Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért erőltetik Istent az...

Miért erőltetik Istent az emberekre? Miért nem lehet minket békén hagyni?

Figyelt kérdés
Az iskolába be akarják vezetni újra a hittant, és az interneten is agyon reklámozzák: 10 bizonyíték isten létezésére gyere nézd meg! Odakattintottam és egyáltalán nem voltak bizonyítékok. Miért akarják hogy az emberek istenhívők legyenek? Akkor jobban manipulálhatóak lesznek?
2013. máj. 22. 17:08
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
0%

utolsónak:

Ismerem ezt az idiótaságot.

Isten igazságosan ítél. Az eszkimó mehetett volna a pokolba akkor is, ha nem ismeri meg Istent, mert akkor is hallgathatott volna a lelkiismeretére, hogy mégsem kéne már lopni, megcsalni a páromat stb.

De Istennel járva az embernek sokkal könnyebb elviselni az életet, pozitívabban látja a dolgokat, igyekszik másokkal jót tenni, akár apró dolgokkal is, de javítani a világon. Ezért mondjuk el neki, meg az ateistáknak.


"Az Úr az én pásztorom, nem szűkölködöm"

Pozitív szemlélet

"Jöjjetek hozzám, kik fáradtak vagytok, én megvigasztallak titeket. Aki énhozzám jön, semiképpen ki nem vetem"

Jézus Krisztus szavai

"Szeressétek felebarátaitokat, mint magatokat"

így javítva a világot, jót téve másokkal, még azokkal is, akik téged szivatnak

"Veletek vagyok minden napon a világ végezetéig"

olyan társ Isten, aki sosem hagy el. Csak te hagyhatod el őt.

2013. jún. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
0%

30-as

Nem az keresztény, aki meg van keresztelve. Aki keresztény, az meg fog keresztelkedni, ha még nem tette meg. Ez fordítva nem igaz.

2013. jún. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

32-es, bocs, de ezt leírni is kár volt, akit nem érdekel, az úgysem olvassa el az idézőjel után lévő részt.


30-as: akkor segíts, én mi vagyok, ha csecsemőként megkereszteltek? Ha hülyeséget mondok vállalom, mert felénk elég kevés vallásos ember van/volt, túl sok közöm templomlátogatáson kívül valláshoz nem igazán volt.

2013. jún. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
0%

30-nak:


Ok, nem evolúció óra van, de több órán keresztül foglalkoznak vele. És most, hogy a hittan be lett vezetve így megismerheti a gyerek a másik oldalát is az életnek ami nem csak a pénz haszolására tanít. Egyébként a hittan valószínűleg azért lett óra, mert sokkal komplexebb dolgot ölel fel mintsem egy elméletet.

2013. jún. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
..lol? Aki számára Isten csak egy elképzelt történet szereplője, azt ilyen szöveggel soha nem fogja senki meggyőzni, az tuti.
2013. jún. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
0%
"Szerintem vallásosság felé terelni az embereket csak birkanépet eredményez. Legalábbis lehet, hogy az én rossz tapasztalatom, de nem találkoztam még olyan emberrel, aki vallásos lett volna és több lett volna az IQ-ja egy töklámpásnál." Talán rossz körökben mozogsz.
2013. jún. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
0%
Aki vallásellenes propagandát küld, azt letiltom. Köszönettel...
2013. jún. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
42%

Te így vagy vallásos? Ha valaki olyat mond, ami neked nem tetszik (és nem tudsz épp egy odaillő bibliai idézetet fejből), akkor letiltod..?


Pont most erősítettél meg, hogy aki vallásos az csőlátó buckalakó.

2013. jún. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!