Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy uralkodhat a Sátán a...

Hogy uralkodhat a Sátán a Földön, ha Isten mindenható?

Figyelt kérdés

2013. júl. 22. 00:46
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:

Kedves báró!

Mivel magyarázod, hogy az első végítélet sikertelen volt?

Pedig Noé esetében csontig, illetve gyökerekig lefaragta az ágat, az emberiséget, hiszen alig hagyott valakit.

Mi van, ha a másodiknál is hasonlóan jár el, meghagy fél tucat embert, a többi mehet a levesbe, akarom mondani, a tűzbe?

2013. júl. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd már be nekem az ördögöt, hiszen a Bibliában alig szerepel.

Még ezt a csecsemőfej sziklához paskolást is Isten kéri...

2013. júl. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:

Hát kedves tzolko, az könnyen elképzelhető, hogy a második rostán se mennek át sokan. De nem én hozom a szabályokat. :)

Az apokrif Hénoch könyvében, szerepel, hogy egyszer víz által, egyszer tűz által pusztul el az emberiség nagy része. A vizes blokk megvolt.

Amúgy nem vagyok keresztény, csak istenhívő, a Bibliától a Bhagavad Gítáig sokmindent forgatok, de egyiket se tekintem kikezdhetetlennek. Szóval ne tőlem várd a bibliai történetek részletes megmagyarázását. A mindenható Isten problémakör okán szálltam be a vitába. :)

2013. júl. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 titak ***** válasza:

Danglars báró

"...cselekvési szabadságunk korlátai..."

"... korlátozva van fizikai okokból.."

"... az akaratom még szabad, csak a cselekvési szabadságom korlátozott."


Ezek szerint korlátozottan szabad akaratom van (?) amit ezernyi tényező korlátoz. Most akkor szabad vagy nem, van vagy nincs?

Korlátozottan korlátozott akarat korlátok közötti korlátozott szabadsága? Nemsemmi. Éljen a szabad akarat!

2013. júl. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
tiktak, a cselekvési szabadság, és az akaratszabadság két különböző fogalom. Az előbbi sokféle módon korlátozva van, az utóbbi nincs. A börtönben ülő rabnak is van szabad akarata.
2013. júl. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 anonim ***** válasza:

Kedves báró!

Ha már apokrif, vagyis a keresztények sem törődnek vele, akkor felőlem porosodhat az az irat.

Aztán mi a véleményed a szabad akaratról a prófécia fényében?

Ha ugye a prófécia megvalósulásának pillanatában az érintett személy szabad akaratából úgy dönt, hogy másképpen cselekszik, akkor mi van?

Vagy hamissá válik a prófécia, vagy nincs a pacáknak szabad akarata, hiszen a prófécia mellett kell voksolnia.

Na de ha nyakas a pacák és dafke betart?

Na akkor mi van?

2013. júl. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/69 anonim ***** válasza:
Mint azt leírtam, Isten el tudja venni az ember szabad akaratát (és bármi mást), ha be akar avatkozni bizonyos események kapcsán.
2013. júl. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:

Ha elveszi, akkor már mégsem szabad az az akarat!

Miért nem veszi el, amikor bűnt követ el? Cinkos?

2013. júl. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
100%

Aztán meg ezek a próféciák sarkalatos pontok, hiszen történelem és hit formáló esetek.

Döntő pillanatok az emberiség történetében, precedensek, viselkedésminták. Ha éppen egy gonoszság megtételéről szól a prófécia, akkor Isten a gonosz, csak azért, hogy beigazolódjon a jóslata?

Hogyhogy elveszi?

Akkor az csak időnként szabad, vagy egy kicsit szabad akarat lenne.

2013. júl. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 poet1 ***** válasza:
Egyébként tök egyszerű az egész. Isten azt mondta a Jelenések könyvében hogy halál nem lesz többé, sem gyász sem kiáltás sem fájdalom. Ha abból indulok ki, h Isten igaz márpedig az, akkor el kell neki hinnem ezt, ami egyben azt is jelenti, h nem lesz több lázadás.
2013. júl. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!