Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha egy súlyos beteget, sérülte...

Ha egy súlyos beteget, sérültet meggyógyítanak az orvosok, miért Isten-t áldják érte? Miért nem azt, aki meggyógyította?

Figyelt kérdés
Nagyon tud idegesíteni,amit a tévében láttam(de már az életben is tapasztaltam): pl.meggyógyul egy súlyos beteg és az a zárszó,"Istennek legyen hála".
2013. jún. 18. 11:28
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
Lehet, olyan felfogással élnek,hogy Isten adta az orvost és a módszert, amelyet az alkalmazott.
2013. jún. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:
Igen 41.! De akkor a betegségeket,a háborúkat,a baleseteket Is Isten adta,ahol olyan sokan(köztük sok pici gyerek)maghalnak. Most akkor Isten nem igazságos,v. nem mindenható?
2013. jún. 23. 17:29
 43/46 anonim ***** válasza:
Én speciel azon az állásponton vagyok, hogy nem mindenható. Pluripotens, de nem omnipotens. Nem tudja megoldani, hogy kétszer kettő öt legyen. Nem tudja megsemmisítnei magát, hogy utána ismét létezővé tegye magát. Nem tud szenvedésmentes világegyetemet teremteni a magunkfajtának stb. Ha mondjuk kiiktatná a karma működését (amit én elég jó magyarázatnak tartok a halott csecsemők problematikájára), akkor azt nem tudná anélkül megtenni, hogy valami olyan, szándékoltalan következmény ne lépne fel, aminél a jelenlegi állapotot rosszabbnak tartaná.
2013. jún. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:

Én meg speciel azon az állásponton vagyok, hogy omnipotentia, omniscientia, et aeternitate,

ami mondható. Ugyanis, nincs mi korlátozza...szabad.

2013. jún. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
"Nem tud szenvedésmentes világegyetemet teremteni a magunkfajtának " Tud. A "magunkfajták" elveszették (elvesztik) a paradicsomi állapotot - (Várkonyi Nándor Az elveszett paradicsom, minden nép mindenkor tudta ezt,közös kollektív tudatunkban ott van ez) Buddha tanítása: A létezés szenvedés, a szenvedés oka a vágyak, a vágyak megszüntetése, megszünteti a szenvedést, ennek útja: lásd buddhista iratok 18000 oldalon.)
2013. jún. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 A kérdező kommentje:
Igen,a szenvedés,a vágyak, a kísértés említése minden vallásban megtalálható. De hozzám közelebb áll Buddha hite és tanítása ezzel kapcsolatban. Ezeken a dolgokon felülemelkedni emberi kötelességünk,és nem Isten "kedvéért",hanem magunk és embertársaink miatt.
2013. jún. 24. 08:07
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!