Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csillagok fénye és teremtés?...

Csillagok fénye és teremtés? Normális kérdés kreacionistákhoz

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam, hogy ha a világmindenség 6000 éves, akkor hogy lehetséges, hogy 6000 fényévnél távolabbi csillagokat is látunk? Vagy pl a középkori szupernova robbanásokról készült feljegyzések (nappalis látható fényes robbanások) és azok mai maradványait hogy magyarázzák? Csak a tejút legtávolabbi látható pontjának fénye 50.000 évig utazik... És akkor még nem is említettük a több millió, milliárd éves fényeket.
2013. ápr. 10. 22:24
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:

"Hiszen mi a bolygók mozgásához igazodva számítjuk az időt"


Nem, mi a Föld egy tengely körüli körbefordulása alapján számoljuk az egy napot. Ez a föld meg az első nap lett megteremtve. Attól, hogy nincs Nap, attól még egy nap alatt fordul körbe a Föld.

2013. ápr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim válasza:
és honnan veszed hogy forgott? Annyi kérdés van ezzel kapcsolatban, hogy ezt nem mi foglyuk megfejteni. Leírtak egy folyamatot ami végbemehetett 6 nap alatt meg több millió év alatt is vagy milliárd, teljesen mindegy. Itt vagyunk, kész lett mostmár csak vigyázni kéne rá....
2013. ápr. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim válasza:
Bolygónk-at akartam írni, bocsi.
2013. ápr. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:

Mert minden kész lett 6 nap alatt, tehát forgott. És ha nem egy nap, arra egyértelmű magyarázat kell a Bibliából, mert:

"Tudván először azt, hogy az írásban egy prófétai szó sem támad saját magyarázatból." IIPéter1;20


Itt van a klasszikus idézet:

2Pt 3,8 Ez az egy azonban ne legyen elrejtve előttetek, szeretteim, hogy egy nap az Úrnál olyan, mint ezer esztendő, és ezer esztendő mint egy nap.


1: Itt "pusztán" arról van szó, hogy Istent nem köti az idő fogsága, mivel mindent ő teremtett, így az időnek is ura. Ő most is ott van a múltban, és jelen van a jövőben is.

2: Ha még szó szerint is vesszük az említett idézetet, akkor is 6000 év alatt teremtett mindent, és nem milliókról van szó.

2013. ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
80%

tzolko belinkelt videója (és az alatta író rengeteg agyhalott idióta) megmutatja az emberek jelenlegi elmeállapotát. Több hírportál is foglalkozott ezzel a műsorral, hogy kamu, hogy a szöveget meg kellett tanulni ezeknek az embereknek és az egyik kommentben az is le van írva, hogy átvágták őket.

Ebből látszik mennyire vagy jártas a világban. Semennyire, mert a bulvár nem valódi, mégis hozod az ál-híreket, az amatőr csillagászat alatt azt érted, hogy láttál már távcsövet és talán bele tudsz nézni, de fogalmad sincs semmiről, mert buta vagy, viszont még hirdeted is, és másokat szólsz le.

2013. ápr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 Sághegyi Csaba ***** válasza:
31%
Én ezt a relativitással magyarázom. Nem másoknak, magamnak, másokat nem akarok meggyőzni, ha érdeklődnek, elmondom, mit hiszek és miért. Az idő nem állandó. Függ a sebességtől és a gravitációtól. Például két ugyanolyan pontos óra, ha egyik a kezünkben van, a másik a Mount Everest tetején, az ott lévő az idő itteni múlásához képest lassabban jár egy egész kicsivel. Hiszem, hogy földfelszíni relativitáshoz képest a világegyetem 6000 éves. És igen, lehetségesnek tartom, hogy miközben egy fénysugár nagyon hosszú ideig utazik az űrben, eközben itt sokkal de sokkal kevesebb idő telik el. Nem vagyok fizikus, csak az alapján, amit megértettem a relatív időről, választ kaptam arra, hogy hogyan lehetséges az, amiben hiszek.
2013. ápr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Frankenstein!

Nekem is eszembe jutott, hogy csak paródia az a videó, de amint látom, nem sok különbség van, egyes emberek tudásszintje alig haladja meg az ott szereplőkét.

Hiába mondod, hogy ilyen buta nem lehet valaki, mert sajnos úgy látszik, mégis.

Számodra meg azt javaslom, ne az én csillagászati tudásommal törődj, azzal majd én foglalkozom, inkább a magad művelésére fektess hangsúlyt.

2013. ápr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
43%

Kérdező hagyd ezeket.A Péter,Frankenstein,válaszom,meg Katy Werry féle hívők körülbelül annyira tájékozottak a természettudományokban (különösen a csillagászatban) mint egy mezei postás.

Fogalmuk sincs az olyan folyamatokról mint a fúzió,a csillagok "evolúciója",a csillagok kezdeti adatainak hatásai az élettartamra és végkimenetelre vonatkozólag,a különféle távolságmérési módok,a változó csilagok,anehezebb elemek (csillagászatban fémek) létrejöttéhez szükséges folyamatok,körülmények,fogalmuk sincs a spektroszkópiáról,se a bolygók méretének,típusának,sebességének,légköri összetételének,és csillagtól való távolságának meghatározásáról.

Ha itt bármelyik vakbuzgó kreacionista akár egy mondatot is tud mondani a felsorolt dolgokkal kapcsolatban,az összes vagyonomat eladom.


Hidd el,aki általános iskola 8. osztály földrajz,biológia,és kémia tudással rendelkezik az már tudja hogy a kreacionizmus lehetetlen.(tehát nem azt mondom hogy nincs meg az elemitek,csak azt hogy szépen bevágtátok,oszt'annyi)


Úgy se fogsz rendes választ kapni.


És aki a világegyetem , meg relativitás elmélet dolgot mondta.Értem én hogy az idő a megfigyelő szemében máshogy tellik a környezet gravitációs görbítő hatása miatt,de kérlek ilyen hülyeségeket ne mondj,hogy emiatt lenne 6000 éves a Föld,és milliárd éves minden más.A Föld tömege olyan apró,hogy max pár másodperccel tűnik rövidebbnek a föld kora a többi dolog korához képest.Ha tényleg ilyen hihhetetlen módon nagy lenne a Föld "időlassító" hatása akkor egy feketelyukon csücsülnél,nem pedig kis méretű kőzetbolygón.


És Frankenstein: [link]


Bocsánat mindenkitől a Caps Lock-ért de,HOGY ÍRHATSZ ILYEN BAROMSÁGOT HOGY A FÖLDÖN MEGÁLLÍTOTTÁK A FÉNYT????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????(7000000000000 kérdőjellel később)?????????????????

2013. ápr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:

"2, Isten kifeszítette az eget, ez több helyen olvasni a Bibliai iratokba. Tehát nem az a kérdés, hogy hogyan jutott ide a fény, hanem az, hogy hogyan jutott oda mindaz, ami ott van."

Persze, meg az ég mint sátor a lapos Földre van alapozva:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2013. ápr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


Azért ne keverjük a földi idő számítást a fény év számítással, mert e közé nem húzhatunk egyenlőséget.


Ezen kívül ahogy írták a földön lévő emberi élet az ami Kb 6000. éves.

A teremtés nem 6x24.órás időszakokból áll.


Az ég’, melybe az égitestek is beletartoztak, már jóval az „első nap” előtt lettek megteremtve. Fényük azonban nem érte el a föld felszínét. Az első napon „világosság lett”, ugyanis a szórt fény áthatolt a felhőrétegeken, és láthatóvá vált a földön. A föld forgásából eredően így váltakozni kezdtek a nappalok és az éjszakák (1Mózes 1:1–3, 5). A fényforrások a földről nézve ekkor még nem voltak láthatók. A negyedik teremtési időszakban aztán figyelemre méltó változás történt. A nap, a hold és a csillagok immár ’megvilágították a földet’ (1Mózes 1:17). Isten abban az értelemben ’kezdett hozzá a megalkotásukhoz’, hogy most már a földről is látni lehessen őket.

»Legyen világosság«; és fokozatosan világosság lett”, azaz a fény elérte a föld felszínét (1Mózes 1:3).

Az a kifejezés, hogy „fokozatosan . . . lett”, pontosan visszaadja azt a szóban forgó héber igealakot, amely egy fokozatos cselekvést ír le, melyhez időre van szükség, hogy befejeződjön. Aki tud héberül olvasni, körülbelül 40-szer találja meg ezt az igealakot a Mózes első könyve első fejezetében, és ez a fejezet megértésének a kulcsa. Amit Isten elkezdett egy teremtési időszak vagy korszak jelképes estéjén, az fokozatosan világosabb, azaz láthatóbb lett annak a „napnak” a reggele után. Azonkívül, ami az egyik időszak alatt elkezdődött, annak nem kellett teljesen befejeződnie akkorra, amikor a következő időszak megkezdődött. Ennek szemléltetéséül: az első „napon” fokozatosan kezdett világosság lenni, a nap, a hold és a csillagok mégis csak a negyedik teremtési időszakban váltak láthatóvá (1Mózes 1:14–19).


 A nap és a hold természetesen már régen az első „napot” megelőzően létezett a világegyetemben, de a világosságuk nem hatolt keresztül a föld felszínéig, úgyhogy azok a földi megfigyelő számára láthatatlanok lettek volna. Most, ezen az első „napon”, nyilvánvalóan láthatóvá lett a fény a földön, és a forgó bolygón ettől kezdve nappalok és éjszakák felváltva követték egymást.

 Nyilvánvalóan ez a világossá válás fokozatos folyamat volt, amely hosszabb időszakot vett igénybe, tehát nem pillanatnyi esemény, mint egy villanylámpa felkapcsolása. Mózes első könyvének e szavai a J. W. Watts fordítás szerint így hangzanak: „És fokozatosan létrejött a világosság” (A Distinctive Translation of Genesis). A fény a naptól származott, de a nap maga nem volt látható a felhőtakaró miatt. A földet elérő fény ilyenformán „diffúz fény” volt, ahogy arra a Rotherham fordítása szerinti Emphasised Bible 3. versének megjegyzése utal. (Lásd a 14/b versre vonatkozó lábjegyzetet.)


Tisztelettel Katy Weaver

2013. ápr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!