Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha egy súlyos beteget, sérülte...

Ha egy súlyos beteget, sérültet meggyógyítanak az orvosok, miért Isten-t áldják érte? Miért nem azt, aki meggyógyította?

Figyelt kérdés
Nagyon tud idegesíteni,amit a tévében láttam(de már az életben is tapasztaltam): pl.meggyógyul egy súlyos beteg és az a zárszó,"Istennek legyen hála".
2013. jún. 18. 11:28
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
Az orvosoknak szánt hála többnyire zsebbe megy... tisztelet a kivételnek (meg a protekciónak).
2013. jún. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:

"Hiszen megmondták a bulvárban, a tv-ben a világhírű tudósok, nincs Isten.

Nem kéne ezt elhinni, nem kéne ennek bedőlni."


kicsit fordítva ülsz a lovon, nem? :D

2013. jún. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
28%

"A csalogány énekével Istent dicsőíti."


ja, erre talán egyetlen egy szép magyar szó a megfelelő válasz


Nem.

2013. jún. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 Pietrosol ***** válasza:
54%

Szia!


Véleményem szerint a betegségek zöme lelki eredetű, amelynek testi tüneteit gyógyítgatja az orvos. Azt gondolom, hogy az ember végső soron önmagát gyógyítja meg és, amennyiben ez az öngyógyítás tudatos, akkor a gyógyulás az énen túli lénytől származik.

2013. jún. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:

"Ez csak egy kérdés asok közül,ami azért"idegesít",mert én nem akarom soha egy hívő emberre ráerőszakolni a nem vallásosságomat."


De most ezen mi idegesít? Most vallástól függetlenül, évszázadok óta mondjuk, hogy na hála az égnek/istennek, hogy ideértél már, valami van úristen/jézusom!!

2013. jún. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
Mármint, hogy mi idegesít ezen a mondaton? Hol függ ez össze a hittérítéssel? Nem vagy te kicsit paranoiás? Egy köznapi szófordulattól is már rád jön az idegroham, hogy térítők...
2013. jún. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:

Kedves 5 os


Kinek nem inge ne vegye magara, tovabba en nem szemelyedre vonatkozoan hanem az altalanos Bibliai Isten es hivok kozti lealacsonyito szolgai viszonyt tukroztem, ahogyan minden igyekezetukkel probalnak behodolni hogy partfogot talaljanak a Bibliai Isten-ben, ennyi.

Ha belegondolunk nem-e az a viszony alakul-e ki hogy teszek erted de te is tegyel ertem iratlan szabaly. Kicsit furcsa lenne a Bibliai Isten es ember kozti iratlan de kotelezo szabalyt ervenyesiteni.

2013. jún. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:

17 -felejtős lehetne már ez bibliai I., az ilyen-olyan Isten, a sakkparti ellenfél, a szerencsejátékos, a bokszmeccs ellenfél, a gonosz, a jó - nem.

Isten az, Aki van.

Csak ennyit lehet mondani. Ez is sok. Sokkal jobb a skolasztikusok meghatározása: Isten a Lét.

Vagy Szt. János,Jézus legkedvesebb tanítványa:

Isten a szeretet.

Istent soha senki nem látta.(1Jn4,12)

Jézus KINYILATKOZTATTA - a kereszténység eredendően kinyilatkoztatás.

A kereszténység egy út, sok szent, hitvalló, vértanú mutatja egy járható út.

Albert Schweitzer életútját érdemes lenne mindenkinek ismerni, műveit elolvasni. Néha még hallani a rádióban orgonamuzsikáját. Amit össszeorgonált, vitte azokhoz, akiknek nem volt orvosuk, kórházat épített, gyógyított. Elfogyott a pénz? visszajött Európába, kezdte előröl: orgonált. Ez példaerejű, ilyennel kell foglalkozni, nem azon vitázni, mindig újabb és újabb keresztény-alázó kérdésekkel-kommentekkel, hogy milyen az Isten, és milyen a hívő.

2013. jún. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék! Én hiszem,h van egy "kezdő erő",ami létrehozta a világunkat, de ezt én nem Istennek gondolom. A névnek a Bibliai értelmében. Szerintem ahogy élünk,viszonyulunk egymáshoz és magunkhoz,az belső,"emberi"értékekből fakad. Én ha nem teszek rosszat,úgy élek,h ne bántsak másokat,v. éppen segítsek rajtuk nem Istennek,hanem emberi értékeknek tulajdonatom.

Végeredményben,úgy gondolom,teljesen mindegy MIBEN hiszek,lényeg az h,úgy éljek,cselekedjek,h ez erkölcsileg elfogadható legyen. Ezért zavar az általam felhozott példa(mert ez egy példa volt). Legyünk egymásnak hálásak(nem anyagi értelemben) bizonyos dolgokért,nézzünk fel egymásra tisztelettel és ne egy olyan erőnek,amiről nem is tudjuk,h létezik-e, és ha igen hogyan,milyen formában. Tehát,ha "jót" cselekszünk azt ne Istenért,hanem az emberiességért,magunkért tegyük.

Nem tudom érthető-e,amit leírtam?

2013. jún. 19. 05:45
 20/46 Szeressük egymást ***** válasza:
Én közelről is ismerhetek két elég komoly orvost akik hívőtársaim is egyben. Az egyik mondta nemrég, hogy az orvosok nem gyógyítanak. Csak elősegítik a gyógyulást kémiai anyagokkal, de a gyógyulást az ember szervezete (ha nincs legyengülve) viszi végbe. Így alkotta meg Isten. Nem a gyógyszer gyógyít meg, az csak felgyorsítja a gyógyulást, vagy elnyomja a tüneteket. Ettől én még hálás vagyok az orvosokért, főleg azokért akik azon güriznek hogy az emberek felerősödhessenek a betegségekből.
2013. jún. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!