Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Házasodnátok valláso...

Ateisták! Házasodnátok vallásos emberrel? És ti, vallásos emberek, házasodnátok olyannal, aki ateista?

Figyelt kérdés
Nemet, és kort is írjatok.
2013. nov. 24. 20:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

20

ateista vagyok

nem tom

2013. nov. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
lemaradt,hogy F
2013. nov. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Megnézném azt a vallásost, aki rá tudna venni a keresztelkedésre, csak azért, hogy templomi esküvőnk legyen. :) Már ott kezdődnének a problémák. És mielőtt lehurrognátok, hogy akkor nem is szeretem, akkor ő mennyire szeretne, ha nem fogadná el, hogy csak polgári esküvőt szeretnék?

Szóval nem.

34/N

2013. nov. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 selender ***** válasza:
65%

Attól függ, hogy az a vallásos ember milyen vallású és mennyire veszi komolyan a dolgot. De engem nem zavarna se a templomi esküvő, se keresztelkedés. Számomra ezek afféle hagyományok.


20/F

2013. nov. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
97%

Vallásossal nem, a hívő, az már más tészta


F/20

2013. nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
20%

Soha semmilyen körülmények között nem szeretnék házasodni sem ateistával, sem más hittel rendelkező személlyel.


Egy Tanú

2013. nov. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%
Igen, ha szeret annyira, hogy megértse és elfogadja, amiben hiszek, akkor is, ha ő maga nem ért egyet vele. Ráadásul a legszebb az egészben, hogy ateista létére ő hozta fel a templomi esküvő kérdését... :)
2013. nov. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Azt szeretném, ha az, akivel leélni tervezem az életemet, lelki társam lenne, ez pedig nehéz úgy, hogy egészen másképpen látjuk a világot. Persze ha szerelmes lennék, lehet, hogy hozzámennék, de a szerelem elmúlik, és ott marad két különböző látásmódú ember összezárva.

Barátaim közt vannak vallásosok, de a párom egy ilyen fontos dologban olyan legyen, mint én. Nem beszélve arról, hogy a gyereknevelésben is vitákat szülne egy ilyen ellentét.

2013. nov. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Nemhogy házasodnék, házasodtam is. Én hiszek istenben, a férjem nem. Mondjuk ehhez hozzátartozik, hogy ő nem megrögzött vallásellenes én meg nem bigott vallásos vagyok.

34/N

2013. nov. 25. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
67%

Ezt így most nem tudom megítélni, mert sokban a másik illetőn múlna.


26/F katolikus

2013. nov. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!