Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "Kedves " Hovind hívők,...

"Kedves " Hovind hívők, illetve más kreacionista irányzatokat követők. Válaszolnátok néhány kérdésre?

Figyelt kérdés

Ti állandóan azért kardoskodtok hogy az elméleteteket kezeljék tudományosan elfogadott,korrekt és versenyképes elméletként.


Nos,ha tényleg ezt akarjátok,akkor leszek egyedüli ateistaként az oldal történelmében,aki erre kísérletet tesz.


Remélem tisztában vagytok vele hogy a tudományOs elméleteket tesztelsnek és kísérleteknek kell alávetni,valamint a többi tudományos elmélettel kell versenybe állítani,melyik a legjobban igazodó a bizonyítékokhoz és melyikben van kevesebb találgatás.


És csupán 6 egyszerű kérdést tennék fel amit egy versenyképes elméletnek el kell tudnnia hárítania.


Nos,a kérdések a következők:


1.)Ha volt özönvíz hol van a rengeteg üledék?Egy év szerintem elég idő ahhoz hogy csak egy rétegnyi üledék keletkezen.Tehát hol van az a mindenhol megtalálható üledékes kőzetréteg,ami mindenhol egybefügg.Valamint ha képződött is ilyen réteg akkor hogy lehetnek üledék mentes csupasz ősföldek?


2.)Ismét geológia.Ha a hegységek órák leforgása alatt keletkeztek,akkor nem szabadna gránitból áló hegységeknek létezniük.A gránit ugyanis a Föld mélyén keletkezik és igazán hoszú idő alatt.Ez aból következik hogy a gránit szerkezete eltér a többi vulkanikus kőzetétől.A gránitban ugyanis igencsak nagy kristályok láthatóak.Ezek a kristályok egy bazaltban például nem láthatóak,mert a bazalt mikor a felszínen gyorsan folyt és gyorsan szilárdult meg,nem volt a kristályokna elég idejük a növekedésre.A gyorsan folyó bazalt a gyors megszilárdulás hatására nem növeszt nagy kristályokat.A gránit viszont elég időt tölt a mélyben és így bene nőhetnek a kristályok.Szóval mivel magyarázátok mondjuk a Velencei-hegység létét?


3.)Mivel magyarázzátok hogy a vizi őslények is kihaltak ?És ne hozakodjatok elő Nessi vel.A bizonyítékok a létére egyenlők a nullával.Tehát hova tőnt mondjuk a plesioSaurus,az ophtalmosaurus,a liopleurodon és még néhányany.


4.)A radiometrikus kormeghatározásnak miért nincs jelentősége?A trícium segítségével évre pontosan határozták meg borok palackozási korát.Ha tudtok tudományosan elfogadható oldalt linkelni akor jöhet (tehát ne index,meg origó legyen)


5.)Azt mondjátok hogy a dinoszauruszok fosszíliái az özönvízkor képződtek.Nos tisztában vagytok a saját állításaitokkal?Azt állítotátok hogy a Grand kanyont egy özönvíz vájta ki.Nos ha egy kanyont ki tud vájni,akkor azokat a lábnyomokat a puha homokba,iszapba,sárba nyomódva nem mosta volna el?


6.)Azt mondjátok hogy a lemeztektonikát az özönvíz indította el,mely a Föld bűntől való megtisztításáért volt.Na akkor kérdezem:Az Ion meg a marson is laknak?Mivel ezen a két égitesten is felfedezhető a lemeztektonika jele.(A Marson már nincs)


Ha csak egy kicsi hiteleséget szeretnétek a tudomány felől ,akkor válaszoljatok.


17/f



2013. márc. 4. 18:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/181 anonim ***** válasza:
100%

#40


Nem sok közöd van a természettudományokhoz, mi?

2013. márc. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/181 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 40!

Nem indokoltad a véleményed!

Elveted a fajok átalakulását, de kérlek, szerinted az miként lehetséges, hogy ma élő fajok régen nem voltak, és a hasonlóság az idő távolságának függvényében egyre csökken.

Isten talán folyamatosan teremti az állatokat?

Mintha már régen befejezte volna a teremtést, az állatokat még a világegyetem teremtése előtt megcsinálta.

Aztán ugye abban a sárban biztosan voltak aminosvak, fehérjék, stb...

Először neki is meg kellett csinálni az építőelemeket, apróbbat, nagyobbat, az a sár nagyon is komplikált dolgokat kellett, hogy tartalmazzon, sima agyagból csak szobrot csinált volna Ő is, élettelent.

Kérlek, ha mondasz valamit, indokold, hozz fel példát, mutass rá valamire, vagy legalább javasolj valamilyen információforrást, ami alátámasztja a véleményed. Vagy talán csak a barátodtól hallottad mindezeket?

2013. márc. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/181 anonim ***** válasza:
0%

" hogy ma élő fajok régen

nem voltak, és a hasonlóság az idő távolságának

függvényében egyre csökken." Itt mire gondolsz? Egyébként lényegtelen, elsősorban nem ezt szándékozom cáfolni, hanem inkább az evolúció alapjait, az abiogenezist, úgyhogy ne fordítva közelítsük meg a dolgokat, hanem kezdjük az elején. Mert ha az élet keletkezéséhez szükséges az értelmes teremtő, márpedig szükséges, onnantól kezdve az egész evo cáfolva van. Persze egyes felekezetek mondhatják azt is, hogy az evo, és a teremtés megvér egymás mellett, de ennek semmi Bibliai alapja nincsen, csak egyfajta megalkuvás, ezért elvetem.

2013. márc. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/181 selender ***** válasza:
100%

Az evolúciónak nem az abiogenezis az alapja...az evolúciónak 3 alapja van: öröklés, mutáció, természetes szelekció.


Még ha nem is lett volna abiogenezis, attól miért ne lehetne evolúció? A deista világkép is erről szól...Isten megteremti a dolgokat, aztán nem törődik a világával.

2013. márc. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/181 anonim ***** válasza:
0%

"Még ha nem is lett volna abiogenezis, attól miért

ne lehetne evolúció? A deista világkép is erről

szól...Isten megteremti a dolgokat, aztán nem

törődik a világával." Viszoszont a Biblia nem erről szól, bocsi ha én inkább abban hiszek.

2013. márc. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/181 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha Neked szimpatikus, élhetsz ie. 5000 ben, engem cseppet sem zavar.
2013. márc. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/181 anonim ***** válasza:

Azt mondod, szükséges!

Miért?

2013. márc. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/181 anonim ***** válasza:
91%

#45


Ne csodákozz ha egy műveltebb társaságban lenéznek téged.

2013. márc. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/181 anonim ***** válasza:
50%

"Hát, ha Neked szimpatikus, élhetsz ie. 5000 ben,

engem cseppet sem zavar." az igazság az igazság marad, nem fog rajta az idő vasfoga. " Ne csodálkozz rajta, ha egy műveltebb társaságban lenéznek" úgy érted akik szerint a véletlen műve az egész világegyetem, s az, hogy most itt vagyunk? Nem, az nem zavar, és amúgy sem lesz attól művelt senki sem, hogy lenézi a másikat, ez inkább nagyképűségre vall.

2013. márc. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/181 anonim ***** válasza:

tzolko Köszönöm, hogy megtiszteltél válaszoddal. Valószínű nem a közeljövőben fogok az evolúcióval mélyre menően megismerkedni.


45-ös válaszoló, bár a válaszaid nem nekem szóltak, de -nem hiszem, hogy csak én lennék ezzel egyedül- nem igazán értem a célodat, vagyis, hogy mit szeretnél elérni "egyszavas" válaszaiddal.


Kedves utolsó, mi alapján minősítesz valakit műveletlennek? Az pedig, hogy pl. a vallásban az evolúció nem kérdés, ez tény. De nem azért, mert elfogadják, hanem, mert egyszerűen elítélik vagy tudomást sem vesznek róla (természetesen ez vallásonként, ill. egyházakon belül eltérő, de aki a Bibliai Istenben hisz annak a kettő összeférhetetlennek kellene, hogy legyen).

2013. márc. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!