Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van a kereszténységben...

Miért van a kereszténységben megbánás, megbocsájtás? Ez sokaknak kibúvó.

Figyelt kérdés

Sok embert ismerek, aki vallásos, református, meg minden, és ha valakinek eltérő véleménye van akkor elátkozza, üvöltözik vele, tajtékzik sőt a másikat semmibe veszi, lenézi, utána meg megy a templomba mutatni, hogy ő nagy hívő. A másik volt a szemét, hülye.

És ha neki megmondják, hogy "már megint tiszta ideges vagyok, nézz magadra, hogy beszélsz velem! Isten szerinted ennek örül?" Akkor "Jaaaaj! De én megbántam!" és folytatja ugyan-úgy a vitát, orditozást!


Ez a nagyapám. Mindenkit leolt a családból, mindenkivel balhézik, aztán megy templomba mutatja, hogy de rendes ember, és mikor valaki számon kéri, hogy milyen dolog így viselkedni pláne másokkal hívő létére, jön a megbocsájtás dumával.


Miért van ilyen?

Miért nem úgy alakult ki a keresztény vallás, hogy egyszerűen nem lehet másoknak fájdalmat, bosszúságot okozni és kész?

Ez kibúvó sokaknak, köztük a nagyapámnak is!



2013. aug. 9. 16:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Azert van ez mert a szent szellem egy démon.
2019. nov. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!