Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy uralkodhat a Sátán a...

Hogy uralkodhat a Sátán a Földön, ha Isten mindenható?

Figyelt kérdés

2013. júl. 22. 00:46
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
100%

Ez már népmese, Mátyás és a talpraesett menyecske, hoztam is, meg nem is, Isten mindenható is meg nem is, jövőbe lát, meg nem is, jó is, meg nem is.

Komolytalanok vagytok.

2013. júl. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:

"egyben azt is jelenti, h nem lesz több lázadás"

Persze, mert nem a mennyországban lesz szabad akarat sem.


Amúgy a Biblia soha és sehol nem említi, hogy az isten bármilyen módon is korlátozná a mindenhatóságát. Mindenható és kész.

2013. júl. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
tzolko, az a baj, hogy megint csak kötözködsz, de semmi értelmeset nem mondasz. Nem lenne mindenható, ha nem tudná bármikor elvenni a szabad akaratodat. A mindenhatóság képesség, ezt a képességet mindig birtokolja, ezt is leírtam, úgyhogy mindig mindenható. Veled fölösleges vitatkozni, egyrészt elmondtam, hogy én nem vagyok a szó eredeti értelmében vett keresztény, másrészt ha rávilágítok a tévedésedre, akkor mindig új témát nyitsz, most már a próféciáknál tartasz, meg a sziklához csapott csecsemőknél, de semmi összeszedett gondolatot nem látok, azon kívül, hogy ki nem állhatod a keresztényeket.
2013. júl. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 A kérdező kommentje:

Kedves báró!


Nem veszed észre az ellentmondást? Isten mindig mindenható, de valamikor meg nem használja a "mindenhatóságát" (tehát akkor nem mindenható). Isten nem egy jövőbe látó, aki néha használja a "szuper képességét", néha meg nem. Ő mindenható, tehát mindentudó, ezért mindent tud, tehát a jövőt is. Ha mindenhatóként megfosztja magától a mindenhatóságát, akkor már nem lesz mindenható, mert megfosztotta magától. Stimm?

2013. júl. 23. 16:54
 55/69 fairi1 ***** válasza:

"valamikor meg nem használja a "mindenhatóságát""

hagyján, ám legtöbbször a legprimitívebb megoldást válassza: "nyírjunk ki mindenkit, fuck yeah"

pedig rengetegféleképp kezelhetné az adott szituációt.


Annak ellenére hogy monoteisztikus vallások szeretik az istenüket mindenhatónak tartani, valójában az akkor élt emberek színvonalán viselkedik, csak egy kicsit nagyobb hatalommal.

2013. júl. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
Nem stimmt. De már százszor leírtam, nem fogom egymilliószor leírni, a mindenhatóság definícióját. A mindenhatóság teológiai fogalom, definiálva van. Amit meg ti kitaláltok, az a ti vallásotokban lesz érvényes, nem másokéban.
2013. júl. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:

Kedves báró!

Szerintem egyik felvetésemet sem válaszoltad meg, csak mondtál rá valamit.

Sorjában:

1, Nem lehet olyan szabad akaratú lényt teremteni, aki jó.

2. A mindenhatóság csak Isten képessége.

3, Ha kedve tartja, visszaveszi a szabad akaratot.

4, Döntés nélkül nincs szabad akarat, vagy jó ember, fene sem érti.

5, A szabad akarat korlátozott.

6, Istent kell választani a sátán helyett.

Szerinted ezek válaszok?

1, Miért is nem?

2, A valódi képességekről sincs fogalmad. Szokták mondani, hogy nem énekel mindig. Vedd tudomásul, akinek zenei képessége van, azt mindig műveli. Képzett zenész hallja a hangzatot, ha látja a partitúrát és az abszolút hallás sem szüneteltethető. De a látás sem hasonlítható a halláshoz, mert teljesen más, akkor a mindenhatóság, vagy a mindent tudás, esetleg a jövőbe látás sem hasonlítható, ráadásul ezek sem felfüggeszthetőek.

3, Tehát cenzúrázott, kissé szabad az akarat?

4, Egy mindenhatónak akarsz korlátot szabni? Hiszen mint írtam, Ádám is tudott beszélni, sőt járni sem kellett tanulniuk, de nem csak a szavakat, hanem a szavak jelentését, a fogalmakat is ismerték.. Hogyne tudna Isten jót teremteni. Az a dolga. Másrészt folyamatosan döntenünk kell, aki egyszer jól dönt, máskor hibázhat.

5, Erről esett szó, alig szabad akaratról

6, Ez ritkán nyilvánvaló. Isten ugyan számos gonosztettet felvállal, de az ördög szerepe homályos, ami rossz, az az ördög, semmi egyéb felvilágosítás. Lehet, hogy a Te válaszaidat az ördög szülte? (korlátozott szabad akarat, ejnye!)

Alig hiszem, hogy nem vagy hívő, mert az érvelési taktikád jellegzetes. Bizonyítatlan mindaz, amit mondtál, sem logikailag nem igazoltad, de még egy bibliai idézettel sem, bár annak aligha lenne döntő jelentősége, de mégis legalább valamire épülne.

Fentebb már más is észrevette, a kalapácsoa, hogy érveid semmit nem mondanak.

Fuss neki még egyszer, légy szíves.

2013. júl. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:

Kedves tzolko, én tanultam filozófiát, logikát és vallástörténetet is. Amit te csinálsz az csak szavak egymásra hányása. Egyik fogalmat sem definiálod, amit használsz és össze nem függő érveket állítasz egymás mellé.

Kissé unom már. Csak szellemileg igényes vitába vagyok hajlandó belemenni, ez meg egy nokedli, kocsmában két sör után elmegy, de semmit nemt tanulunk belőle.

A legidegesítőbb, hogy az 1-es pontot kábé háromféleképpen leírtam neked, hogy megértsd miért logikai ellentmondás, fölösleges ezek után megint oldalakat írnom bármiről is, mikor megérteni sem kívánod, valszeg rendesen el sem olvasod, csak a magadét mantrázod rendületlenül.

Az a baj, hogy ezen az oldalon író ateisták és hívők, olyan szinten fogalmatlanok arról, amiről beszélnek, hogy komolyan elhiszik, hogy évszázados filozófiai problémákat oldanak meg két perc alatt. Az itt szereplő kérdések és válaszok 12 éves korban merülnek föl az emberben, de aztán csak fejlődik szellemileg utána az ember, főleg, hogy hihetetlen mennyiségű tudásanyag áll rendelkezésre a témában, a mit illene megismerni.

2013. júl. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 A kérdező kommentje:

Ó kegyes Danglars báró! Árassz el minket fényeddel!


Nem az a lényeg, hogy képesség-e vagy sem a mindenhatóság. Mert ez a szó igenis magába foglalja a mindentudást! Isten nem jövőbe látó, hanem MINDENTUDÓ. Az nem lehet érv, hogy éppen nem tudott a sátán jövőbeli gonoszkodásairól, mert nem nézett bele a jövőbe. Nem is kell neki a jövőbe nézni, ha már MINDENT tud.

2013. júl. 23. 18:56
 60/69 anonim ***** válasza:

Kedves Báró!

Gratulálok a különleges végzettségedhez.

Megértem, hogy unod hangoztatni az ostobaságot, bár háromszor megtetted, de végre beláttad, hogy értelmetlen.

Szóval továbbra sem értem, miért nem a végítélet utáni idilli világgal kezdődött a világ teremtése, hiszen egy mindenható teremthetett volna olyan embereket, akik neki megfelelnek.

A felvetett ellentmondások azt kívánják feszegetni, hogy lehetséges e jövőbe látás, lehet e valami mindenható, vagy mindent tudó és lehet a szabad az akarat, amit irányítani akarnak.

Mindezek a dolgok cáfolatok a Bibliára nézve, rendkívül súlyos mértékben, ezért megértem felháborodásod. Remélem nem iszod le magad a csehóban, ahol komoly ismereteket szerezhettél "kocsmai filozofálásban", én nem járok ilyen helyre, ezért ebben nincs jártasságom.

Köszönöm, hogy közölted észrevételed, de sajnos nem elfogadhatóak, nem lényegbe vágóak. Talán a kocsmában sikerül újabb érvet találnod, akkor ne felejtsd el megosztani velünk, arra kérlek.

2013. júl. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!