Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Igaza volt Lennon-nak?

Igaza volt Lennon-nak?

Figyelt kérdés

„A kereszténység el fog tűnni. Megszűnik, megsemmisül. Erről még csak vitatkozni sem vagyok hajlandó. Igazam van és be is fog igazolódni."


"Jézussal nincs is semmi baj, de a követői ostobák és közönségesek. Ők csavarják ki úgy a dolgokat, hogy az számomra tönkreteszi az egészet.”


John Lennon



2013. ápr. 5. 12:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem mindkettőben igaza van, lényegében ugyanaz a véleményem.
2013. ápr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
95%

Milyen hülység már: „A kereszténység el fog tűnni." Na bakker, előbb-utóbb minden el fog tűnni. Az ember is sőt, az ateizmus is. :-D


"Minden, aminek kezdete van, véget is ér. " (c) Matrix Reloaded :-D

2013. ápr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
9%

Lennon is azt hitte már, hogy Ő az Isten és hasonló módon indoklás nélküli kinyilatkoztatásokat tett.

Akkoriban szerettem a zenéjüket, de manapság már nem hat annyira erősen senkire, rám sem.

Különben meg Isten aláírását sem látta még senki, sőt Isten nemhogy világot nem tud teremteni, de még gitározni se igen, legalább is nem láttam még egy számát sem a slágerlistákon, míg Lennonét igen.

Tényleg verte a feleségét?

Eszembe jutott, hogy a régi házunkban a házmester srác egyszer esküdözött, hogy látta a Yoko Onót, még azt is mondta melyik magyar srác a pasija /ezek a házmesterek mindig mindent tudnak/ Kissé gyanakodva megszagolgattam, de nem, egyáltalán nem volt részegebb a szokásosnál, tehát lehet a dologban valami.

Azért ne vegyél rá mérget, ahogy Isten létére se.

Lennon már ok.

Lennon élt, Lennon él, Lennon élni fog.

Vagy ez nem róla szól?

2013. ápr. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Pietrosol ***** válasza:
46%

Szia!


„A kereszténység el fog tűnni. Megszűnik, megsemmisül."


Szegény gyermek!


Ha csak szikrányi fogalma lett volna a kereszténységről, akkor nem azt mondja, hogy el fog tűnni, hanem azt kérdezte volna, hogy: miért nem valósul meg?



"Jézussal nincs is semmi baj, de a követői ostobák és közönségesek."


Ha kicsit alaposabban utánajár a történelmi tényeknek, akkor nem tesz ilyen kijelentést, mert Jézus követői nem ostobák, hanem a hamisítások félrevezetett áldozatai.

2013. ápr. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Tényleg verte a feleségét?"


Tényleg. Volt élet (és felesége) Yoko előtt is:)

2013. ápr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt nem tudom,talán igen.A második,igen hát én is úgy látom,nem túl következetesek.De valakiknek el kellett ferdíteniük az alapokat,tehát ők már ezt kapták kézhez "igazságként"
2013. ápr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
72%

A második idézetben sok igazságot látok, bár nem csak Jézus személyére nézve érvényes az állítás, hanem maga a vallás híveire nézve.


Az első idézet még nem teljesedett be, viszont nyilván megvan az esélye, úgy mint bármi másnak, hogy a kereszténység is kihaljon egyszer, pont úgy, ahogyan a jelenben is ismerünk olyan vallásokat/kultúrákat, amelyek már nincsenek, de valamikor léteztek.

2013. ápr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
16%

A kereszténység el fog tűnni. Egyszer biztos. Nem számít különösebben öreg vallásnak, a hinduizmus kétszer olyan idős, a judaizmus több mint másfélszer, a buddhizmus majdnem másfélszer, a taoizmus legalább másfélszer idősebb. Az ókori egyiptomi vallás is megélt majdnem durván négyezer évet, mégis eltűnt, ezer évet az ókori görög és római vallások is megéltek, a germán hitvilág még ezeknél is többet. Vallások jönnek és mennek, butaság lenne azt hinni, hogy a kereszténység más lenne. Persze akik hiszik az igazságát, ezt máshogy gondolják.


Jézus pedig, hát alapvetően nincs sok bajom a figurával, de néhány dolog, ami kétezer éve még rendben volt, ma már nem egészen naprakész.

2013. ápr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
52%

Én nem csak azt nézem hogy mit mondott ,hanem hogy ki mondta.


Ki is volt John Lennon valójában? Egy porszem a sok közül...



A kereszténység még mindig él és Lennon ...


(K.Gy)

2013. ápr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem igaza volt Lennonnak, én is így látom a kérdést...

.. a kereszténység viszont csak akkor fog végleg eltűnni, ha az emberi butaság is eltűnik...

...mert ők ketten: a kereszténység és a butaság régtől fogva társak és kéz a kézben járnak.


...

Jézussal nekem sincsen - különösebb - bajom, az egyház Jézus Krisztusa viszont - szerintem - gusztustalan.

Kilóg alóla a lóláb és patás.

2013. ápr. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!