Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért erőltetik Istent az...

Miért erőltetik Istent az emberekre? Miért nem lehet minket békén hagyni?

Figyelt kérdés
Az iskolába be akarják vezetni újra a hittant, és az interneten is agyon reklámozzák: 10 bizonyíték isten létezésére gyere nézd meg! Odakattintottam és egyáltalán nem voltak bizonyítékok. Miért akarják hogy az emberek istenhívők legyenek? Akkor jobban manipulálhatóak lesznek?
2013. máj. 22. 17:08
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
16%

9nek


Az ateisták meg döntsék végre már el, hogy amiben ők hisznek az vallás vagy valami meggyőződés. Mert kényükre kedvükre játszanak a szavakkal, mikor milyen helyzetben melyik hangzik jobban.

2013. máj. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
29%
Ja egyébként, hogy a kérdésedre is válaszoljak, nem vágnék eret magamon ha valami más vallásról kellene tanulni az iskolában. Miért kell a vallásoktól ennyire félni? Tudod az ember attól fél a legjobban amit nem ismer!
2013. máj. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
A hittan nem tartalmazza az összes vallást. Akkor legyen külön vallás óra,de akkor mindegyik legyen benne ,ami ma létezik.
2013. máj. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
49%

@Frank N. Stein #10


Ha TE nem tudsz figyelmen kívül hagyni egy kirakatot, nem elolvasni egy reklámplakátot, nem tudsz nem megbámulni egy dekoltázst, akkor a világ a hibás? Mindenki más, csak te nem? Ha időseket löknek fel, fel lehet őket segíteni, rá lehet szólni arra, aki fellökte, ahelyett, hogy csak bambulsz. Vagy talán kényszert érzel, hogy ha más nyugdíjast borogat, akkor neked is kell?


Neked nem a szemed erőszakolják meg a durvasággal, hanem az agyad erőszakolták meg valami teljesen mással. Aki nyakig van süllyedve a ganéban, az kérlek szépen te magad vagy.

2013. máj. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
85%

1. Ha a hit tanítása tényleg arról szólna, hogy MINDENFÉLE vallásról tanítanak, akkor az rendben lenne. De nem erről van szó, tehát erőltetik a vallást. Az óráról nem hiányozhat a tanuló, mert igazolatlant kap, muszáj végighallgatnia olyan tudást, amiket ő úgy ítélt meg 2013-ban (bocsánat h nem 1457-et írunk!), hogy NINCS RÁ SZÜKSÉGE.


2. Frankeinstein, te túlliheged a témát, de sejtésem szerint te elégedett vagy, hogy kötelező hittant tartani az iskolákban. Lelked rajta.


Összességében bármikor fel tudom magam húzni ezen a marhaságon. Az én középsulimban heti 3 alkalommal volt 2 éven keresztül gépírás óránk. Én versenyezni is jártam, országos 8-ik voltam, majd egyetemen ezerszer hálát adtam magamnak, hogy olyan sulit választottam, ahol volt gépírás oktatás, mondjuk mert töredék idő alatt gépeltem le hosszú beadandókat, szakdolgozatot, stb-t, míg a többiek a környékemen 2 darab ujjal pötyögtek. Az újítás miatt, azonban heti 1 alkalomra levették a gépírást a volt sulimban! A három gépírás tanár közül (akik eddig az egész iskolának tanítottak) elküldtek kettőt. Ellenben reggel és utolsó óra végén a tanárral közösen imádkozni kell. Ennek hol a francban veszem hasznát, amikor csinálom a 422323-ik beadandómat?? Annyi minden hasznosabbat lehetne tanítani iskolákban, lehetne például a jogosítvány megszerzése is megoldott iskolán belül, stb. 2013-at írunk. Ha Istenről akar valaki elmélkedni, akkor tegye azt szabad választásából, olvasson utána vagy vegyen fel választható hittan órát. De kötelezni rá embereket..? Visszafelé haladunk a korral.

2013. máj. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
0%

Enni erővel miért nyomják arcomba a mosóporreklámot.

Amúgy a hittan sem lesz kötelező. Bár nem értek vele egyet, mert azt iratják be hittanra, akit "meg akarnak nevelni", vagy azt, aki semmit nem tud a Bibliáról, pedig "a Biblia alapműveltség".


Amúgy azért, mert Jézus parancsba adta, hogy terjesszük az evangéliumot. Mert az embereknek csak Isten adhat erőt. Manipulálni pedig csak a szekták akarnak.

2013. máj. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 Tyler913 ***** válasza:
24%

A hittan/erkölcstan bevezetése elvileg arról szólna,hogy a lexikális tudás átadása mellett némi etikai,erkölcsi nevelés is része legyen az oktatásnak. Jelentkezzen,aki önmagában abban a tényben,hogy erkölcsi nevelésre szükség van,kivetnivalót lát! Senki?


Ezek után vitatkozhatunk a tantárgyak megszervezésének kérdésein,de a szándék alapvetően jó. Említette valaki,hogy az erkölcstan megszervezése hiányosságokkal küzd,neki üzenném,hogy a vallásoktatás megszervezése szintúgy. Szóval ne állítsuk be úgy a dolgokat,mintha az erkölcstan nem lenne valós opció.


Nem értem,egyesek miért látnak ekkora veszély a vallásoktatásban. Még ha oda jár is egy gyerek,nem kötelező elhinnie,magáévá tennie a tanultakat,ellenőrizni úgyis csak az átadott tárgyi tudást fogják. Miért rosszabb ez,mint bármelyik másik tantárgy?

A tipikus érv: "mert egy világnézetet akarnak a gyerekere erőszakolni"- hogy ez miért nem erőszakolás,fentebb leírtam. Azt viszont nem vitatom,hogy egy bizonyos világnézet kerül bemutatásra,átadásra,amely tetszik,nem tetszik,nagyban meghatározta az európai civilizáció létét. Már csak ezért sem árt,ha a gyerekek tisztába kerülnek a keresztyénség alapjaival. Hogy ezek után ők a személyes életükben a vallás tanításai szerint élnek-e,teljességgel szabad döntés. De ne menjünk már el odáig a polkorrektségben,hogy minden világnézetet és vallást relativizáljunk! Nem hinném,hogy ez bármilyen szinten is jóra vezetne,és az idő ezt igazolni is fogja. Elég megnézni az olyan ultraliberális államokat,mint Svédország.

2013. máj. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
83%
"Nem értem,egyesek miért látnak ekkora veszély a vallásoktatásban. Még ha oda jár is egy gyerek,nem kötelező elhinnie,magáévá tennie a tanultakat,ellenőrizni úgyis csak az átadott tárgyi tudást fogják. Miért rosszabb ez,mint bármelyik másik tantárgy?" - én nem veszélyt látok benne, hanem az elpazarolt időt és energiát. Vannak egyházi iskolák, ha vallásos szülők úgy gondolják, akkor oda íratják be a gyerekeiket. Ők imádkozzanak nyugodtan, legyen hittan órájuk és minden egyéb elképzelt okosság. Én meg, aki úgy gondolom, hogy nem kívánok vallásra időt szánni küldhessem a gyerekem olyan suliba, ahol mondjuk nem hittan van, hanem helyette ének, társastánc, plusz egy tesi, extra matek, külön angol és társai. Lehessen választani és ne tegyék kötelezővé! Ennyi. Szerintem 2013-ban abszurd beerőltetni a hittant az iskolákba. Az egyik oldalon szuperszámítógépeket építünk, géneket manipulálunk, lombikban életet hozunk létre, a másik oldalon pedig kötelezővé teszünk egy tárgyat, ami egy állítólagos eseményt és a köré épülő legendákat próbálja beleverni gyerekek fejébe. Ez nem baromian felesleges szerintetek?
2013. máj. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 Tyler913 ***** válasza:
0%

tegnap 15:30

"Lehessen választani és ne tegyék kötelezővé!"

Én nem is állítottam,hogy a gyerekek 1OO%-át kötelező hittanra kell járatni. Pont ezért opció az erkölcstan.Lehet választani.


"Az egyik oldalon szuperszámítógépeket építünk, géneket manipulálunk, lombikban életet hozunk létre, a másik oldalon pedig kötelezővé teszünk egy tárgyat, ami egy állítólagos eseményt és a köré épülő legendákat próbálja beleverni gyerekek fejébe. Ez nem baromian felesleges szerintetek?"- nem értem,miét zárja ki a kettő egymást. Az egyik technológia,a másik vallás. Alma és körte. De mondom,ha zavar,járasd a gyereked erkölcstanra.


Viszont az egyházi iskolás javaslatoddal az a gond,hogy egyrészt egyházi iskola nem mindenhol van,másrészt lehet,hogy valaki úgy gondolja,a gyereke jó helyen van pl. egy testnevelés-szakos vagy kétnyelvű technikumban,de szeretné,ha hittant tanulna.

2013. máj. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy én vagyok túl vallásellenes és erkölcstannak még értelmét is látom. De a hittannak nem. Engem ez zavar és a kérdezőt is. Örülök, hogy mehet a gyerekem erkölcstanra is, de nagyjából annyira lehet szerintem erkölcsi ismereteket órai keretek között tanítani, mint társastáncot levelező oktatásban. Engem azért zavar az egész intézkedés, mert hasznosabb tárgyak rovására jön a hittan vagy erkölcstan a tantervbe. Másrészt pedig a vallási meggyőződés mindenkinek saját joga, azért mert beerőltetik a hittant az iskolákba még nem lesznek jobbak az emberek. Álszent baromságnak tartom.
2013. máj. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!