Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért várják el az emberek,...

Miért várják el az emberek, hogy toleráljam a kereszténységet?

Figyelt kérdés

Szerintem jogom van küzdenem a kereszténység ellen, nem értem, miért kellene bármit is tolerálnom. Miért kellene elfogadnom más gondolkodását, és mindenkit elfogadni a hitbeli meggyőződésében ? Ez egy közhely !!!!!!

Az emberknek igen is beszélni, és vitázni kell, ettől fejlődik a társadalom és az emberiség, ha megbeszélik a dolgokat, és vitáznak, ezért NEM VAGYOK HAJLANDÓ más hitbeli meggyződését tolerálni, hanem igen is kiállok a gondolataim mellett ! A "rövid" bevezetőután, a kérdés adott. Csak az válaszoljon, aki el is olvasta amit ide írtam, köszönöm.



2013. júl. 24. 18:26
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

Egyik nap elolvasom ezeket a hosszabb válaszokat, de most fáradt vagyok, szóval csak az alap kérdésre válaszolok :D


A vélemények tolerálása teljesen oké dolog szerintem. Tehát van, aki szerint a kék a szebb, van, aki szerint a zöld.

A vitával is egyetértek, hiszen miért ne szállhatnál szembe valakivel, aki mást gondol, ha vannak érveid?


A vallással kicsit más a helyzet. Ugye vannak az elvakult hívők, velük nem érdemes vitatkozni. Nem fogod meggyőzni őket. De vannak olyanok, akikkel simán le lehet ülni, és egy jót beszélgetni. És nem az lesz a dologból, hogy buta vagy, mert hiszel benne, meg buta vagy, mert nem hiszel benne.


De ha belegondolunk, igazából melyikre van bizonyíték? Mi a bizonyíték Isten létezésére? Mi a bizonyíték, hogy nincs? Mi a bizonyíték, hogy az ősrobbanást nem valami felsőbbrendű hatalom csinálta?

Szóval erről szerintem ténylegesen nem tudunk vitatkozni, csak az elméletekben. Ennyire még nem vagyunk okosak, hogy ilyen szintű tudásunk legyen.


Ami engem nagyon elszomorít, azok az olyan 'hívők', akik nem tudnak különbséget tenni a hit, és a tudás közt. Az ilyenekkel beszélgetni sem érdemes a témáról, olyan, mintha egy falba ütköznél, ami ellen se érv, se semmi nem hat.


Én úgy vagyok vele, hogy nem tartom kizártnak, hogy létezhet valami felsőbb hatalom, de azt sem, hogy nem. Alapvetően keresztény neveltetést kaptam, de nem nézlek le azért, mert nem hiszel Istenben :D A hivatalos egyházat elítélem, mert amiket csinálnak, azok nem túl keresztényi dolgok, és nem túl sok közük van az vallás eredetéhez.

2013. júl. 28. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

41-es


Ami engem nagyon elszomorít, azok az olyan 'ateisták', akik nem tudnak különbséget tenni a hit, és a tudomány közt. Az ilyenekkel beszélgetni sem érdemes a témáról, olyan, mintha egy falba ütköznél, ami ellen se érv, se semmi nem hat.


Plusz vannak még olyanok, akiknek az a hobbija hogy keresztényeket gyaláz hogy jaj milyen hülyék hogy nem hisznek abban amiben én.


Vannak jó egyházak, de a katolikus tényleg nagyon elferdíti velük nem lennék ott ahol ma vagyok.

2013. júl. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

42-es, persze, vannak az ateisták közt is ilyenek, nem mondtam, hogy nincsenek. De a vallásos emberek közt (én legalábbis úgy vettem észre), sokkal több az elvakult. Sok ember azért ateista, mert nem lát Isten létezésére bizonyítékot, így nem hisz benne. Igazából hogy is lehetne Isten létezése mellett érvelni? (Persze úgy lehet, hogy tételezzük fel... De ugye ez nem kézzelfogható érv.)


Van olyan, aki keresztényeket gyaláz, igen. Ugyanannyi keresztény van, aki más vallásúakat gyaláz. Az emberek egy része nem fogad el olyan dolgokat, amik mások.


Igen, a katolikusra gondoltam, ezt kihagytam.

2013. júl. 29. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
hitbeli meggyőződés a téma: nem gondoltál még arra hogy a hitbeli meggyőződés nem észérveken alapul? (ha nem akkor fogalmad sincs miről beszélsz) ha meg van fogalmad, akkor minek vitázol olyan témáról, amely mint fentebb írtam nem észérveken alapul? nekem jöhetne bárki h vitázni akar a hitemről, gyorsan ajtón kívül találná magát, ez az erőszakos térítés első lépcsője, a hitem epdig magánügy.
2013. júl. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nincs igazad, mert azt gondolod, hogy azok a keresztények, akiknek Te elmondanád a véleményed, még nem hallották az érveidet. Egész életükben tisztában voltak vele, mert tudják, hogy vannak a világon ateisták, vagy olyanok, akik másban hisznek, mint ők, stb. ha eddig sem győzte meg őket, igazából mire számítasz?
2013. aug. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!