Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten hogy ítéli meg az...

Isten hogy ítéli meg az ateistákat?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, van egy ateista. Nem hisz Istenben, nem hirdeti a nevét, de teljesen jó életet él (segít másokon, nem árt senkinek, hasonlók). Akkor Isten hogy fogja megítélni halála után?

És aki olyan helyről származik, ahol nem ismerik a vallást (pl. Afrikában valami puszta)? Vagy olyan közösségből, ahol kiskorától más vallásra nevelték és esélye sem volt más vallást megismerni?


És ha az alapján ítéli meg az embereket, hogy mennyire imádták, az nem nagyképűség valamilyen szinten? Tehát gondolom ti sem várjátok el a barátaitoktól, hogy minden nap imádkozzanak hozzátok, mégis szeretitek őket.


Ha válaszoltok, hogy mi alapján, légy szíves írjátok le, hogy melyik vallásba tartoztok.



2013. aug. 1. 17:01
1 2 3
 1/23 homo ludensz ***** válasza:
42%
Az én véleményem az hogy Isten szemében minden teremtménye egyformán "kedves" hiszen ki ki a maga útját járja itt a földön.Az pedig hogy eszkimóként jégen csúszkál vagy forró sivatagban bóklászik nem az ő döntése volt hogy hová fog megszületni.A légkondis szobában üldögélve csak hálával tartozunk Istennek hogy mi akkor eszünk és iszunk mikor kedvünk szottyan és közben filozofálgatunk azon hogy kit szeret jobban a Teremtő. Azt hiszem hogy azt aki minden helyzetben e m b e r tud maradni.Mert soha sem Isten az aki eltávolodik az embertől hanem az ember felejti el Őt mikor jól megy a sora.
2013. aug. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

a Billia azt mondja: "Akik törvény nélkül élnek, törvény nélkül vesznek el - akik pedig törvények alatt élnek, törvények által itéltetnek meg!"

ez azonban nem azt jelenti, hogy az ateisták, vagy akik nem is ismerik Istent, azok törvényenkivüliek! Isten a cselekedeteink után itél meg bennünket, nem pedig azért, hogy szeretjük és ismerjük-e őt! Akik jót cselekszenek, legyenek akár ateisták azok a jó oldalra kerülnek. Azok a vallásos istenhivők, akik pedig gonoszt cselekszenek azok a baloldalra!

Szerintem Isten szemében a legfontosabb parancsolat a: "Szeresd felebarátodat" - amit a korán igy is fogalmaz: "Ne okozzatok romlást a földön!"


(Katolikus)

2013. aug. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

Isten akarata is lehet, hogy egyesek nem hisznek Benne, azért, hogy késobb amikor felismerik létét, akkor valóban, szilárdan higgyenek Személyében.

Isten elott mindenki egyforma, de a cselekedeteink kulonboznek... Ezért ez alapján ítél meg minket. Tehát a kulonbozoség oka nem Istenben, hanem bennunk van azáltal, hogy a Tole kapott szabadakarat révén mit gondolunk, mondunk és cselekszunk.

Katolikus vagyok.

2013. aug. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Isten nem ítélkezik.Pont az a lényege a földi létnek,hogy az ember saját maga lássa be a végén(ha már időközben nem teszi),hogy mi az amit nem tett helyesen,mi az amit igen.A vallásokat pedig emberek találták ki,ezért van az az elmélet,hogy Isten megharagszik,megbüntet,ha nem imádod(mert így az egyházi vezetők tudnak irányítani a megfélemlítés által)

A valódi Isten nem cezaromániás.


Ex-katolikus.Nem szándékozom a jövőben egy valláshoz sem tartozni konkrétan,az említett dolog miatt.

2013. aug. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 titak ***** válasza:
Melyik istenre gondolsz?. Ugye mert van/volt belőlük kisezer. Ami az egyiknek helyes, az lehet a másiknál elítélendő. Ezek a dolgok még a Bibliában sincsenek összhangban. Míg az Ószövetség egy haragvó, bosszúálló istenképet mutat, addig az Újszövetséget megpróbálták a szeretetre alapozni. Kereszténységnek elég fura elképzelése van a ítélkezésről. Ezt kétezer év alatt jó-párszor be is bizonyították. Isten nem ítélkezik, a papok ítélkeznek. Érezheted magadat bármilyen jónak, ha bűnösnek kiáltanak, akkor bűnös vagy. (még szerencse, hogy bűnbocsánatot pénzért is lehet venni)
2013. aug. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%

A katolikus egyház hivatalos álláspontja szerint egyáltalán nem csak katolikusok, vagy Istenben hívők üdvözülhetnek. Aki nem találkozott még hiteles katolikus emberrel, akinek hatására volt lehetősége a vallást számára vonzónak megismerni, üdvözülhet, még ha Istenben sem hisz.

Például az afrikai négerek üdvözülhetnek. Például Karcsi is üdvözülhet Magyarországon, ha ateista, de az egyházat és a vallást csak pedofil papok halmazaként volt lehetősége megismerni.


Egy katolikus (aki már korábban utánaérdeklődött a témának a Hittudományi Főiskola egyik hallgatójánál :)

2013. aug. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
20%
azért istenből nincs kisezer! Isten egyetlen egy van! :)
2013. aug. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%
Én is ateista vagyok. És a Biblia tisztán leírja, hogy Istennek nem kellenek az ateisták. De hát nem biztos, hogy Istenben kéne hinni. Mi van, ha Zeusz az úr, vagy Dionüszosz? Esetleg Thor, vagy Zoroasztra? Én Oziriszt bírnám.
2013. aug. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

6. válaszoló jól leírta, amit én is gondolok.

Azért van különbség, ha valaki önhibáján kívül nem ismerte Jézust és a kereszténységet, vagy aki megismerhette volna, de tudatosan elutasította.

De mi nem mondhatjuk ki, hogy a hitetlen nem üdvözülhet. Sőt abból indulunk ki, hogy Isten mindenkit üdvözíteni akar. Az is biztos, hogy Isten ugyanúgy szeret minden embert.

Római katolikus vagyok egyébként.

2013. aug. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
11%

Jézus mondta, hogy csak Őáltala mehetünk a mennybe, vagyis csak akkor, ha elhisszük, hogy az egy igaz Isten Őt küldte Megváltónknak. Isten minden bűnt megbocsát, ha őszintén kérjük. Viszont akiben nincs szeretet, az nem lehet keresztyén. Tehát a legfontosabb a hit, a remény és a szeretet. Az apostoli hitvallás és a Mi Atyánk nagyjából mindent elmond, ami egy keresztyén ember életében fontos.

Mindenki hall valamiképp az Evangéliumról, a kérdés, hogy befogadja-e. Mert az ÚR mindenkihez vezet valakkt, aki beszél neki a keresztyénségről. Afrikába pedig misszionáriusok mennek:)

Aki nem fogadja el Jézust megváltójának, az sajnos nem üdvözülhet. Ez van. Jézus mondta: "Én vagyok az Út, az Igazság és az Élet. Senki nem mehet az Atyához, csakis énáltalam."

Nagyon sokminden van, amit én sem értrk, és talán soha nem is fogok megárteni, de boldog vagyok, hogy az én lelkem már biztonságban van. Ugyanakkor sokszor szomorúvá tesz, hogy mennyien vannak, akik nem üdvözülnek. És a legjobban a tehetetlenség idegesít. Én bármit megtennék, hogyha minden ember a mennybe jusson, de a Sátán miatt nem lehet.

Református keresztyén

Jesus loves you!:))

2013. aug. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!