Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan képzeled a teremtés...

Hogyan képzeled a teremtés tökéletességét?

Figyelt kérdés
Számos vélemény tükrözi, hogy az első emberpár tökéletes volt. Szeretném tudni, hogyan képzeled el ezt a tökéletességet? Mi minden volt még tökéletes?

2013. máj. 23. 09:16
1 2 3
 21/25 -B ***** válasza:

Húha! Ha a Biblia nem bizonyíték, amit sejtettem, hogy ez lesz a válaszod, akkor tényleg kár ezen fáradozni. mert Isten maga mondja róla:

"A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre" (2Tim 3,16)

"Mindenekelőtt tudnotok kell, hogy az Írás egyetlen próféciája sem ered önkényes magyarázatból, mert sohasem ember akaratából származott a prófécia, hanem a Szentlélektől indíttatva szólaltak meg az Istentől küldött emberek." (2Pt 1,20-21)

Ha ezeknek nem hiszünk, akkor ugyanúgy nincs is Isten, és nincs teremtés sem, és semmi. Kár így Istenről beszélni, ha mi találjuk ki magunknak, hogy milyen.


És még csak annyi a végére, hogy figyelje meg mindenki, hogy én mindig megmagyaráztam, amit mondtam, saját szavakkal és igékkel is. Ellenben te még most meg voltál hajlandó nekem megmagyarázni több dolgot, pl. az IPU-t, vagy pedig azt a kategorikus állításodat, hogy "Márpedig egy emberről még a másik ember is elég jól tudja, hogy hívő-e... az isten holtbiztosan tudja, már a születése előtt.

Azt is tudja, hogy hívő lesz-e valamikor." - Ezt te honnan tudod? Mert én ellenkező eseten ha így gondolnám, Isten saját szavait idézném a Bibliából.


Részemről ennyi.

2013. máj. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"én mindig megmagyaráztam, amit mondtam, saját szavakkal és igékkel is.."

Kivéve ami meg lett cáfolva a 19-es válaszomban:D

2013. máj. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"én mindig megmagyaráztam, amit mondtam, saját szavakkal és igékkel is."

Az rendben van, de ez egyik sem bizonyíték.

El nem tudom képzelni különben, hogyan hiheted a Bibliát bizonyítéknak... ilyen alapon a Korán, a Védák és a Kalevela is az?


"Ellenben te még most meg voltál hajlandó nekem megmagyarázni több dolgot, pl. az IPU"

[link]

2013. máj. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 -B ***** válasza:

Ja, nem tudtam hogy a 19-es is te voltál :D Ez már kezd vicces lenni.

Amúgy pedig hát ja. A Bibliát azért tekintem bizonyítéknak, mert eddig mindent, amit írt a teremtésen és a 'világvégén' kívül (ezeket azért veszem külön, mert ezeket vagy nem élhettem át, vagy még nem éltük meg) írt, igaznak találtam a mai életre is. Szimplán ahogy olvastam, beugrottak szituációk, hogy 'jé, azta, ez tényleg így történt!' vagy 'de durván leírta, pontosan megfogalmazta amit gondoltam/éreztem!'. Vagy fordítva, hogy olvastam, és később kerültem olyan helyzetbe, amiről egy-egy ige jutott eszembe és elcsodálkoztam, hogy 'mekkora királyság ez a Biblia!' :)

Szóval így van. És Isten is mindig visszaigazolta, hogy Ő maga is tényleg úgy 'működik', ahogyan az benne le van írva. :) És ez nagyon boldoggá tesz. Ezért gondoltam úgy hogy felnézek ide is, és próbálok válaszolni ha van ilyesféle kérdés. És azóta számtalan csodás dolog történt itt is! :)


Na szóval, tudod az a cink az egészben, hogy feltételezzük, hogy nem hiteles a Biblia. Viszont akkor minden más irat, gondolat is legalább olyan szinten 'hiteltelen'. Így olyan, mintha az emberek találhatnák ki magunknak, hogy milyen Isten. És el is ismerem, a történelem során ezt aztán rengetegszer meg is tették. De valahogy a Biblia mindig túlélte. És túlságosan egybehangzóak azoknak a teljesen más népből, földrajzi területről, akárhonnan származó emberek beszédei, akik mind Jézust vallják Isten Fiának, és hogy csakis miatta ismerhették meg Istent egyáltalán. Tudod így van ezzel Pál, az összes apostol is.

Na szóval így Isten bármilyen lehetne, amilyennek kitalálom, szóval valóságban azt állítjuk így róla, hogy nem létezik. Mert ha bármilyen lehet, egyik forrás ezt írja (azaz egyik EMBER ezt írja, a másik amazt) - minek higgyünk 'inkább'? Én annak hiszek, amelyiknek a saját életemben visszaigazolása van. Márpedig ennek folyamatosan van, minden egyes nap, és teljességgel érezhető és megállapítható bármilyen írásról, ha az ettől a 'bibliai szellemiségtől' vagy nevezd aminek akarod, eltér. És ezt én mivel hiszek benne, 'Isten személyiségének' merem nevezni. Süt valamiről, ha az ehhez képest 'hamis'. De csak nekünk süt róla, akiket Jézus miatt Isten elfogad, mint az első kommentben kifejettem. És azért írok ilyen helyeken egyáltalán, mint a gyakorikérdések, mert ez nem egy zárt közösség vagy valami 'kiválasztottak' vagyunk, hú, mi, a kemény srácok akik megmondják a tutit és azt állítják, hogy ismerik az Istent. Hanem azért beszélek ezekről, mert az út szabad! Nincs személyválogatás, megmondta Isten. És azt is mondta nekünk, hogy ezt mondjuk el az embereknek. Hogy mi történt velünk, és hogy ez nekik is szabad. De látod, szabad ellenállni. Beléd se csapott még villám, pedig látszólag tökre más dolgokról beszélünk.

Na szóval ennyi, én nem tudom tovább erőltetni. Hallottátok: Jézusban való hit által van az út az Atyához. És nincs másik. Remélem azért követhető volt minden, még ha valakinek nem is tetszik. (Ami amúgy érdekes, mert én egy ilyen tökre 'egyszerű' útra találnék, hogy hogyan ismerjem meg Istent, azonnal ráugranék, ha meg akarnám tudni hogy hogy is van ez. De mondom, nem tőlem fogjátok megérteni igazán, hanem Tőle. Az utat mondtam csak el, de nem én számítok, akitől hallottátok. Jaj, erre is mind igém van, de már nem idézem be. :) )

2013. máj. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"A Bibliát azért tekintem bizonyítéknak, mert eddig mindent, amit írt"

Na, ezt hívják matematikai csapdának. Amerikában valaki egyszer elég jól megszedte magát így.


A többiről: igaz az, amit írtál: az isteneket az emberek találták ki. Mind.


De ettől még higgyél benne nyugodtan, csak ne ide írd le, hogy hiszel, hanem a vallás kategóriába.


Itt inkább a kérdésre próbálj válaszolni.


#19 nem én voltam, de jót írt.

2013. máj. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!