Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az egyház miért ellenséges a...

Az egyház miért ellenséges a többi világi vallással szemben?

Figyelt kérdés
Ha én keresztény vagyok akkor a másik vallású nekem pogány és tisztátalan? Nem vagyok se ateista,se ez se az.....én csak kérdéseket várok.
2009. okt. 21. 12:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
46%

"A hit magyarázata: Elhiszel valamit amire az elméd nemet mond."


Már itt kezdődik a fonákság! Ez így nem igaz, legalábbis a Bibliai hitre, az eredeti keresztény hitre nem!

Tegyük fel, hogy egy idegen felkeres, felhív, és azt mondja, hogy nagy szerencse ért, csak fizess be egy bizonyos számlára egy x összeget, és a tiéd lehet a csodálatos nyeremény! Sok ilyen történt már. Mit tennél?

Azonnal rohannál a postára befizetni a kért pénzt, vagy először alaposan utána néznél, esetleg egyből elhajtanád a fazont? Nyilván az utóbbiak, igaz?


De mi van akkor, ha ezt a történetet egy olyan személy adja elő neked, akiben feltétlen megbízol, mert már százszor bizonyította, hogy megbízható ember?

Na mi tennél ebben az esetben? Ha még ráadásul tudod, hogy ez a személy a beosztásánál, hatalmánál fogva el is intézheti neked, amit ígért, vajon hinnél-e neki?

Ha igen, vajon ez, ebben az esetben "vakhit", minden alapot nélkülöző hiszékenység lenne-e?


Ugye hogy nem? Nos a valódi, igaz hit Istenben is ehhez hasonló! Tehát nem igaz, hogy a Biblia olyan hitet várna el attól, aki a Biblia Istenében akar hinni, amire "az elméd nemet mond", vagyis nem ésszerű, vagy nem racionális!!!

Ez Jehova Tanúi álláspontja.


Attól pedig, hogy elmennek a Tanúk, és felkeresik az embereket a Biblia üzenetével, még nem mutatnak senki hite iránt tiszteletlenséget. Egyszerűen és ésszerűen csak abban hisznek, hogy a (vallásos) kérdésekre adott válaszok, nem mind egyenrangúan igazak, vagyis mint mindenben, ezekben sem lehet minden válasz helyes, még ha ma ez a liberális filozófia a divat, akkor sem.

2009. okt. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
66%

"Egyszerűen és ésszerűen csak abban hisznek, hogy a (vallásos) kérdésekre adott válaszok, nem mind egyenrangúan igazak, vagyis mint mindenben, ezekben sem lehet minden válasz helyes, még ha ma ez a liberális filozófia a divat, akkor sem."


Bingo!


Csak azt felejtik el, hogy az ő válaszaik is beletartoznak a "minden"-be. Itt kezdődnek a bajok.

2009. okt. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
63%
bocs az offért, de igaza van annak, aki előttem szólt. Persze elfogadják a másik embert... egy ismerősöm vallásos, becsöngettek hozzájuk is a Tanúk. Megmondta, hogy ő református., és köszöni vallásgyakorló. Képesek voltak neki fél órás kiselőadást tartani, hogy miért JT az egyetlen elfogadható út Istenhez.(Jehovához, bocsesz) Nade. Gondolkodott már el azon valaki, hogy a buddhizmus és a kereszténység valahol összehozható? Lehet, butaságnak tűnik előszörre, de a Biblia "örök életről" beszél. Jó, halálom után lesz valami a lelkemmel, mondjuk keresztény vagyok, és hiszek a mennyországban. Ott mit fogok csinálni? És nem lesz uncsi, hogy mindig minden tökéletes? :) Na, én ilyeneken agyalok....
2009. okt. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
62%

"Csak azt felejtik el, hogy az ő válaszaik is beletartoznak a "minden"-be."


De, ha valakik, akkor ők tisztában vannak vele, hogy a válaszokat meg is kell racionálisan indokolni, még a vallás nagy válaszait is!

Az egyik példa az utolsó válaszoló által említett "lélek halhatatlanság" tana, melyről általában azt hiszik, hogy egy alapvető keresztény tanítás, amit a Biblia is tanít, pedig nem igaz! Jól bizonyíthatóan nem igaz.

2009. okt. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
62%

Ja igen, szerinted, itt a földön csak azért nem öl meg minket az unalom, mert annyi sok szörnyűség történik?

Ha nem kapcsolom be a TV-t, és nem nézem meg, hogy ma vajon ki trancsírozta fel a másikat, és ki robbantotta fel magát egy buszon, megölve 15 iskolást, akkor már unalmas az élet, amit nem is érdemes élni?!!!


Sőt, személyesebb oldaláról megközelítve a dolgot: ha a lányodat nem erőszakolják meg és nem gyilkolják meg brutális kegyetlenséggel, és a 8 éves fiadat nem kell eltemetned egy fanatikus miatt, akkor már kár is élni, mert megöl az unalom?

2009. okt. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
34%
nem így gondoltam, te fanatikus:_) ajajj. Itt olvasgathatok, tv-t nézhetek, bosszankodhatok, törekedhetek a jóra...bármi. Mert ember vagyok. -ott mit lehet? egész nap a boldogságban úszni? Én 1x kipróbálnám, hogy milyen az, ha egy napom első perctől az utolsóig "tökéletes"-szerintem fél3kor kibuknék, és mennék alunni:D
2009. okt. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
62%

"Én 1x kipróbálnám, hogy milyen az, ha egy napom első perctől az utolsóig "tökéletes"-szerintem fél3kor kibuknék, és mennék alunni:D"


Nem igazán tudod, hogy miről beszélsz. Tehát azt már el tudod képzelni, hogy milyen lenne az élet a földön (mert az "ott", az a többségnek itt lesz) a bűn, a rossz nélkül?

És milyen lenne az élet a tökéletes biológiai állapotban?

Nem azt jelenti az ember jövőbeli tökéletessége, hogy mindentudók leszünk, így sok-sok dolgot csinálhatunk, fedezhetünk fel. Alkothatunk, építhetünk, tanulhatunk. És az a körülmény, hogy nem kell meghalnunk, azt is jelenti, hogy nem a rövid és fájdalmas elmúlásnak készítjük ezeket, mint ma!

2009. okt. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Vajon a keresztény vallással mi történne ha egy verőfényes reggelen az egész Vatikán darabokra robbanna. A földel lenne eggyenlő, de a lényeg csak most jön.


Nem volna semmi nyoma sem bombának,sem sugárzásnak...semminek. Egyszerűen csak megsemmisülne a teljes épület. Akkor mi történne.


Ez nem olyan lenne mint a World Trade Center elleni merénylet. Senki nem vállalná fel, mivel nem is tudnának róla, hogy valaki tervezett ilyet. Még a terroristák is felfigyelnének erre.


Egy biztos, a keresztények azonnal elővennék a lehetséges tetteseket ( vallásokat és tagjaikat).

Talán elkezdődne egy új Inkvizíció?

2009. okt. 21. 23:25
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

"Vajon a keresztény vallással mi történne ha..."


A "keresztény" vallás, ami egyébként pontosan "Krisztus követőt" jelent, vígan élne tovább! A katolikusok őrültül csodálkoznának, és meg volnának zavarodva, de őket nem kellene Krisztus követőknek nevezni, mert ezen az alapon Bin Laden-t is nevezhetnénk annak, persze neki még nincs annyi bűne, mint a történelmi egyházaknak!


Mellesleg a Biblia pont beszél olyan időről, amikor ezen modern kori bálványok leomlanak, és nem találják a helyét többet!

2009. okt. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Álmodtam éjjel és furcsa volt az esemény.

Álmomban egy nagy tűzrakás melett álltam, könyvek égtek. Egy központi hatalom került hatalomra a föld felett ( PL: ENSZ stb). Ez a hatalom az hírdette,hogy nem kell az embernek vallás. Megvan ő annélkül is, higgyenek önmagukban és az egység szellemében. A tűzben az összes létező vallásos iratot ( minden vallási irat a földön) elégették.


Ez az álom nem vicc nem azért írom le,hogy a keresztények felháborodjanak az ateisták meg örömtáncot lejtsenek.

Szóval, az élet vajon milyen volna vallás nélkül.

Nem hit nélkül, a hit megmaradna... de abban a formában,hogy : "hiszek önmagamban és képességeimben....de nem hiszek semmilyen nálam magasabb hatalomban és egyéb misztikus dologban".

2009. okt. 23. 00:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!