Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "Kedves " Hovind hívők,...

"Kedves " Hovind hívők, illetve más kreacionista irányzatokat követők. Válaszolnátok néhány kérdésre?

Figyelt kérdés

Ti állandóan azért kardoskodtok hogy az elméleteteket kezeljék tudományosan elfogadott,korrekt és versenyképes elméletként.


Nos,ha tényleg ezt akarjátok,akkor leszek egyedüli ateistaként az oldal történelmében,aki erre kísérletet tesz.


Remélem tisztában vagytok vele hogy a tudományOs elméleteket tesztelsnek és kísérleteknek kell alávetni,valamint a többi tudományos elmélettel kell versenybe állítani,melyik a legjobban igazodó a bizonyítékokhoz és melyikben van kevesebb találgatás.


És csupán 6 egyszerű kérdést tennék fel amit egy versenyképes elméletnek el kell tudnnia hárítania.


Nos,a kérdések a következők:


1.)Ha volt özönvíz hol van a rengeteg üledék?Egy év szerintem elég idő ahhoz hogy csak egy rétegnyi üledék keletkezen.Tehát hol van az a mindenhol megtalálható üledékes kőzetréteg,ami mindenhol egybefügg.Valamint ha képződött is ilyen réteg akkor hogy lehetnek üledék mentes csupasz ősföldek?


2.)Ismét geológia.Ha a hegységek órák leforgása alatt keletkeztek,akkor nem szabadna gránitból áló hegységeknek létezniük.A gránit ugyanis a Föld mélyén keletkezik és igazán hoszú idő alatt.Ez aból következik hogy a gránit szerkezete eltér a többi vulkanikus kőzetétől.A gránitban ugyanis igencsak nagy kristályok láthatóak.Ezek a kristályok egy bazaltban például nem láthatóak,mert a bazalt mikor a felszínen gyorsan folyt és gyorsan szilárdult meg,nem volt a kristályokna elég idejük a növekedésre.A gyorsan folyó bazalt a gyors megszilárdulás hatására nem növeszt nagy kristályokat.A gránit viszont elég időt tölt a mélyben és így bene nőhetnek a kristályok.Szóval mivel magyarázátok mondjuk a Velencei-hegység létét?


3.)Mivel magyarázzátok hogy a vizi őslények is kihaltak ?És ne hozakodjatok elő Nessi vel.A bizonyítékok a létére egyenlők a nullával.Tehát hova tőnt mondjuk a plesioSaurus,az ophtalmosaurus,a liopleurodon és még néhányany.


4.)A radiometrikus kormeghatározásnak miért nincs jelentősége?A trícium segítségével évre pontosan határozták meg borok palackozási korát.Ha tudtok tudományosan elfogadható oldalt linkelni akor jöhet (tehát ne index,meg origó legyen)


5.)Azt mondjátok hogy a dinoszauruszok fosszíliái az özönvízkor képződtek.Nos tisztában vagytok a saját állításaitokkal?Azt állítotátok hogy a Grand kanyont egy özönvíz vájta ki.Nos ha egy kanyont ki tud vájni,akkor azokat a lábnyomokat a puha homokba,iszapba,sárba nyomódva nem mosta volna el?


6.)Azt mondjátok hogy a lemeztektonikát az özönvíz indította el,mely a Föld bűntől való megtisztításáért volt.Na akkor kérdezem:Az Ion meg a marson is laknak?Mivel ezen a két égitesten is felfedezhető a lemeztektonika jele.(A Marson már nincs)


Ha csak egy kicsi hiteleséget szeretnétek a tudomány felől ,akkor válaszoljatok.


17/f



2013. márc. 4. 18:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/181 A kérdező kommentje:

Na b@+...Bemsolni én is tudtam volna egy doktori disszertációt.Hát kössz...Azért elolvasok belőle valamennyit...


(úgy látszik aki vallásos,annak anyira ki lett mosva az agya,hogy saját erejéből még kommentet se tud írni,csak másolás - beillesztés.

2013. márc. 10. 21:17
 32/181 anonim ***** válasza:
0%

"(úgy látszik aki vallásos,annak anyira ki lett

mosva az agya,hogy saját erejéből még

kommentet se tud írni,csak másolás - beillesztés." Minek gépeljem be ugyanazt mégegyszer, és most különben sem ez a lényeg, ne terelj. A lényeg az, hogy bizony az evolúció mégsem áll olyan szabad lábakon, mint mondjuk a gravitáció törvénye, tehát sehogy sem lehet tényként kezelni. És jó lenne, ha felfognád, hogy attól, hogy valaki nem fogadja el az evolúció hipotézist, még nem lesz primitív.

2013. márc. 11. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/181 anonim ***** válasza:
50%
Bocsánat, a "szabad" lábakon helyett szilárd lábakont akartam volna írni, elírtam.
2013. márc. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/181 anonim ***** válasza:
50%

Off: Bocsánat, hogy idetolakodok két kérdésemmel, de elképesztő tudásod van kedves kérdező (vedd bóknak).


Az evolúció mutálódással magyarázza a fajok kialakulását. Az tény, hogy létezik mutáció, de általában ezeknek a 70%-a rosszindulatú, 30%-uk jóindulatú vagy semleges. Ill. a jelenleg ismert mutációs fajták közül semelyik sem képes olyan szintű változásra, amellyel magyarázni lehetne az evolúciós faji keletkezésének elméletét. Lehet, hogy túl "primitív" vagyok vagy csak hiányos a tudásom, hogy megértsem, hogy miért kéne az evolúciót és a gravitációt egyenértékű tényként kezelni. Megkérhetnélek, ha engedi időd, hogy felvázolod nekem pontosan mivel magyarázod a fajok kialakulását?


Ill., a végére majd azt is oda csatolhatod, hogy szerinted miért nem élnek ma olyan élőlények amelyek átmenetet képeznek különféle fajok között.

2013. márc. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/181 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kínai nevű!

Az evolúcióról mit sem tudsz, csak tiltakozol, de semmi értelmeset nem mondtál róla. A gravitációról sokkal kevesebbet tudunk, bár most a gravitronnal lehet, hogy helyére kerülnek a dolgok.

Meg kell jegyeznem, az evo-t már régen nem vonja kétségbe egy művelt vallásos sem, semmi értelme, hiszen könyvtárnyi irodalma van. Tulajdonképpen sokan az abiogenezist sem cáfolják, amely még tényleg nem bizonyított teljesen, csak részleteiben, illetve nagy valószínűségű magyarázatot ad.

A képzett hívők úgy értelmezik mindezt, hogy Isten parancsára történt az abiogenezis.

Ők már régen elvetik a Biblia sok, sok ezer éves teremtéstörténetét, vagyis csak jelképes értelmet tulajdonítanak neki és elfogadják a tudományos eredményeket, kikötve az Isteni szándékot és akaratot.

Természetesen Te hihetsz a talán tízezer éves egyszerű magyarázatban, amely semmit sem magyaráz meg, tudniilik, hogy Isten ha teremtette az életet, hogyan tette azt.

Hihetsz persze szó szerint a sárból gyúrt emberből, ami egy egyszerű elmondása az abiogenezisnek, valóban minden ismeretet mellőző emberek számára.

Üdv a 21. században...

2013. márc. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/181 anonim ***** válasza:

Gondolom, ha ilyen választ megengedtél magadnak akkor hihetetlenül sokrétű és stabil alapokon álló tudásod van az evolúcióról.

Akkor -bár a kérdezőt kértem meg- te is válaszolhatnál a kérdéseimre. Röviden vagy részletesen, ezt rád hagyom. Ez nem csak nekem lenne nagy segítség, hanem mások számára is.


u.i.: Nem vagyok a teremtéstörténet híve.

2013. márc. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/181 anonim ***** válasza:
100%

Nos, hát én nem vagyok sem genetikus, sem biológus, egyszerű műszaki ember vagyok, akit ez a kérdés kevéssé érdekel.

Nyugodtan utánanézhetsz magad is, számtalan helyen, akár használhatod a google-t, vagy a wikit is. Onnan eljuthatsz rengeteg helyre, ha valóban érdekel a kérdés, amit feltettél.

Egyszerű kérdésedre egyszerű választ tudok adni, de nem szakszerűt, mert mint mondottam, nem a szakmám, ne elégedj ezzel meg.

Átmeneti formák egyszerűen nincsenek, mert a fejlődés adott fázisa mindig egy végállapotot tükröz, nincs olyan, hogy ez most egy félkész dolog, mondjuk a majom és az ember között. A változás minden egyes fázisa végtermék, de természetesen ha elegendő adat áll rendelkezésre, a változásokat nyomon lehet követni. A leletek korával a különbségek is nőnek, és ma élő állatok nem szerepelnek együtt a régi változatokkal, ez mindenképpen szemet kellene szúrni mindenkinek. A leletek száma óriási, koruk minden kétséget kizárólag meghatározott. Természetesen egy elfogadható hibaszázalékon belül, amint az mindenben érvényesül. Méréstechnika kérdése, részben anyagi is, de ez hangsúlyozom, nem jelentős, és a mérőeszközök fejlődésével egyre pontosabb a meghatározás.

A mutációk többsége valóban nem életképes változást okoz, arányaiban még sokkal rosszabb is, mint amit írtál, ráadásul az életképes változatok kifejezetten ritkák, de hosszú idő alatt, mondjuk több százezer , vagy millió év alatt mégis számottevőek és hatalmas változásokat okoznak.

Ha követed a tanácsom és utána keresel, akkor megtudhatod, hogy rengeteget tudunk már minderről, természetesen a szakemberek, vagy akár a laikus érdeklődők, akik nyomon követik az eredmények egy részét, mert teljesen ezt áttekinteni polihisztort kívánna, mondom, óriási irodalma van.

Az idők folyamán az is előfordult, hogy viszonylag rövid idő, néhány százezer év alatt hatalmas változások történtek, pl. a cambriumi , amely valóban érdekes, de ha ezt tanulmányozod, látható, hogy rengeteg faj kihalt, a sorozatos és nagyfokú környezetváltozáshoz alkalmazkodni tudó egyedek élték túl és terjesztették el az új jellegzetességeket. Mindez remek példája az evónak.

Ha valóban érdekel mindez, kezd a földtörténeti korokkal az ismerkedést, némi geológiával kiegészítve.

Ha elolvasol pár tucat könyvet, vagy egy két évig tanulmányozod a kérdést, akkor az alapjait már kezded elsajátítani, de természetesen sem genetikus, sem biológus, sem régész nem lesz még belőled.

Azért ennél tudok többet is minderről, ha van még kérdésed ilyen szinvonalon szivesen válaszolok rá.

2013. márc. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/181 anonim ***** válasza:
100%

Folytatom, mert nem elég a magyarázat.

Feleségem orvos és könyvei között több genetikával foglalkozó is akad, amelyeket magam is olvastam, ez részben kitér hasonló kérdésekre. Német nyelven több hasonló akad, de angolul is (amit nem ismerek magas fokon, de Te talán igen). Nálunk is fordítanak le időnként érdekes dolgokat, de Czeiczel Endre több művel járult a példához, amelyeket már csak családtervezés miatt is érdemes olvasni.

Régen élt változatok ma is vannak, pl.: a kacsacsőrű emlős, vagy a cápa (kb. 400 millió év alatt alig változott), amely annyira jól sikerült, hogy fennmaradt, bár a mai halak már sok tekintetben mások. Megemlíteném, hogy gyengeségei, pl.: az oxigénfelvételhez nagy sebességgel szinte állandóan úsznia kell, - ellenére minden másban rendkívül hatékony, ezért életképes és fennmaradt.

Más esetben természetes, hogy az előnyt kapó faj jobban elterjed és előbb utóbb teljesen kiszorítja a vetélytársát, azért kevés a régen élt fajok száma a maiakkal együttélve.

2013. márc. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/181 anonim ***** válasza:

Czeizel művei:

Magyar nyelven [szerkesztés]

A születendő gyermek védelmében (Magyar Pállal, 1974)

Az emberi öröklődés (1976)

Születésünk titkai (1977)

Genetikai tanácsadás. Elmélet és módszer (1981)

Egy orvosgenetikus etikai gondjai (1983)

Az érték bennünk van (1984)

Az egészséges utódokért (1986)

"Az élet él és élni akar" (1987)

A csókok átka (1989)

Ki viszi át a szerelmet (1989)

A magyarság genetikája (1990, majd 2003)

Családfa (1992)

Költők, gének, titkok (2000)

Aki költő akar lenni, pokolra kell annak menni? (2001)

Tudósok, gének, dilemmák (2002)

A magyarság genetikája (2003)

Sors és tehetség (2004)

A Czeizel-ügy (2004)

Tudósok, gének, tanulságok (2006)

Festők, gének, szégyenek (2007)

A magyar festőművész-géniuszok sorsa (2009)

Angolul [szerkesztés]

több mint 300 publikáció, köztük

Multiple Congenital Abnormalities (1988)

The Right to be Born Healthy (1988)

2013. márc. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/181 anonim ***** válasza:
27%

"Meg kell jegyeznem, az evo-t már régen nem

vonja kétségbe egy művelt vallásos sem, semmi

értelme, hiszen könyvtárnyi irodalma van." Attól függ, mit értessz alatta, mert az tény, hogy egy bizonyos szintig alkalmazkodni tudnak a környezetükhöz, de hogy egymásból fejlődtek ki, na erre viszont semmi bizonyítéka nincs az evo.-nak, e nélkül pedig aligha elfogadható. Másrészről pedig lehet azt mondani, hogy az élet kialakulásával nem az evo foglalkozik, de azért mégiscsak ez a dolgok eleje, előbb ezt kellene bizonyítani, de hát hogy élettelen anyagból élő ki tud e alakulni, valjuk be az esélye a nullával egyenlő. Tehát már itt képbe kellett jönni egy teremtőnek.

2013. márc. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!