Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért erőltetik Istent az...

Miért erőltetik Istent az emberekre? Miért nem lehet minket békén hagyni?

Figyelt kérdés
Az iskolába be akarják vezetni újra a hittant, és az interneten is agyon reklámozzák: 10 bizonyíték isten létezésére gyere nézd meg! Odakattintottam és egyáltalán nem voltak bizonyítékok. Miért akarják hogy az emberek istenhívők legyenek? Akkor jobban manipulálhatóak lesznek?
2013. máj. 22. 17:08
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
6%

Utolsónak:


Én megértem a te szempontjaidat is, hisz aki nem vallásos feleslegesnek tartja az ilyen tantárgyat. Viszont aki pedig vallásos, ugyan úgy végig kell, hogy ülje mikor azt magyarázzák, hogy lett az őslevesben élet, majd hogy népesítette be az egész földet. A te logikád alapján mi is háboroghatnánk, hogy miért kell ilyen sületlenséget tanítani a ygerekeknek, mégsem tesszük...

2013. máj. 30. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
21-es: csak az a bibi, hogy míg "hittan" létezik, addig nincs olyan óra, hogy "a Föld teremtése és az evolúció", ha lenne, akkor jogos lenne, amit írsz, illetve nem hiszem, hogy lesz ilyen óra valaha is. Szerintem vallásosság felé terelni az embereket csak birkanépet eredményez. Legalábbis lehet, hogy az én rossz tapasztalatom, de nem találkoztam még olyan emberrel, aki vallásos lett volna és több lett volna az IQ-ja egy töklámpásnál.
2013. máj. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

#8


A fizika és a matematika világnézet semleges tárgyak, a hittan nem.

2013. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
8%
Ne hisztizz, nem áll jól neked!
2013. jún. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

#24


Az evolúcióbiológia ugyanolyan világnézet semleges mint a többi természettudomány, az evolúcióbiológusok között vannak hívő és ateista tudósok is.


Istent meg azért nem tanítják mert az bevallottan hit kérdése, ráadásul ha Istent belevisszük a tudományba, akkor minden hülyeséget alá lehet támasztani vele.

Én például mondhatnám azt, hogy Isten 2 perccel ezelőtt teremtette a világot, csak belénk táplált különböző emlékeket, hogy úgy érezzük sokkal régebbi a világ.


Az evolúció meg működik, látjuk a természetben, illetve

az evolúcióbiológia eredményeit felhasználják a MI-kutatás, és robotika területén is.

2013. jún. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
Egyébként nincs választásod, azt eszed, amit eléd tesznek.
2013. jún. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Dö, hova lett a válaszom, töröltettétek mert nem tetszett amit írtam? Pedig nem volt benne semmi sértő. Az evolúcióról tanulni kell, de ha Istenről van szó akkor háborogtok? Mi közöm nekem az evolúció elméletetekhez, meg ahhoz, hogy szerintetek ti állatokbúl lettetek? Pont annyira nem érdekel az elméletetek, mint titeket Isten, csak a fostos elméteteket kötelezően tanítják az iskolákban. Ez pedig nem fer, de csak vergődjetek nyugodtan, úgysem ti döntitek el, mint ahogy én sem mit tanítanak az iskolákban. Hittan pedig biztos lesz...
2013. jún. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

Nem keresztényeknek mondom: az, aki nem ismeri a keresztény vallást, honnan tudja, hogy higgyen-e benne? A nem keresztények 99,9 %-ának lila gőze sincs a kereszténységről, max. azt tudják, hogy Isten meg Jézus léteznek, de ennyi. Ha nem ismerkedhet meg vele, esélye sincs eldönteni, hogy kell-e neki vagy sem.

Már a ti szempontotokból sem elesleges hittanra járni.

2013. jún. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

26-nak: számból vetted ki a szót: "érzik, hogy a kollektív elbutulással ismét eljött az ő idejük" - nyilván nem véletlen, hogy az alacsony értelmi képességű emberek körében népszerű a hit, a vallás, a babona, a misztikum. De ezen senki se gondolkodjon el.


28-nak: nem tudom hova lett a válaszod. Kérdeznélek, hogy a kötelezően tanítják az evolúciót, az szerinted hogy valósul meg? Mert olyan órával még az életben nem találkoztam, hogy "evolúció", ellenben hittan van. Mit kell tanulni a hiten? Hagyjuk már..


29-es: én meg vagyok keresztelve, de SEMMIT nem jelent számomra és nem is szándékozok ezen változtatni. Olyan ez számomra, mint a kötelező védőoltás: amennyi része "kötelező" azt elviselem - temetés, esküvők - de nem vagyok hajlandó egy percet sem szánni rá az életemből.

2013. jún. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

#29 "Ha nem ismerkedhet meg vele, esélye sincs eldönteni, hogy kell-e neki vagy sem."


[link]

2013. jún. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!