Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért jönne vissza Jézus...

Miért jönne vissza Jézus emberként a földre másodszorra?

Figyelt kérdés
Hiszen már az első alkalommal tökéletesen elláta a feladatát?
2009. nov. 27. 04:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
a sok szektás agymosása ill. félrevezetése már hatott, úgy látom.
2009. nov. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 aulac ***** válasza:
25%

Kedves 21:34.

Te tévedésben vagy. A Biblia szerinti dátumokat raktam be Neked, ami állandóan változott/kitolódott ahogy a dátumok eljöttek és nem történt semmi.

Szerintetek csak az élhet rendes,boldog életet aki hívő?

Nagymamám igaz hívő ember volt, ahogy a nagykönyvben írva vagyon. Ezzel ellentétben amikor nagyapámmal összeveszett a szemem láttára verte fejbe a kezében lévő Bibliával.



"a tetteink és döntéseink következményére, vagy áldásaira figyelmeztet Isten, ez szerintem remek dolog. te is örülnél, ha valaki előre megmondaná, hogy mi lesz ha jobbra indulsz, és mi, ha balra."

Csak nem azt akarod mondani, hogy Te istennel kommunikálsz, vagy legalább is hallod?

Ha valamit tenni akarsz megkérded, hogy jó-e vagy rossz és válaszol neked? Persze csak a fejedben, mert más nem fogja hallani.

Csak azt mondhatom, hogy ez tipikusan a schizophrenia ( a hasadásos elmezavar egy kóros állapota).

Tudom, régen még semmit sem tudtak erről és elhitték a szerencsétlennek, hogy isten beszélt hozzá.


És igenis fenyegetésnek veszem, ha egy istenhívő azt mondja nekem, ha nem hiszek istenben nekem rossz lesz.

aulac

2009. nov. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló!

Mutassál már a Bibliából légy szíves akár egyetlenegy dátumot!

2009. nov. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
kedves 11.48 elnézést, hogy nem pontosan fogalmaztam. arra gondolok, hogy a biblia MINDEN élethejzetben tud segíteni, ha olvasod. arra gondolta, hogy jó előrre megmondta, hogy ki az, aki biztos nem örökli Isten királyságát, így lehetőségünk van, hogy elkerüljük az ilyen cselekedeteket. sajnos nekem is van hasonló tapasztalatom. egy anyósával és feleségével élő férfi Jehova tanúja lett. kb3-4 évig innentől kezdve a felesége és az anyósa elítélte őt, mert katolikusok voltak. a pap azt mondta nekik, hogy az ilyen személyek hamis próféták, és a pokolban fognak égni. ezért az anyós a sok évi gyűlölete miatt elhatározta, hogy megöli a férjet. az emeletről rádobott egy nehéz virágládát! a férfi túlélte, felépült. érdekes módon a felesége kilépett a vallásából, és Jehova tanúja lett. hogy lehet ez, hisz a férj évekig érvelt a feleségének! a feleség rájött, hogy az olyan vallás, ami gyűlöletet szít családon belül, és amelynek a hívei odáig jutnak, hogy megpróbálják megölni egy embertársukat, csak azért, mert nem értenek egyet egymással, nem lehet Istentől származó.
2009. nov. 28. 12:48
 15/25 anonim ***** válasza:

Mert megígérte. A nagy nyomorúság elől ragad el minket.

"A miképen pedig a Noé napjaiban vala, akképen lesz az ember Fiának eljövetele is.

38. Mert a miképen az özönvíz előtt való napokban esznek és isznak vala, házasodnak és férjhez mennek vala, mind ama napig, a melyen Noé a bárkába méne.

39. És nem vesznek vala észre semmit, mígnem eljöve az özönvíz és mindnyájukat elragadá: akképen lesz az ember Fiának eljövetele is.

40. Akkor ketten lesznek a mezőn; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik.

41. Két asszony őröl a malomban; az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik.

42. Vigyázzatok azért, mert nem tudjátok, mely órában jő el a ti Uratok.

43. Azt pedig jegyezzétek meg, hogy ha tudná a ház ura, hogy az éjszakának melyik szakában jő el a tolvaj: vigyázna, és nem engedné, hogy házába törjön.

44. Azért legyetek készen ti is; mert a mely órában nem gondoljátok, abban jő el az embernek Fia.

45. Kicsoda hát a hű és bölcs szolga, a kit az ő ura gondviselővé tőn az ő házanépén, hogy a maga idejében adjon azoknak eledelt?

46. Boldog az a szolga, a kit az ő ura, mikor haza jő, ily munkában talál.

47. Bizony mondom néktek, hogy minden jószága fölött gondviselővé teszi őt.

48. Ha pedig ama gonosz szolga így szólna az ő szívében: Halogatja még az én uram a hazajövetelt;

49. És az ő szolgatársait verni kezdené, a részegesekkel pedig enni és inni kezdene:

50. Megjő annak a szolgának az ura, a mely napon nem várja és a mely órában nem gondolja,

51. És ketté vágatja őt, és a képmutatók sorsára juttatja; ott lészen sírás és fogcsikorgatás." (Máté;24)

2009. nov. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
kedves 13.12 köszönöm a választ, és a ráfordított idődet. látszik hogy te komoly igyekezettel vizsgálod Isten szavát. mégis, azzal hogy megváltott minket, elvégezte a munkáját. és leült atya trónjához. kérlek, vizsgáld meg az alábbi írásszövegeket: 1 timóteusz 6:16 , 1 korintusz 15:42,44 cselekedetek 1:9-11 ig itt a módra utal a jelenések 1:7 ezd vesd össze a 2mózes 19:9-el, a 3 mózes 16:2-vel, vagy a 4 mózes 11:25-tel. a felhő Isten JELENLÉTÉT jelezte, vajon nem lehet, hogy ezek alapján, 1korintusz 3:5 Jézus is jelen van, de láthatatlanúl? miért venne fel újra emberi testet? várom válaszod.
2009. nov. 28. 14:21
 17/25 aulac ***** válasza:

13:12

Ez a példabeszéd remek.

Mindent leír amit jellemez a vallás.

1."az egyik felvétetik, a másik ott hagyatik"

Ezek szerint aki hisz istenben az megy, aki meg nem az

marad.Teljesen mindegy milyen ember volt.

2. "Vigyázzatok azért, mert nem tudjátok, mely órában jő el a ti Uratok"

Erről szól. Majd egyszer a távoli jövöben. Nem a mi

időnkben.Ezért sem megcáfolni, sem megerősíteni

lehetetlen.

3. "És ketté vágatja őt, és a képmutatók sorsára juttatja"

Tehát mégis fenyeget.Ha nem csinálod azt amit én

mondok, büntetés lesz a részed.


aulac

2009. nov. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 aulac ***** válasza:

12:39-nek

Nem én, hanem a bibliamagyarázók állítják ezt.

Pontos időpontot persze egyikük sem mond, mert ha eljön és semmi sem történik akkor hiteltelenné tenné a bibliát.

Az időpontokat meg az önjelölt próféták állították, akik mind egy szálig lebuktak, mert nem lett semmi.

aulac

2009. nov. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
12:39-es vagyok. Akkor mégsem a Biblia szerinti dátumokat raktad be? Mert ezt írtad.
2009. nov. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 aulac ***** válasza:

19:23-nak

Teljesen mindegy, hogy kispistajóska, vagy önjelölt, esetleg a bibliában szereplő próféta állítja az eljövetelt,

BIZONYÍTANI sohasem fogja, mert csak egy könyvre hivatkozik,

amit olyanok írtak akik már nem élnek, tehát öket sem lehet szembesíteni.

Azt mondom, hogy ha valaki a biblia elkészülte utáni eseményt igazol az ott leírtakkal és nem az előtte lévő időszakról ír, konkrétumok nélkül akkor ha történelmi, fizikai biológiai vagy egyéb bizonyítéka lenne és nem csak elbeszélésekből, hogy (hallottam egy emberről aki elment valahová és meggyógyult, vagy megjelent egy angyal neki és erről valamilyen kézzelfogható bizonyítéka van ) meghajlok a biblia előtt.

aulac

2009. nov. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!