Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik szerint nem létezik az...

Akik szerint nem létezik az evolúció és Isten teremtett minket, miért nem gondolnak arra hogy Istennek is valahogy ki kellett fejlődnie?

Figyelt kérdés

2013. nov. 19. 18:04
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/146 fairi1 ***** válasza:

85%

Mi az idő?Idő az amit egy időmérő szerkezet mér!


ha adott helyen van vmi periodikusan változó jelenség,akkor lehetséges időt definiálni abban a rendszerben. legegyszerűbb időmérő szerkezet:a homokóra,gyertya,egyiptomi vízóra. időegység a térfogat változásából jött ki. Ennyi!

2013. nov. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/146 anonim ***** válasza:
5%

"ha nincs időtényező akkor bele vagy meredve a térbe mozdíthatatlanul és mozdulatlanul."



hülyeség. az idő teremtett dolog. a szellemvilágban, az örökkévalóságban van mozgás, cselekvés stb.... csak idő nincs.

az örökkévalóságban harcok dúlnak a jó és a rossz között, nincs "belemerevedés"


az időnek nincs köze a mozgáshoz. az újjáteremtett égen és földön is örökkévalóság lesz.

2013. nov. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/146 anonim ***** válasza:
100%

#71 ez szerintem nem igaz, hiszen nem attól lesz valami idő,hogy méred. Magyarul az idő akkor is telik,ha nincs időmérő szerkezeted.

Pl ha a homokórát kiviszed az űrbe,akkor attól még nem állt meg az idő..

Az idő önkényes saját definícióm szerint az állapotváltozás sebességére kitalált fogalom.Nem az a lényeg,hogy hány óra van,hanem az,hogy az események követik egymást.

2013. nov. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/146 fairi1 ***** válasza:

Persze az űrben nem alkalmas idő meghatározásra egy homokóra, de van bőven elég eszközünk ami jó ott is.


Magát az időt az időmérő szerkezet definiálja számunkra. ha homokórán rendszertelenül fel és lefele peregne,akkor elég nagy problémában lennénk. Azt látnánk a változások mindkét irányba lejátszódnak,irányváltozás véletlenszerű. Pl egy ilyen rendszerben van idő?


"anem az,hogy az események követik egymást."

ez egy másik dolog,annyit mondasz az időnek van iránya,angol kifejezéssel Arrow of time.Események iránya inkább az entrópiához kötődik.


idő és entrópia közti kapcsolat már kemény agyrágógumi....


aqer

"hülyeség."

Az a hülyeség amiről te beszélsz!

Hát az időt nem lehet elszeparálni a cselekvés, mozgástól...

Erre sok filozófus rájött 2000 éve is...


"az időnek nincs köze a mozgáshoz."

Mi a mozgás Δs=v*Δt egymás után való elkövetése, bizonyos mintázatban.

Fizika kampó!

Cselekvés esetén még az időnek iránya is van.Különben a lezajlott cselekvés spontán vissza is alakulhat. Így bármit teszel,nem tud érdemleges dolog történni.

Bárhogy vért akarsz izzadni, az időről folyamatosan beszélsz!

2013. nov. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/146 fairi1 ***** válasza:

aqer

Hátha így megérted:Mióta bekerültem a szellemvilágba, 3 milliárd lelket láttam idejönni. 65 ezer új barátot szereztem. időegység:az ami átlagosan kell két lélek bekerüléséhez vagy barátszerzéshez.

2013. nov. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/146 anonim ***** válasza:
53%
mint mondtam, nem tagadom amit átéltél. azt mondom, h az hazugság! nem nemlétező, hanem hazugság !
2013. nov. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/146 anonim ***** válasza:
53%

http://www.youtube.com/watch?v=O9iJ5ZVpkTs


az első rész 3:18-nál az örökkévalóságról beszél...


http://www.youtube.com/watch?v=bRZ-SbueXQQ


a 2.-ban 2:15-nél mondja az "öröklétet", 2:50-nél is, de a 3:45-nél is

2013. nov. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/146 anonim ***** válasza:
75%

Sátán a nagy hazug, a hazugság atyja. A "tökéletes" hazugság az, amikor az adott mondanivaló 99%-ban igaz, de ott az a fránya 1%. Az mételyezi meg a dolgot.


írok 1 példát a "tökéletes" hazugságra, és megérted a lényeget.


Egy nagy irodaépületben dolgozunk. A munkaidő 8-16-ig van, és én azt mondom, h 7:47-kor léptem be az ajtón, miután a buszról leszálltam.

Kinézel az ablakon, ott a buszmegálló. A menetrend szerint 7:45-kor ér oda a busz. (pontos) Megnézed a biztonsági kamerák felvételeit, és valóban 7:47-kor léptem be a bejárati ajtón, amit csak a zebra választ el az út túloldalán lévő buszmegállótól, tehát 2 perc alatt át lehet érni.


Hol itt a hazugság? Ott, hogy kocsival jöttem. 99%-ban igaz az állításom, tényleg ott a buszmegálló, tényleg át lehet jönni 2 perc alatt, tényleg 47-kor léptem be az ajtón, csak épp' nem busszal hanem kocsival jöttem.


Ezt csinálja a sátán. Ott az 1% !


Amit átéltél, igaz, valós, nem tagadom, csakhogy a Biblia szavával ellentétes dolgot állít, hirdet, közöl. Isten szava az igazság, aki vagy ami annak ellentmond az téved vagy hazudik. Ez a lényeg. Biblia, és hit (Istennel való személyes kapcsolat nélkül) tényleges bizonytalanságban lennénk.


téged a sátán azért tudott félrevezetni mert nem vagy kapcsolatban a Názáreti Jézus Krisztussal, aki az ÚT az IGAZSÁG és az ÉLET.

2013. nov. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/146 fairi1 ***** válasza:

aqer

Ebből a videóból annyi következtetést lehet levonni, halálközeli élményekre jellemző az időérzékelés zavara.Ennél többet sajnos nem lehet.

Ám ha el tud mesélni egy történetet,kb az jelenti vmi időbeliség volt az élmény során. Máskülönben sok erős hallucinogén drog esetén is érzi használó hogy örökké fog tartani az a dolog, és időérzékelés összeomlik.


Sátán a példádban nem hibázott hanem az aki nyomozást végezte! Mert ha azt akarom kideríteni kocsival vagy busszal jött, akkor nem érdekel a buszállomás közelsége és nem azt nézem mikor lépett át az ajtón,hanem kamerákkal próbálok kideríteni környéken volt-e használva az autója vagy a buszra felszállt,leszállt, vagy fenntartózkodott-e!

attól hogy 7:45ko ért és te 7:47kot léptél be lehet szerencsés véletlen egybeesés. nem érdekel senkit!


Biblia nem az isten szava,az egyik része 2200-3000 évvel ezelőtt írt könyvek amik egy közel-keleti néptől származik! másik része kb 1900 évvel írták. Az egész folyamat a világ egy körülhatárolható kis részén történt.

Bibliát tárgyilagosan olvasva hamar feltűnnek sok apró pontatlanság,félreérthető rész ami abból származik hogy a héber törzsek tudása abban a témában elég hiányos volt.Egy cseppnyi magasabbrendű információ nincs benne helyette inkább bosszantó hibák,ami emberre utal.

te politeista vagy? Már volt az Isten, most jött Jézus Krisztus, nemsoká jön a szentlélek is. haladunk,haladunk. Tudom, Szentháromság, de aki ezt kitalálta sztem az se tudja kibogozni hogy most mi is a kapcsolat

2013. nov. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/146 anonim ***** válasza:
53%

"Ám ha el tud mesélni egy történetet,kb az jelenti vmi időbeliség volt az élmény során."


azt nem tudod/vagy akarod megérteni, h az örökkévalóságnak (időnek) nincs köze a mozgáshoz. a szellemvilágban nincs idő, örökkévalóság van, de ott is tudsz gondolkodni, érezni, (szenvedni v boldognak lenni) tudsz kommunikálni, közlekedni, csak épp' nincs idő. ne gyere a sorrendiséggel, mert az semmit nem mond az időről.



"Sátán a példádban nem hibázott"


ki mondta h "hibázott"? hazudott! infót hallgatott el, amit ő tudott, de akinek mondta az nem tudhatta. az elhallgatását igaz infókba csomagolva rejtette el. ezért megtévesztő. (Beliál a megtévesztés hercege!)


"Mert ha azt akarom kideríteni kocsival vagy busszal jött,"


épp' ez az h nem is tudod mit kellene kiderítened! Laylah becsapott ember, mert mivel nincs kapcsa Jézussal, nem is tudja mi az igazság, így a sátán röhögve hazudhatott neki. sátán tudja az igazat, amit Laylah nem, de mást mondott neki, h becsapja, félrevezesse. igaz a példa azért nem teljesen jó, mert leírtam mi az 1% de a sátán nem mondja el mit és hol hazudik, csak igaz infók közé csempészi. ezért kell 100%-ban ismerni az igazságot, h azonnal kiszúrd az 1%-ot.



"Biblia nem az isten szava"


ezért élsz biztos bizonytalanságban, és az ellenség azt hitet el veled amit csak akar, mert nem ismered az igazságot.



"Bibliát tárgyilagosan olvasva hamar feltűnnek sok apró pontatlanság,félreérthető"


ha nem érted a bibliát, a te készülékedben van a hiba.



"Már volt az Isten, most jött Jézus Krisztus, nemsoká jön a szentlélek is. haladunk,haladunk. Tudom, Szentháromság, de aki ezt kitalálta sztem az se tudja kibogozni hogy most mi is a kapcsolat"



igen, szentháromság. az ószövetség Jehovája az újszövetség Krisztusa!

2013. nov. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!