Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért várják el az emberek,...

Miért várják el az emberek, hogy toleráljam a kereszténységet?

Figyelt kérdés

Szerintem jogom van küzdenem a kereszténység ellen, nem értem, miért kellene bármit is tolerálnom. Miért kellene elfogadnom más gondolkodását, és mindenkit elfogadni a hitbeli meggyőződésében ? Ez egy közhely !!!!!!

Az emberknek igen is beszélni, és vitázni kell, ettől fejlődik a társadalom és az emberiség, ha megbeszélik a dolgokat, és vitáznak, ezért NEM VAGYOK HAJLANDÓ más hitbeli meggyződését tolerálni, hanem igen is kiállok a gondolataim mellett ! A "rövid" bevezetőután, a kérdés adott. Csak az válaszoljon, aki el is olvasta amit ide írtam, köszönöm.



2013. júl. 24. 18:26
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
Nem vártam el senkitől, hogy értsenek egyet velem. A hangsúly azon van, hogy jogosan vitázom bárkivel a hitbéli meggyőződése miatt, az egy közhely, hogy békén kell hagyni a másikat, sokkal értelmesebb dolog leülni és egy vita keretében megbeszélni, hogy ki mit miért hisz, ez sokkal emberközelibb, mint hagyni az embert magára, és nem beszélni erről...
2013. júl. 24. 20:45
 12/45 A kérdező kommentje:
Szóval arról beszélek, hogy az elzárkózás helyett vitázni kell, ettől fejlődik az emberiség, és én igényt tartok a kereszténység gyűlölésére is akár, ha van okom rá.
2013. júl. 24. 20:49
 13/45 rajcziz ***** válasza:
92%
Persze, nyugodtan gyűlöld csak a kereszténységet, akár ok nélkül is. Ha akarod, ülj le vitázni másokkal, akik hajlandóak rá. De fogadd el, hogy mások másképp gondolkodnak, más a vallási meggyőződésük és te ezen ne akarj változtatni.
2013. júl. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 HudsonHawk ***** válasza:
89%

Keresztényként egyet értek veled. Az hogy emberek megbeszélik egymással a nézeteiket mindíg fontos/hasznos. Addig míg nem akarod kiírtani a keresztényeket engem nem zavar az álláspontod.

Csak vigyázz ne bosszankodj ha emberek látszólag értelmetlen/hülye dolgokban is képesek hinni

2013. júl. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
6%

2Ko 4:3 Az az örömhír, amit

hirdetünk, mégis el van takarva,

és érthetetlen egyes emberek

számára. De csak azoknak, akik a

teljes pusztulás felé mennek.


2Ko 4:4 Ezek a hitetlen

emberek nem képesek

megérteni, mert ennek a

világnak az „istene”, azaz a

Sátán elsötétítette a

gondolkodásukat. Azért tette

ezt, hogy azok ne láthassák az

örömhír fényét. Az örömhír

pedig Krisztus dicsõségérõl szól,

aki minden tekintetben olyan,

mint maga Isten.

2013. júl. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
88%

sajnos csak angolul találtam meg az idézetet, de szerintem ideillik


"We must respect the other fellow's religion, but only in the sense and to the extent that we respect his theory that his wife is beautiful and his children smart."


H. L. Mencken


Sajnos ha észérvekkel nem lehet a hívőkre hatni akkor semmi értelme az egésznek.

Hiába hozol nekik bizonyítékokat ha nem fogadják el, hiába érvelsz a logika mellett ha nem értékelik a logikus gondolkodást.

2013. júl. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
4%

Sértőek vagytok és állandóan személyeskedtek. Azt hiszitek, hogy mindent tudtok, pedig semmit. De tudod mit? Én most lesüllyedek ovis szintre, mert ezt érdemlitek. :)

Bibibi, engem személyesen keresett meg Isten és ajánlotta fel a megtérést, neked meg neeeem, bibibiii. És bibibi neked fogalmad sincs arról a határtalan szeretetről, amit én kapok minden nap tőle, meg az áldásokról, bibibiii

És téged nem keresett, azért nincs fogalmad az egészről, bibibibiii, engem meg igeeeeen, bibibibi :P


Attól mert ti nem ismertek valamit, az attól még létezik. Szóval ki a hülye?

2013. júl. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező, egy olyan világban értelmesnek lenni, ahol tisztelet övezi a téveszmét és a tömeghipnózist, ahol a Szentek és a Boldogok túlnyomó része minimum gyilkos, felbújtó, ha nem tömeggyilkosságok és népirtások felügyelője (tessék utána nézni, hány szent van, aki nem ölt... rövid lista lesz), na egy ilyen világban inkább hagyt az örülteket a felsőbbrendűségi tudatukban és a gyűlöletükben vergődni. Az ateista alapból jobb ember bármelyik valláskárosultnál.
2013. júl. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező, nem tudod elviselni a valóságot?:))
2013. júl. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
44%
bocsánat a válaszomért.
2013. júl. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!