A meiózis során ember esetében a

kromoszómapárok elrendeződésének lehetősége

a metafázisban igen csak magas számérték. 2 a 23-on, azaz 8388608. És ha jól tudom a

rekombináció még nincs is belevéve, ami még

inkább továbbnöveli az utód DNS-ének

variációját. Nekem ez is véletlennek tűnik, hogy

olyan apró esélyű az, hogy az lett a végtermék,

ami. Szóval elég kis eséllyel vagy az, aki." Igen ám, de az élet kialakulásánál ez nem így működik, például a 20 féle aminósav összekapcsolódásánál is, nem vezet célhoz bármelyik kombináció, ha már egy kicsit is arrébb megy valami, dől az egész kártyavár.

2013. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/181 selender ***** válasza:
100%

Nem feltétlen. Egy adott funkciót nem csak egy fehérje képes elvégezni, valamint nem feltétlen kötött az aminosavsorrend sem. Pl. a citokróm-C fehérje kb. 60-70%-a kicserélődhet anélkül, hogy funkcióját ne tudja elvégezni.


Meg azt se mondta senki, hogy fehérjékkel indult az élet. Az rns is ugyanúgy képes enzimként funkcionálni.


És mindezektől függetlenül ugyanúgy kis eséllyel jöttél te is létre, és ha a világegyetem vagy az élet nem véletlen műve, attól még te is és én is lehetünk azok.

2013. márc. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/181 anonim ***** válasza:

Ha végigolvastad a második linkemt, akkor abban egyet érthetünk, hogy hatalmas, sőt csillagászati számokról van szó az élet keletkezését illetően, sőt, több lépcsőn keresztül is. Ebből kifolyólag én az élet keletkezését csak egy teremtő által tudom elképzelni. Itt azért leszögezném, hogy nem értem, miért hitelesebb és kevésbé nevetséges dolog hinni a véletlenben, mint a teremésben. "És mindezektől függetlenül ugyanúgy kis eséllyel

jöttél te is létre, és ha a világegyetem vagy az élet

nem véletlen műve, attól még te is és én is

lehetünk azok." Persze, hihetünk abban is, hogy Isten megteremtette az életet, és hagyott mindent úgy ahogy van, de én inkább abban hiszek, hogy célja volt velünk, és magával az egész földi élettel. Ráadásul adott egy könyvet, a Bibliát, amely leírja az ő tervét is. Tudom, nektek csak egy mesekönyv, és valóban kissebb hamisítások is belekerültek, de ezeket jól leleplezi. Isten arról is gondoskodott, hogy igaznak hihessük a szavát, a Bibliát, ezt részben a rengeteg prófécia által tette meg, bár vannak még egyéb tények is, amiért elhiszem a hitelességét.

2013. márc. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/181 selender ***** válasza:

Végig nem olvastam, sajna a hólapátolás mindig közbeszól...:D


De nem mondanám hibátlan írásnak, akár ott az Pasteur ősnemzéses dolgáról van szó, vagy az alábbi idézetről.

"Az élet keletkezéséhez szükséges proteinek igen bonyolult molekulákból állnak. Mennyi a valószínűsége annak, hogy az őslevesben a véletlen folytán akár csak egyetlen egyszerű proteinmolekula is kialakulhasson? Az evolucionisták elismerik, hogy ennek valószínűsége csupán 1:10113 (az egyes után 113 nulla)"


Ezt tényleg nevetséges lenne elhinni.


De persze az már teljesen magánügyed, hogy deista vagy bibliai istenképben hiszel. Ahogy az is, hogy te Biblia, egy iszlám Korán, egy hindu Védák stb.

2013. márc. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/181 A kérdező kommentje:

Elnézést a kimaradásért,de sok dolgom volt.Nos elolvastam a válaszokat és vegyesek az érzéseim.Először is örülök neki hogy az olyan nagyok is mint Tzolko itt vannak és hogy milyen kultúrált vita folyik.Másodszor pedig csalódott vagyok mert a teremtéspártiak már megint csak elkerülik az eredeti kérdéseket.Kérem addig egy teremtéspárti hívő se írjon több off-ot amíg nem válaszolt.


Különben kedves abiogenézisről vitázók,kérlek ezt egy másik kérdésnél csináljátok.Ajánlom egyik régebbi kérdésemet mely pont erre irányul íés ott erről lehet vitázni.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2013. márc. 15. 11:19
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!