Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan árt ma a világnak a...

HudsonHawk kérdése:

Hogyan árt ma a világnak a kereszténység? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kíváncsi lennék a kereszténységet nem pártolók véleményére!!! A többi vallást most heygjuk.

Kérem, hogy csak a mai korban fellépő dolgokról beszéljünk. A keresztes háborút, népírtást, mást régmúlt dolgokat most hagyjuk.

Előre is köszönöm a véleményeket!!!



2013. aug. 1. 21:09
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
89%

"A kereszténység öl, butít és nyomorba dönt."

Összekeverted a tv-vel.

"A hitgyülisek szervezetten rabolják ki az embereket."

Igen, esténként megyünk, amikor már mindenki alszik. :-)

De, hogy a kérdésre is válaszoljak.

Pl. a hívőt megszabadítja Isten a dohányzástól, alkoholizmustól, és ez árt a dohány, és italgyárosoknak, ami a világ részét képezi.

2013. aug. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
És mindezt bizonyítja, hogy az USA-beli bibliaövben (ahol jóval több a keresztény, mint az ország többi részén), nagyobb a dohányosok, és alkoholisták, erőszakos bűncselekmények és tiniterhességek száma. Ugye, előző? :D
2013. aug. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Azok keresztények, vagy keresztény övben lakó nem keresztények? Keresztények közt is láttam dohányost, de aki akarja, megszabadítja Isten a dohányzásból, aki nem akarja, azt nem.
2013. aug. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"Keresztények közt is láttam dohányost, de aki akarja, megszabadítja Isten a dohányzásból, aki nem akarja, azt nem."


Tehát Isten úgy táncol, ahogy ti fütyültök.

2013. aug. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
...sehogyan!...mert nem az emberen kívülvaló dolgok ártanak, hanem az emberből magából jön az ártás, amivel elsősorban önmagának aztán a közösségének, és a világnak árt...vagyis nem kívül kell az okot keresni..nem az "izmusokban", hanem minden embernek önmagában...:)
2013. aug. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Valahogy én nem érzékelem ezeket a vádakat a keresztények között. Antiszemitizmus, homofóbia, nők elnyomása, tolerancia hiánya. Csak azok a csoportok, emberek ilyenek akik felületes ismerői a Bibliának.


A "csak az enyém a jó" felfogás többször megelőkerül, de az ilyen embereket is lehet kezelni.


Ellenben én is meglepődök néha, hogy keresztények milyen mérhetetlen alpárian tudnak megnyilvánulni!!!


Az evolúcióval kapcsolatos viták/véleménykülömnbségek soha nem fognak véget érni. Szerintem nem is érdemes erről sokat vitatkozni. Mi hisszük amit hiszünk, ők tudják amit tudunk, és mind boldogan élünk...

2013. aug. 10. 10:13
 27/29 anonim ***** válasza:
Isten nem táncol úgy, de ha kérjük, hogy szabadítson meg egy nálunknál erősebbtől, akkor megteszi, de nem mindenki akar minden káros dolgot felszámolni az életében.
2013. aug. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

A kereszteny valas egyenlo az Aids virusaval mivel kioli az emberbol a termeszetes vedekezo kepesseget.

Manapsag Europaban nezd meg a kissebsegiek szaporulatat es tamogatasukat mindezt az egyenloseg azaz szeresd felebaratodat mint onmagadat jegyeben.

A magyar mindig is betartotta szavat hisz szavaitokban az igen legyen igen a nem nem es hiu volt a katolikus egyhazhozMohacsig de az atkozottnak eszebe se jutott csapatokat kuldeni Mohacs-ra mivel gondolom egesz Nuugat Europa rangon alulinak erezte volna ezt.Bezzeg mikor mar Becsig ertek Mohamedek akkor mar oszeajvekoltak a felvilagot az osztrak megsegitesere hisz jott Velence a lengyel kiraly es igy sikerult megalitani a torokot de Magyarorszagon hagytak tovabra is 150 evig hadd k@rja a magyarsagot hisz akkor hogy halanak meg Trianonban a vedelmet amit nyujtot.Ahelyet ugye hogy azt tette volna mint a roman ha jo akkor ok ha nem szembek@pni apad anyad sot ket lejert meg s@gbe is b@zni ha lehet.

Sebaj mert majd imadkozunk sten megbocsajt ugyis az a dolga mink meg hasznot huzunk a szabalyokkal beklyoba vert nepbol.

2013. aug. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
Én azt vettem észre hogy a keresztények beképzeltek...el van homályosítva a tudatuk,tetszenek bizonyos dolgaik (például hogy tiltják az abortuszt) de nagyon sok esetben vádaskodóak,bűnbakot keresne állandóan, lenéznek Téged ha ás vagy mint Ők, és amit a legjobban utálok az az hogy kollektív BŰNTUDATkeltés a céljuk amit nagyon érezni minden megnyilvánulásukban,az a céljuk hogy szégyelld magad meg rosszul érezd magad mert akkor irányíthatóvá tesznek és behódolsz Nekik.
2017. nov. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!