Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Más is van/volt hasonló...

Más is van/volt hasonló helyzetben? Szabadulás a szektától.

Figyelt kérdés

Bocsi az írásért nem magyar országi vagyok.


Nagyon röviden írom le :


Ez az egész story igaz. És nincs benne semmi kitaláció vagy túlzás. 14 éves koromban ´´tértem meg,,. 4 évig voltam keresztény. Amikor megtértem nagyon buzgó voltam nagyon eufórikus , örömteli és kalandos volt kereszténynek lenni az elején. A bibliát olvastam mindennap volt , hogy 2 órán keresztül is. Szüleim ezt ellenezték. De nagyon csúnyán beszéltek a keresztényekről , hogy : szektások meg ilyenek. Ha szépen leültek volna velem és megbeszélték volna velem akkor lehet , hogy lett volna eredménye. A nagymamám is ´´ujjá született ,, keresztény. Titokba ő hordozott az Istentiszteletekre ( Baptistáknál, Hit gyüliseknél és 1 szabad keresztény gyüliben is megfordultam) Lényeg az , hogy észrevettem , hogy a Biblia hibás. Tele van ellentmondásokkal. Azt állítja , hogy ma is megadja Isten amit kérünk tőle hittel és , hogy ma is vannak csodálatos gyógyulások. Ez persze nem igaz. Nagyon kikészültem ettől az egésztől. Már ott hagytam az egész ´´ Krisztus az uram,, életet. De nagyon nehéz túltennem magam ezen az egészen. Aki nem volt ilyesmiben az szerintem ne mis érti miről beszélek :) Nektek meddig tartott feldolgozni ? Válaszokat előre is köszi :D


2013. jún. 17. 22:25
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
nem is voltál igazán megtérve :D Ez jó érv :D mondjuk aki nem ismer az mondhatja rám :D hisz : messziről jött ember azt mond amit akar :D és ebben igazatok is van. De kíváncsi leszek , hogy azok a keresztények akik ismernek azok milyen elmélettel állnak majd elő :)
2013. jún. 18. 17:32
 12/14 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Nos megtérés és megtérés között óriási különbség van. Az érzelmi alapú megtérés hamar a visszájára fordul. Nálad ez 4 év alatt történt meg. A valódi hit kialakulása az emberben egy folyamat eredménye amely lépcsőfokokból áll.


A közvéleményben, sajnos, egy egészen téves eszme él a keresztény hit mibenlétéről. Általában "elhívésnek, hiszékenységnek" értelmezik. Az hisz, aki "elhiszi" Isten létezését, esetleg még Krisztus isten-voltát, valamilyen halál utáni életet vagy üdvösséget. Ezért sokan úgy gondolják, hogy a hit csak a naivak, gyengék, vagy valamilyen áhítatra vágyó lelkek számára elérhető, és ezért csak nekik jelent egyfajta megoldást az élet problémáira.


A bibliai hit-fogalom azonban merőben más. Ha elfogadjuk, hogy a hit az ember helyes, egészséges lelki magatartása Isten iránt, akkor minden ember részéről ez lenne a természetes, a normális, a valóságnak megfelelő viszonyulás, és a hit hiánya a természetellenes állapot.


A Biblia szerint az élő vagy teljes hit egymásra épülő lépcsőfokokból áll:


Az első fok a szilárd meggyőződésre jutás Isten kinyilatkoztatott igazsága felől, vagy így is mondhatjuk: a Szentírás igazsága felől. "A hit pedig a remélt dolgok valósága és a nem látott dolgokról való meggyőződés" (Zsidókhoz 11:1). A bibliai értelemben vett hit alapját tehát egy nagyon is erős, világos, értelmes meggyőződés képezi, nem pedig valamilyen bizonytalan "elhívés".


Tekintettel arra, hogy te előbb tértél meg és utána olvastad a Szentírást amiben aztán csalódtál, mert ellentmondásokat véltél felfedezni benne, így szerintem nyugodt szívvel kijelenthetjük, hogy még ezt az első lépcsőfokot sem lépted meg... ;-)


A második fok a személyes bizalom kialakulása Isten iránt. Közelebbről jelenti ez a feltétel nélküli bizalmat az ő mindenható, teremtő hatalmában és erkölcsi jellemében – igazságosságában és irgalmasságában. Ennek az Isten hatalmába és szeretetébe vetett hitnek a végeredménye a hit Isten ígéreteiben.


A harmadik fok: az alázat. Minél inkább látja az ember Isten tudás- és hatalombeli nagyságát, és ugyanakkor a tökéletes igazságot és szeretetet megtestesítő jellemét, amely ezzel együtt érvényesül, annál inkább felismeri a maga gyengeségét az igazság megértése és cselekvése, vagyis az erkölcsi erő szempontjából. Ezen az alapon igazi, értelmes alázatra jut Isten előtt. Ennél a pontnál különösen élesen mutatkozik meg az ember erkölcsi minősége, mert önmagáról kell elismernie az énjét nagyon érzékenyen érintő igazságot.


Mindezek után következik a hit döntő lépése: a hit cselekvése. Jakab apostol írja, hogy amíg cselekedet nincs, addig még nem lehet teljes hitről beszélni (Jakab 2:17–26). A hit cselekvése logikusan következik az előzőkből: ha valakinek teljes bizalma van Istenben, az ő ígéreteiben, nincs bizalma viszont önmagában – a maga értelmében és erejében – akkor ennek eredményeként rábízza magát Istenre, átadja magát neki, hogy Ő cselekedjék benne és általa. Az önzéssel megkötözött ember részéről ez a legnagyobb cselekedet, mert önmegtagadást, önös érdeke és büszke magabízása feladását jelenti, azt a fontos döntést, hogy önmaga helyére Istent állítja. A hitnek ez az elhatározása mindig az adott helyzetnek megfelelő, konkrét cselekvésben jut kifejezésre.


A hit utolsó – de nagyon lényeges – eleme vagy lépcsőfoka a mély hála, a szeretet elmélyülése Isten iránt azért, amit hit által az emberben és az ember által cselekszik. Ez a hála és szeretet magában foglalja azt a vágyat és erkölcsi kötelezettséget is az ember részéről, hogy a továbbiakban az egész életét Isten tulajdonának tekinti, és az ő megváltó munkájába kíván bekapcsolódni, teljes önfeláldozással dolgozni másokért, Krisztus áldozatára való viszont-áldozatként adva oda egész lényét, életét és annak minden szolgálatát.


A hitnek ez az utolsó lépése is próbára teszi és kimutatja az ember erkölcsi minőségét. Az önző ember szívesen elvesz javakat a maga számára, de nehezen fogja fel és vállalja az ennek megfelelő viszonzást, amelyre nem külsőleg, hanem csupán a szívében belül, azaz erkölcsileg elkötelezett. Valamint nagyon hajlamos arra is, hogy a dicsőséget önmagának tulajdonítsa azért, ami a valóságban nem az ő érdeme. Csak az én-szeretet minden megnyilatkozását megutálni és megtagadni kész ember válaszol hálával Isten kegyelmének cselekvésére.


A hit az ember legszebb, legnemesebb képessége, illetve cselekvése. Amikor valakit igaznak, vagy valamit igazságnak, erkölcsileg mindenekfelett értékesnek talál, akkor mindent odaad, mindent vállal érte, még büszke, önző énje megtagadását is.


A megtérés nem más, mint az előbbiekben bemutatott teljes hit megszületése, kifejlődése az emberben. Ugyanezt a lelki eseményt újjászületésnek is nevezi az Írás.


Mindebből rögtön kitűnik, hogy egy folyamatról, nem pedig pillanatnyi, élményszerű megtérésről beszél a Biblia. Nem valamiféle varázslatos átalakulásnak tekinti, ami valamely természetfölötti hatalom titokzatos érintésére, egy szempillantásban végbemenne az emberben, a saját választásától, belső magatartásától szinte függetlenül. Az lehet, hogy egy különleges esemény, rendkívüli tapasztalat jelzi a hit megszületését, a megtérés vagy újjászületés teljes beérlelődését, de annak mindig előzménye, gyökere és háttere van.


Az előbbiekben bemutatott hiteles hit kifejlődése mindenképpen időt igényel. Ennek a hosszúsága igen különböző lehet az egyéni adottságok szerint, de bizonyos idő, egy érlelődési folyamat az "újjászületés" előtt mindenkinél, mindenképpen szükséges.


Kívánom, hogy egyszer neked is részed lehessen ebben a minőségileg is más megtérésben.


Üdv. Péter

2013. jún. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Szeressük egymást ***** válasza:

Sajnos a hitben hajótörést szenvedtél. :-/

Elmondom az én elméletem hogy hol lehet a hiba. Bár nem ismerlek, de elhiszem hogy szeretted Jézust és igazán megtértél stb. Eltévesztetted a célt. Istent ne eszköznek tekintsd a céljaid eléréséhez! Csak Isten maga lehet egyedül a cél. Én ha soha nem látok egyetlen gyógyulást sem, akkor sem tagadom meg a legfontosabbat. Az igazságot. Ha soha nem kapnék ebben az életben Istentől semmilyen ajándékot, akkor is szeretni fogom Jézust, és készülök a vele való találkozásra. Ez legyen a legfontosabb célod, erre tekints, ne a közbejövő kívánságokra, nehézségekre, mert megfojtják az Igét. Nem megkeseredni kell Istenre, hanem megvizsgálni hogy bennem hol van a hiba.

2013. jún. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Istent lenyúlták a papok saját használatra és ezért lett ellentmondásos.


A tebenned élő isten helyére a könyv bálványát teszik és így ölik meg a lelkedet.

A benned élő isten helyére egy képet faragnak (az elmédben).

Ne higgy nekik!

Önmagadnak higgy!

2013. jún. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!