Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha egy súlyos beteget, sérülte...

Ha egy súlyos beteget, sérültet meggyógyítanak az orvosok, miért Isten-t áldják érte? Miért nem azt, aki meggyógyította?

Figyelt kérdés
Nagyon tud idegesíteni,amit a tévében láttam(de már az életben is tapasztaltam): pl.meggyógyul egy súlyos beteg és az a zárszó,"Istennek legyen hála".
2013. jún. 18. 11:28
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
Valóban, a psziché sok mindenre képes,de pl.operálni nem tud. Márpedig, sokszor műtét nélkül meghal a beteg,akár mennyire hisz.
2013. jún. 19. 10:53
 22/46 Szeressük egymást ***** válasza:
54%
Nem tudnának az orvosok senkit sem megoperálni ha a szervezet a műtét utáni sebeket nem gyógyítaná meg magától. Nem kell ehhez hit, így működik a test. Az az orvos aki ezt mondta sokat operál. Olykor az élet meghosszabbításához elengedhetetlen az operáció, de ez sem gyógyítás, hanem beteg szövetek eltávolítása, és sorolhatnám még mi minden. A lényeg a megfogalmazásban van, hogy nem gyógyítanak, csak hozzássegítenek a gyógyuláshoz, vagy elnyomják a tüneteket. Ettől még nagyon értékes és tiszteletreméltó a munkájuk.
2013. jún. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:

"magyarul le akar hazudni"

Ez mondat a javából! X)

Visszatérve a kérdésre, ezt már én is észrevettem amúgy.

Bezzeg ha valaki megöl valakit, akkor nem azt mondják, hogy a Sátán volt, meg az ördög, hanem az a bitang gazember... és most még szépen is fejeztem ki magam.

Engem még az tud idegesíteni, hogy "Isten hozott!". Na akkor a falra tudnék mászni. Ilyenkor azt szoktam mondani, hogy "igazából a bicikli, vagy busz... vagy, ne adj isten (háhá kimondtam én is ;) ) roller!"

Érdekes módon nincs ott isten, ahol nincs hozzáértő orvos.

2013. jún. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:

"az orvosok nem gyógyítanak. Csak elősegítik a gyógyulást"

"A lényeg a megfogalmazásban van, hogy nem gyógyítanak, csak hozzássegítenek a gyógyuláshoz"


ez mind nagyon szép, csak magyar nyelven ez azt jelenti, hogy előbb-utóbb orvos nélkül is meggyógyulna


ami sok esetben nem igaz

úgyhogy az orvosok gyógyítanak, kár a szócséplésért :/

2013. jún. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
Hát igen. Pl. van egy perforált vakbélgyulladásos beteg, nem mindegy azt hiszem,h egy kórházban látják el,v. egy templomban lefektetik és imádkoznak érte.
2013. jún. 19. 13:39
 26/46 anonim ***** válasza:

szeressük egymást biztos arra gondol, hogy ugyan megoperálják, de a seb magától gyógyul meg..


az operáció okozta seb..


semmi köze az eredeti problémához

2013. jún. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
53%

Elgondolkodtató, amit 20-as ír..

21kérdező "Valóban, a psziché sok mindenre képes,de pl.operálni nem tud."

- de nem is az orvos keze és a szike operál ám!

Az orvos tudata, aki operál - és eszközként használja a kezét, szikét, sőt, a szaktudását is.

Nem mindegy, milyen az a tudat. A Schwetzer tudata (aki orgonaművész, teológus és orvosi végzettséggel rendelkező volt) vagy mondjuk egy embert kísérletre használó, nagy szaktudású Stumpfegger (Hitler orvosa) - szándékosan végleteket említve.

Nem mindegy az emberkép. A 20-as, amit ír, fontos hívők tudják a gyógyító a másik emberben lévő Istent gyógyítja. A nemhívőkben élő Istent is. Nem kell erről a nemhívőnek tudni, nem is tudnak. De attól még - megmondatott - benne is ott van a világ világossága. Enélkül nem tudna emberi szóval beszélni, emberi módon gondolkodni, alkotni.

2013. jún. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
**Albert Schweitzer
2013. jún. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

"Így alkotta meg Isten. Nem a gyógyszer gyógyít meg, az csak felgyorsítja a gyógyulást"


Igen, valóban elgondolkodtató, amit a 20-as ír, azonnal elvenném tőle az érettségijét, ha van neki


a xxi. században aki ilyet mond, azzal én általában szóba sem állok

2013. jún. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
a "xiv" században szóba állsz? és itt miért veckelődsz ellene?
2013. jún. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!