Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csillagok fénye és teremtés?...

Csillagok fénye és teremtés? Normális kérdés kreacionistákhoz

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam, hogy ha a világmindenség 6000 éves, akkor hogy lehetséges, hogy 6000 fényévnél távolabbi csillagokat is látunk? Vagy pl a középkori szupernova robbanásokról készült feljegyzések (nappalis látható fényes robbanások) és azok mai maradványait hogy magyarázzák? Csak a tejút legtávolabbi látható pontjának fénye 50.000 évig utazik... És akkor még nem is említettük a több millió, milliárd éves fényeket.
2013. ápr. 10. 22:24
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
87%

Szia!


Szerintem a válasz kézenfekvő és egyértelmű. A világegyetem nem 6000 éves, ugyanis ha megfigyeled a Teremtéstörténet csak a Földnek és közvetlen környezetének a teremtését írja le...


Üdv. Péter

2013. ápr. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
40%

"akkor hogy lehetséges, hogy 6000 fényévnél távolabbi csillagokat is látunk?"


Miért ne láthatnánk olyan messze csillagokat, ha teszem azt 6000 éves a föld? Elmonadnád?

Habár én a földről nem látok odáig....


"Csak a tejút legtávolabbi látható pontjának fénye 50.000 évig utazik"

Ezt mi alapján állítod?

2013. ápr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 A kérdező kommentje:

Tehát akkor a világegyetem már létezett az X milliárd csillagával és galaxisával, csak maga a föld teremtődött 6000 éve, ha jól értem.

A tejút átmérője 100.000 fényév, mi a korongsíkján a közepét leszámítva látunk át rajta, így jött ki a közelítőleg 50.000 év.

Még egyébként emellett sokmillió más dologban kétkedő vagyok a 6000 évvel kapcsolatban, de a kérdésemre az első válasz érthető nézőpont volt.

2013. ápr. 10. 23:32
 4/53 anonim ***** válasza:
59%

Egyrészt van a réselmélet, ami szerint a Biblia 1. és 2. verse között eltelhetett némi idő.

Másrészt, ha valaki elfogad egy mindenható Istent, akkor számára nem lehetetlen, hogy megteremti a csillagot, úgy, hogy annak a fénye egyből látszódjon a Földön is. Aki a fizikai törvényeket megalkotta, annak hatalmában áll azokat felfüggeszteni is.

2013. ápr. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
34%

A fény sebessége nem állandó. Bár Péter megközelítése számomra új, de átgondolva szerintem nem helyes 1Mózes 1:16 miatt:

16. Teremté tehát Isten a két

nagy világító testet: a

nagyobbik világító testet,

hogy uralkodjék nappal és a

kisebbik világító testet, hogy

uralkodjék éjjel; és a

csillagokat.


Mivel földi körülmények között is meg lehet állítani a fényt, vagy fel lehet gyorsítani, vagy éppen lassítani, ezért nem lehet biztosra állítani a fény sebességét olyan közegben, amit senki sem ismer.

2013. ápr. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
30%

1, Honnan is tudod, hogy milyen messze van egy csillag?


2, Isten kifeszítette az eget, ez több helyen olvasni a Bibliai iratokba. Tehát nem az a kérdés, hogy hogyan jutott ide a fény, hanem az, hogy hogyan jutott oda mindaz, ami ott van.


Aki azt állítja, hogy csak a föld teremtetett 6000 éve, a többi sokkal régebben is lehet. Nem tudom, hogy ők olvasták esetleg ezt is?:

" Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt." IIMóz20;11

Az eget is!

2013. ápr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
41%
És kedves Péter! Mikor is teremtette a csillagokat Isten? Hányadik napon? A negyedik napon. Tehát ilyen sablonos és hamis választ ne írj inkább legközelebb. Köszönöm.
2013. ápr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim válasza:
A Biblia szerint 6nap alatt teremti a világot. De mi nem tudhatjuk, hogy ez a 6 nap mennyi időt takar, nem biztos hogy a mi földi időnkbe van számolva. Hiszen mi a bolygók mozgásához igazodva számítjuk az időt, amik ekkor teremtődtek.... Csak ez így jobb megfogalmazva mint az hogy Isten 5432345456 év alatt teremté az eget és annak csillagait. Nem tudhatjuk a mennyben milyen időszámítás dolgozik, mivel ott öröklét van ezért igazából nincs szükség az időszámításra.
2013. ápr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=pXqOBMICkdA


Érdemes megnézni (a filmet is). Csak az ember lehet annyira beképzelt, hogy ilyenekben higgyen.

2013. ápr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
0%
*Tehát abban, hogy mindent nekünk teremtettek, stb. stb.
2013. ápr. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!