Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Feltennék néhány kérdést,...

Feltennék néhány kérdést, ezekre lehet ésszerű választ adni?

Figyelt kérdés

A minap elkezdtem gondolkozni azon, hogy Isten a 6 nap alatt megteremtett mindent és egy ilyen új földön mi értelme volt olyan állatoknak, mint az elektromos angolna? Mire szolgált?

Az éden kertben jelen volt az összes állat, hogy Ádám elnevezze őket vagy bejárta a földet? Ez nincs kinyilatkoztatva, de én szeretek gondolkodni. Hogy szokott rá a pióca és a szúnyog a vérszívásra és mitől dőlt meg a föld 23,5 fokot az özönvíz után (én úgy gondolom, hogy az akkori földön nem voltak kemény telek, se meleg nyarak, ehhez az kellett, hogy 0 fokban álljon a föld, a sarkokon is találtak faleveleket szóval ez így logikus)... valakivel szívesen elbeszélgetnék a kérdéseimről



2013. jún. 21. 10:22
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Lehet, de lenne értelme?
2013. jún. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
A vallások szimbólumrendszerek, Istent bárhogyan értelmezheted (természet, fizika, gondolat teremtő ereje stb) és a 6 nap is valószínűleg szimbolikus, ha szó szerint értendő lenne nem lenne értelme az egésznek.
2013. jún. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

"(én úgy gondolom, hogy az akkori földön nem voltak kemény telek, se meleg nyarak, ehhez az kellett, hogy 0 fokban álljon a föld"


Állításod kissé merész, valami bizonyíték alapján feltételezel ilyen merész dolgot? Egyébként, ha a Föld forgástengelye merőlegesen állna az ekliptikára, akkor a sarkokon szörnyű hideg lenne állandóan.

Aztán mitől dőlt meg?

2013. jún. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

A 6 napos teremtes szo szerinti. Nem szimolikus. Nem tudom ezt honnan vetted.....

En szerintem, ha a fold nem lenne bedolve mindenhol egyenletesen esnenek be a nap sugarai. Igy nem hinnem, hogy voltak evszakok

2013. jún. 21. 23:42
 5/31 anonim ***** válasza:

" de én szeretek gondolkodni."


Már mész is a pokolba!


Egyébként:Ne akard kutyulni a természettudomány és a vallást.

2013. jún. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Ha a Föld 0 fokban állna, szerintem két évszak lenne: forró nyár és zord tél. Mivel a Föld nem kör alakú pályán mozog a világűrben, hanem elliptikus pályán mozog, aminek nem a középpontjában van a Nap! Ha 0 fokban állna, valószínűleg talán élet sem lenne rajta, legalábbis olyan sokszínű, mint ma biztos nem.


A megdőlésre van egy elmélet, miszerint egy kisbolygóval ütközött a Föld, pár milliárd éve. Tegnap volt egy műsor róla a Spektrumon, ha a Föld eddigi életét 24 órára vetítjük, akkor már 00.08-kor megtörtént ez az esemény, a dinoszauruszok pedig 23.38-kor pusztultak ki, az ember pedig 23.59-kor jelent meg.


A 6 napot fejtsd ki bővebben, ha tényleg 6 nap volt. Régen amikor a Föld kialakult, a Föld gyorsabban forgott a tengelye körül. Jelenleg is lassul, persze ezeket csak precíziós műszerekkel lehet mérni és nem is túl számottevő a lassulás.

2013. jún. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

A Nap körüli ellipszis pálya majdnem kör alakú

Föld, pályaadatok

Aphélium távolsága: 152 097 701 km

(1,0167103335 CsE)

Perihélium távolsága: 147 098 074 km

(0,9832898912 CsE)

Ez a kb. 5 millió km különbség nem okoz jelentős időjárás változást. Jelenleg nálunk akkor van tél, amikor közelebb vagyunk a Naphoz.

Az évszakok állandóak lennének 0 fok tengelyferdeség esetén, az egyenlítőn forróság, a sarkokon örök tél.

A tengelyforgás lassulása a Hold hatása. Negyedmillió évente 1 óra és egy darabig ez tartani fog.

Ami az élősködőket illeti, már az egysejtűek között is található élőlény, amely a másikra támad, a ragadozók, a kisebb, nagyobb bonyolultságú élősködő szervezetek evolúciós kialakulása más, más utat járt be, de fejlődésük töretlen. A teremtés elméletével létrejöttük nehezen magyarázható, de próbálkoznod természetesen lehet. Mindenesetre kíváncsi lennék a verziódra.

Ki talált falevelet a sarkokon?

Amundsen?

2013. jún. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Erdekes, hogy vallasi kerdest tettem fel es evolucios valaszt kapok. Helyzet az, hogy ha fogtok egy feher muanyag golyot es berajzoljatok ra a foldreszeket es eg lampa ele tesziket azonnal tapasztalhattok egy dolgot. A gomb egyik fele meg lesz vilagitva. Ha ezt a gombot megdontitek, akkor az egyik felgombre tobb feny jut, a masikra kevesebb, igy szemleltetjuk az evszakokat. Ha ezt egy eliptikus palyara allitjuk, akkor a periodikussagot is latjuk. A ket veglet a nyar es tel, az atmenet az osz es a tavasz.... ha ezt a gombot nem dontjuk meg, akkor mindket felgombre ugyanannyi feny jut. Ezaltal nem lennenek zord evszakok..... a homerseklet allando lenne az egyenliton is es talan csak par fokkal hidegebb lenne a sarkokon. En tanultam csillagaszatot, ismerem ezeket a kifejezeseket, de ezek teljesen feleslegesek, teljesen jelentektelen tavolsagkulonbsegekrol beszelunk. Az aphelium tavolsagaban is lehet nyar valahol... ha a fold tengelye a mostanihoz kepest egyenes lenne, nagyon szep idojarast kapnank. A Biblia irja: "akkor meg nem volt eso". Ha nem volt eso, akkor nem voltak nagy homersekletkulonbsegek. A vizozon alatt viszont nagy foldrengesek lehettek, mivel foldreszek mozogtak metereket par ora alatt, mint a 2012-ben... vagy mi. A foldrengesek, pl Japan eseteben elmozdithatjak a foldtengelyt. Odebb rakhatjak a magneses polust is akar. Ha akartok engem kritizalni (maris latom akadt valami nem normalis, aki gondolkodas helyett inkabb a pokolba kuldott) itt az e-mail cimem, valaszolok mindenkinek: eurythmics2@gmail.com. Nem tudom te ki vagy, de te csak ne mondd meg mit csinaljak, elmultam 18, oke? En keverni fogom a vallast a tudomannyal, mert az evolucio nem tudomany. En nagyon nagyon szerettem volna evolucionista lenni, es mindent elolvastam errol, de minden bizonyitekot mar reg tevedesnek minositettek. Tevedesekkel en nem foglalkozom. Ellenben erdekes a hidrolemez elmelet es jo gondolni arra, hogy en nem csak egy szelekcio resze vagyok meg holmi majombol fejlodtem tovabb. Akinek kerdese van, irja meg... en itt nem allok le vitatkozni csak provokalasbol.

A 6 napos teremtes szo szerinti. A Biblia szemleletesen leirja: ELSO nap.... MASODIK nap.... HARMADIK, NEGYEDIK...stb. Ezeket nem lehet felreerteni. Ha a napok kozott tobb millio ev telt volna el, akkor a Biblia hazudott, tehat Isten nincs.... de kulonben, ha millio evek teltek volna el a napok kozott elarulna nekem valaki, hogy a novenyek hogy vartak meg, amig a nap felkel? Vagy hogy szaporodtak, amig nem voltak rovarok? En hiszek abban az Istenben, aki segitseg nelkul 6 nap alatt megteremtett mindent. Ter-ido-anyag-torvenyek-osszhang-szerkezet-elet. Az evolucio elmelet teves. Az evolucio elmelet nem tud eletet produkalni..... egy hullat sem tud feltamasztani, pedig abban ott van minden szerv, aminosav..stb. Meg csak ki sem kell alakuljon, megfigyelheto kiserleteket tehetnenek az elet keletkezesere, de nincs ilyen kiserlet. Varom a emaileket. En ezt az oldalt nem nezem minden nap

2013. jún. 23. 01:13
 9/31 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Furcsa dolgokat hangoztatsz.

Sokkal inkább vallásos vagy és ennek megfelelő blődségeket hangoztatsz. Kijelentéseid megfellebbezhetetlenek és alaptalanok és tájékozottságod sem túl magas.

Az évszakok kialakulásához szükséges hőmérséklet a napsugarak beesési szögétől függ, amint az köztudott.

A többihez most nincs kedvem válaszolni, ostobaságokat meg felesleges cáfolni, különösen ezen a szinten, ahogyan azt felvetetted.

Kérdéseidre választ kaphatsz már az iskolai tankönyvekben.

Lapozgasd!

2013. jún. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Az angolnának annyi értelme van mint a többi állatnak a földön. Krokodil mi célt szolgál?

Isten megteremtette és örüljünk neki hogy ilyen is van.

Az özönvíz előtt meg nem éltem és te sem így nem érdemes róla vitatkozni mi volt mer csak az Isten tudja.

2013. jún. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!