Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik szerint nem létezik az...

Akik szerint nem létezik az evolúció és Isten teremtett minket, miért nem gondolnak arra hogy Istennek is valahogy ki kellett fejlődnie?

Figyelt kérdés

2013. nov. 19. 18:04
 101/146 fairi1 ***** válasza:

Attila

"Sőt,van egy élő tudós,aki még mai napig vallja,hogy az idő,nem létezik,a végtelen térben."

Végtelen semmiben azért nem létezik,mert nem tudod értelmezni.

ha vannak események, akkor értelmezhetek időt.

Két esetben nem lehet időt értelmezni:ha nincs semmi,végtelen térben üresen

vagy ha nincs se változás,se mozgás.Belemeredve létezel a térben.Ekkor se lehet időt értelmezni.


Idő és mozgás közt szoros a kapcsolat.Minél gyorsabban mész egyre lassabban telik számodra az idő.Ikerparadoxonra gondolj.


"egy poharat,hisz összetört fizikai gravitációs hatásra,különben át alakult volna,megolvadt volna,vagy bármi más dolog is történhetett volna vele,de pont le kellett esnie? Miért nem esett, felfelé? Arra nincs ideje?"


mert ez a szabály.Gravitáció erő Föld felé vonzza a levegőnél nehezebb testet (héliumos lufi felfele megy), vagy felhajtóerő se hat a pohárra(repülő ezért marad fent,pedig nehezebb a levegőnél). ha másképp lenne akkor másképp nézne ki a világ.


Ha nincs idő,akkor nincs átalakulások,tárgy ne tud leesni,eltörni,se elmozdulni.

2013. dec. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/146 fairi1 ***** válasza:

aqer

"miért szörnyű a tökéletesen kibontakoztatott és teljes gazdagság?"

mert már teljes, mi lesz a létezésem értelme ha minden megvan?

Látod,látod a boldogság egyedi.

te arra vágysz ha hirtelen mindent megkapj, csak kérdés valóban megadnád a boldogságot?

Boldogságnak több formája van,leírt dolog sok embernek a pokolnál is rosszabbul hangzik!!!

2013. dec. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/146 anonim ***** válasza:
53%

"mi lesz a létezésem értelme"


a lét értelme: mikor betöltöd a "célod". és örökké fennáll ez az állapot. (menny)

2013. dec. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/146 fairi1 ***** válasza:

"a lét értelme: mikor betöltöd a "célod""

ha ez megtörténik akkor mondhatom,eltűnhetek.És ha csak úgy megkapom (vkitől) abban mi a jó(az nem az enyém)?

2013. dec. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/146 anonim ***** válasza:
59%

"ha ez megtörténik akkor mondhatom,eltűnhetek."


miért? elég kifacsart a gondolkodásod. nihilista vagy?


"És ha csak úgy megkapom (vkitől) abban mi a jó(az nem az enyém)?"


ha megkapod akkor kié? a takarítóé? nem a tiéd. és nem is így kell nézni, pont a lényeget nem érted.


1 kérdés: a kegyelem számodra mit jelent?

2013. dec. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/146 fairi1 ***** válasza:

"nihilista vagy?"

érted mit mondok,és tudod mi a nihilista jelentése?

Nihilizmus: eszmerendszer, amely a társadalmi értékeket, és normákat, minden elvet(!!), szabályt, erkölcsi követelményt, törvényt tagad(!!). A cselekvés hiábavalóságát, a lét teljes értelmetlenségét, az emberi haladás hiányát hirdeti.

ha sikerült elolvasni, mond én ezt hol írtam??? Mert akinek nem tetszik a te fantáziavilágod, az automatikus nihilista? megmondom a választ:NEM


"ha megkapod akkor kié? a takarítóé? nem a tiéd."

annak lesz az igazi értéke, amit nehezen szerzel meg.Neked az a vágyad,hogy mostani állapotból majd egy szempillantásra mindent megkapj és időtlenül ott maradj. Mondjuk más kérdés egy gyakorlatban mit is jelent...


"a kegyelem számodra mit jelent?"

ez hogy jön ide?Így összefüggés nélkül annyit értek rajta: vki elkövet ellenem egy bűnt,és az általam érzett büntetést végül nem fogom rajta kitölteni

2013. dec. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/146 anonim ***** válasza:
59%

"vki elkövet ellenem egy bűnt,és az általam érzett büntetést végül nem fogom rajta kitölteni"


úgy értem, TE kapod a kegyelmet....

2013. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/146 anonim ***** válasza:
59%

"annak lesz az igazi értéke, amit nehezen szerzel meg"


ez súlyos tévedés. annak van IGAZI értéke, amit soha sehogy semmiképp nem tudnál elérni, mégis, ingyen, kegyelemből, szeretetből megkapod, holott nem érdemled meg, s ezzel tisztában vagy.


ez a kegyelem. Ez Isten kegyelme, amit az ember nem érdemel. (ezért kérdeztem, h NEKED mit jelent a kegyelem, de Te azt hitted Te adsz másnak kegyelmet)

2013. dec. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/146 fairi1 ***** válasza:

"úgy értem, TE kapod a kegyelmet...."

attól függ ő mi miatt adott,mivel vádolt meg.ha vádjait hülyeségnek tartom,bólogatok megjött annak az idiótának az esze.

ha vádak jogosak,akkor nő a szememben

2013. dec. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/146 fairi1 ***** válasza:

"annak van IGAZI értéke, amit soha sehogy semmiképp nem tudnál elérni, mégis, ingyen, kegyelemből, szeretetből megkapod, holott nem érdemled meg, s ezzel tisztában vagy. "

hát én ezt értéktelennek tartom..

Senkitől nem kértem ezt mit kezdjek vele

2013. dec. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!