Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha egy súlyos beteget, sérülte...

Ha egy súlyos beteget, sérültet meggyógyítanak az orvosok, miért Isten-t áldják érte? Miért nem azt, aki meggyógyította?

Figyelt kérdés
Nagyon tud idegesíteni,amit a tévében láttam(de már az életben is tapasztaltam): pl.meggyógyul egy súlyos beteg és az a zárszó,"Istennek legyen hála".
2013. jún. 18. 11:28
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

már régóta szeretném ezt az overused filmes mondatot egyszer jogosan leírni:


Fogalmam sincs, miről beszélsz.

2013. jún. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
Nem baj, 31-es, majd ha felső tagozatos általános iskolás leszel, jobban megérted a dolgokat. Addig maradjon örömed annyi, hogy kitől mit vonnál meg. Mert nem az a baj, hogy nem értesz egyet, hanem, hogy ez az összes gondolati ellenérved "nem állok szóba" "visszavonnám az érettségijét". További jó vakációt!
2013. jún. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

Kedves 27. Megmondatott? Hol? A Bibliában? Amit emberek írta,aztán később átírtak,ahogy éppen az előnyük kívánta.

Eleve nem értem,miért kell mindent szó szerint elhinni,ami a Bibliában áll?

2013. jún. 19. 19:00
 34/46 anonim ***** válasza:

32, nagyon vicces, egy ideje már túl vagyok a felső tagozaton, csakhogy tényleg nem normális, aki ezt gondolja

hiába fölényeskedsz, akkor is így van

2013. jún. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező #33-ban. János, Jézus szeretett tanítványa írja. Tanúbizonyságot tett arról,az Ige testté lett és közöttünk lakozott. Nem írták át, ember írta le Jézus szavait, tanítását. Igazságát tapasztalatból, átélésből TUDOM. Tapasztalom. A "megmondatott" passzív szerkezetet azért használtam, mert nem akartam ilyen bőven kifejteni, mert saját élménynek kell ezeknek lenni, ahogy János, a fiatal tanítvány tapasztalhatta Jézus tanítványaként. Leírta nekünk - ez ajándék, ez Isten végtelen irgalmának ajándéka. Nem lehet ezt a világból kivonni, a Golgota misztériumát letagadni, a megváltást meghazudtolni. Lehet viszont TAPASZTALNI - a világ világossága bennünk van. A legfontosabb mű: a megváltás. Ma nagyon sokan ellene vannak, nagyon szeretnék a bennünk élő világosságot elsötétíteni. Miért?

Gyönyörű és szeretem János apostol evangéliumát, és leveleit, persze, csak ha nincs kifogásod ellene.


1Jn4,16 Megismertük a szeretetet, amellyel Isten szeret bennünket, és hittünk benne. Szeretet az Isten: aki szeretetben él, Istenben él, és Isten őbenne.

Jn8,12 Máskor így beszélt Jézus: "Én vagyok a világ világossága.Ἰησοῦς λέγων Ἐγώ εἰμι τὸ φῶς τοῦ κόσμου·

Aki engem követ, nem jár sötétben, hanem övé lesz a világ világossága.

Jn14,20 Azon a napon megtudjátok, hogy én Atyámban vagyok, ti pedig énbennem és én tibennetek.

ἐγὼ ἐν τῷ πατρί μου καὶ ὑμεῖς ἐν ἐμοὶ κἀγὼ ἐν ὑμῖν.



Az ember megvalósulása a világ megvalósulásától nem független. A világ úgy, ahogy van, a megtiport igazsággal, a törvénytelen hatalmasok alatt, idegen, és az is marad, és amíg korrupt, nem fogadható el. Az embernek a világot az alapállásba vissza kell helyeznie. A megváltás pedig a teremtésnél nagyobb mű. A megváltásban, mondja Baader, Istennek mélyebbről kell megragadnia önmagát. És Isten országa az a hely, ahol azok tartózkodnak, akik a világot realizálják."(III./II. 74.)

"A megváltás világa mélyebb, mint a teremtésé. (.) Az emberi élet itt a földön a szellemek vádolásában valahol mélyen lent áll az egyre világosabb fokozatok alatt, s ezeket a lélek csak akkor éri el, ha a beavatásban megtisztul (metanoia, tesuvah)."

(Hamvas Béla: Scientia Sacra III./II. 103.)

2013. jún. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 mustafa33 ***** válasza:

Templomok falai szentek szobrai körtü tele vannak (voltak) köszönő táblácskákal, főleg "csodatévő" kegyhelyeken.

Imádkoztam én is ilyen helyen csodaért (párom 25 éve tartó betegsége javulásaért, szenvedése megszüntetéseért). Utoljára egy hete. Tegnap temettem. öngyilkos lett. Ez lett volna az isten csodája? Még hálás is legyek neki?

Ennyit ér az ima, ennyit ér isten segítsége.

2013. jún. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:

Kedves 34.! Te "tapasztalod",a keresztény hívők tapasztalják.

De tudod az a baj,h a muzulmánok,a buddhisták,a hinduisták,a zsidók és még folytathatnám,szintén tapasztalják és az Ő írásaikban is benne van az igazság,ami nagyban különbözik. Akkor kinek van igaza?

2013. jún. 20. 13:03
 38/46 anonim ***** válasza:

"kinek van igaza?"

Egy Igazság van és az nem birtokolható. Az igazságot keresi mindegyik felsorolt, és a többi is. Senki sem a letéteményese, de hogy mennyire közelíti meg, az talán-talán fogható a megnyilvánulásokból.


mustafa: részvétem. Gyászmunka:"Jogod" van szidni, mindenkit, ahogy József A. teszi anyját siratva a Kései siratóban.

Valaki szerelmét két év után egy balesetben vesztette el. A sok-sok kesergés, szidás, harag, önvád, deresszió és szenvedés után egyszer csak kinyílt szívében a virág: Köszönöm a két évet.

2013. jún. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:
Tudod,én úgy gondolom,h nem érdekel,ki milyen vallású,esetleg ateista. A lényeg abban van,ahogyan él,viszonyul másokhoz és a világhoz. A "jóság" belőlünk és nem Istenből fakad,mint ahogy a "rossz" sem ördögi,hanem emberi.
2013. jún. 20. 16:23
 40/46 anonim ***** válasza:
#39Kérdező, ezzel teljes szívemből egyetértek - amint fentebb fejtegettem, bennünk van a világ világossága - "ha a benned lévő világosság sötétség, mekkora akkor a sötétség?"
2013. jún. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!