Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért várják el az emberek,...

Miért várják el az emberek, hogy toleráljam a kereszténységet?

Figyelt kérdés

Szerintem jogom van küzdenem a kereszténység ellen, nem értem, miért kellene bármit is tolerálnom. Miért kellene elfogadnom más gondolkodását, és mindenkit elfogadni a hitbeli meggyőződésében ? Ez egy közhely !!!!!!

Az emberknek igen is beszélni, és vitázni kell, ettől fejlődik a társadalom és az emberiség, ha megbeszélik a dolgokat, és vitáznak, ezért NEM VAGYOK HAJLANDÓ más hitbeli meggyződését tolerálni, hanem igen is kiállok a gondolataim mellett ! A "rövid" bevezetőután, a kérdés adott. Csak az válaszoljon, aki el is olvasta amit ide írtam, köszönöm.



2013. júl. 24. 18:26
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
43%

18-as:

-A szenteket csak a katolikusok szeretik

-Általánosítasz

2013. júl. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 A kérdező kommentje:
a 18-assal értek egyet teljesen... Ha létezik igaz isten, akkor a kereszténység= sátánizmmussal . Feltéve, ha igaz a biblia, és a bibliai isten... Holnap adok bővebb válaszokat, most mennem kell !
2013. júl. 25. 03:14
 23/45 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező: Nagyon nem igaz, de nem tudok segíteni ha a te szemed csak rosszat lát!
2013. júl. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
88%
A vallásosak egyáltalán nem toleránsak. Mai példa pl. ezek a válaszok: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__4..
2013. júl. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
94%
Nem minden vallásos ember olyan, mint az itt név nélkül átkozódóak. Az internet sok elmebetegnek ad otthont és lehetőséget.
2013. júl. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
Ez igaz.
2013. júl. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
33%

Szia !


Jogod van azt az utat választanod és járnod amit akarsz erre Isten megadta a lehetőséget, de tudd ez a szabadság egyszer lezárul lezárja Isten !!! küzdhetsz a kereszténység ellen de ez olyan Sziszifuszi küzdelem lesz ezért még értelme sincs ugyanis az igaz keresztények a jövő emberei lesznek.

Nem kell elfogadnod más világnézetét és gondolkodását ahogy én sem fogadom el a tiédet erre nekem is megvan a jogom.

Az emberiség kb 6000 éve beszélve és vitázva bűnös állapotban Isten nélkül próbálja a sorsát jobbra fordítani eddig ez nem sikerült akkor valószínűleg más a járható út !

Egyébként ha te nem viseled el más felfogását miként várod el, hogy a tiédet elviseljék ? én nem tartozom ebben a kategóriában mert én nem dacból ha te sem hát én sem felfogást alkalmazom hanem az Isten valóságát megismerve kijelentés és egyéb természetfeletti megtapasztalás által tudom Jézus Krisztus él és lehet vele találkozni ezért hiszem, hogy ez a helyes világnézet és nem a te felfogásod a helyes ezért ez az elutasítás nem a személyednek szól.


Üdv:Alex

2013. júl. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
A társadalom működésének egyik alappillére a tolerancia. Mindenkit idegesít valami másokban, mindenkinek van valami olyan, amit nagyon nehéz elfogadnia vagy eltűrnie. De tiszteljük meg a másikat azzal, hogy toleráljuk a véleményét, nézetét. Lehet kulturáltan beszélgetni, de - bár ilyet nem írtál a kérdésedben, úgy érzem, megemlítendő - nem elfogadható, az emberi mivoltunkkal nem összeegyeztethető az, ha lenézünk, kiközösítünk, kigúnyolunk, hülyének nézünk vagy megvetünk másokat azért,mert máshogy gondolkodnak, más hitet vallanak, mint mi.
2013. júl. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:
Nekem a legjobban az nem világos, hogy a 21. században hogy képesek emberek még "hinni" ilyen mesés dolgokban. Ha pedig megkérdezed őket miért hisznek ebben, és csakis ebben, akkor nem képesek mondani két érvet a betanult szövegen kívül... Az értelmes ember semmit nem hisz el, csak ha utánna jár. Komolyan mondom írok egy mesét, és elnevezem egy vallási irányzatnak, és annak a híve leszek ekkor, körülbelül ilyen IQ szinten álnak a hívők...
2013. júl. 25. 19:49
 30/45 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, hogy a szabadság a helyes, szerintem az a helyes, ha az emberek vitáznak egymással... A vita ha hiszitek ha nem előre viszi a világot, és az embereket, mivel megismerik egymás gondolkodását, sőt saját maguk is lehet hogy "átpártolnak" a másik oldalra, mivel belátják, hog jobb érvei vannak a másiknak, és hogy erre nem gondolt. Tehát hallgatás helyett érdemesebb vitázni a keresztényekkel, és küzdeni ellenük, ha úgy gondolom, hogy a rossz úton járnak. Annyit elárulnék, ha tényleg igaz a biblia, akkor az egyház az egyenlő sátánnal...

Tehát aki az egyházat támogatja az Sátánt támogatja. (persze ha igaz a biblia ) . De eleve egy okos ember semmiben sem elég biztos, hogy fej nélkül higgyen valamiben, ezért nem értettem soha a kereszténységet. Ha van 4000 isten a bolygónkon, hogy képesek egyetlen istenben hinni ? Értelemsebb dolognak tartom, ha felállítok egy értékrendet, és egy "saját törvényt" és az alapján élek.

2013. júl. 25. 20:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!