Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia miért van feldicsérve...

A Biblia miért van feldicsérve még napjainkban is, miközben mára már elavult útmutatásokat/nézeteket közvetít?

Figyelt kérdés

2013. dec. 29. 15:33
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

Kedves Alex!

A Biblia igenis hátrébb sorolja a nőket, buzdítja őket, hogy tiszteljék a férjüket és engedelmeskedjenek neki, igaz a férjnek is tanácsolja, hogy bánjon jól az asszonyával, a gyerekeivel, a barmaival. Ezért is írtam fentebb, hogy részben találom érthetőnek a nőkkel kapcsolatos álláspontot, mert ha a család mellé is rendelte őket a vallás, megtehette volna ezt egyenrangú társként is, nem pedig teljes alárendeltségbe taszítva, mint ahogy az a valóságban történt.

Az én ismeretségi körömben egyetlen "férfias" nő sincs, mind, a kolléganők, az eladók az üzletekben, a szomszédok, stb..., mind rendkívül nőiesek, legfeljebb némi öntudat tapasztalható náluk, ami szerintem teljesen természetes.

Ugyan miért tűrné egy nő lehajtott fejjel, ha a férje ostobaságot mondana, szerintem egyáltalán nem nőies a szolgalelkű magatartás, amikor egy nő szerényen meghúzza magát és akkor sem mukkan meg, ha egy férfi már rég fellépett volna, most mindegy, miért.

Az alkati különbség természetesen megvan és valóban nő nem igazán alkalmas bányásznak, vagy lakatosnak, de ez is inkább szokás kérdése, mert pl. az oroszoknál még erre is volt példa, hiszen ha akarják, vagy muszáj akár azt a munkát is el tudják látni.

A szélsőséges feminista mozgalmakkal nem értek egyet, de az már uralmi pozíció elérésére törekszik és talán valóban vannak is "férfias" nők, ahogy írtad, annak dacára, hogy én még eggyel sem találkoztam.

Olyannal viszont elég sokkal, ahol a nő még többet is keres, lévén a munkája értékesebb, mint a férjének, ezért a férfi erőteljesen kiveszi a részét a házimunkából, ami a mosógép, a mikrosütő, a félkész kaják korában egyáltalán nem megterhelő és bárki pillanatok alatt el tudja végezni. Egyébként is a legjobb szakácsok férfiak.

Ugyan miért maradna otthon az asszony, talán azért, hogy egész nap a körmét lakkozza, vagy a TV sorozatokat nézze, mikor hasznos tevékenységet is végezhet?

Nem mintha a házimunka nehézségét, vagy jelentőségét lebecsülném és bevallom, személy szerint kifejezetten utálom a mosogatást, de már régóta vágyok a megoldásra, egy huncut kis mosogatógépre (Candy, Indesit, Zanussi, vagy akár szőke is lehet)

:)

2013. dec. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
34%
A Bbiblia nem avult el napjainkban hanem a mi időnkre szólnak a benne megírtak. És a tanácsai is nagyon gyakorlatiasak.
2013. dec. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
Hát igen, kövezd meg, aki két anyagból készült ruhát vesz fel és a rabszolgádat a hetedik évben bocsásd szabadon.
2013. dec. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:

Össze ne keverd, ha megcsal az asszony, se nem agyonlőni, se nem karóba húzni, de még csak ledöfni, vagy keresztre feszíteni nem szabad, csakis kővel szabad agyoncsapni.

A bátyád feleségének addig ne csinálj gyereket, amíg él a tesó, de ha véletlenül jobb létre szenderül, el ne felejtsd, mert kötelességed!

Aztán szombaton nehogy csinálj valamit, mert pihenned kell, ha beledöglesz is.

2013. dec. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 szabózoli ***** válasza:
0%

Mond csak,te tényleg olvastad a Bibliát?

Sörpocak kedves barátom,én nem haragszom rád hanem inkább sajnállak.

Ne érts félre,nem az embert sajnálom benned hanem azt az elmét amivel rendelkezel...kár. Nagy kár,hogy elvész.

Azt mondod,hogy mára már a Biblia elavult útmutatásokat közvetít.

Jártál már India utcáin? XXI. századot írunk ugye?

Nos csak egy apróságot szeretnék megmutatni neked a Bibliából mivel ennél apróbb dolgot nem találtam amit útmutatásként kezelek,ígyhát megosztom veled is,hogy te is légy tisztában ami a nézeteimet illeti,és ami a Bibliát illeti.

Na akkor nézzük:

"A táboron kívül valami helyed is legyen, hogy kimehess oda. 13 És legyen ásócskád a fegyvered mellett, hogy mikor leülsz kivül, gödröt áss azzal és ha felkelsz, betakarhassad azt, a mi elment tőled;.."(Móz.23:12)

Érted ezt?

Nem beszélve arról,hogy mi van Indiában de még a mi kulturált és modern Europa "szegény" negyedeiben is akkora az emberi ürülék bűze,hogy néha a gázmaszka jól jőne.

Na szóval kedves sörpocak barátom,hol is tartottunk?

Jaa!!! Bibliai utmutatások!

Aha...csak azokat el is kell fogadni és nem támadni,és nem semmibe venni.

Én csak azt mutattam meg neked a Bibliából,hogy hogyan kell eltakarnod az ürülékedet...gondolj bele! Mi minden hasznosat írhat még.. :)

Isten Áldjon!

2013. dec. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:

Különben ez tényleg nem ér, belátom, hiszen ezek nem most avultak el, hanem kétezer évvel ezelőtt...

bocs.

2013. dec. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

Kedves szabózoli!

Indiában is csövesek azok a szegények, akárcsak a mi csöveseink.

Elvárnád egy csövestől, hogy ásója az mindenképpen legyen, ha egyébként teljesen nincstelen is és nincs semmije?

Nagyon jól tudják azok, mit kellene tenniük.

Javaslom, az egyházad exportáljon a Bibliára hivatkozva ásókat Indiába, humanitárius alapon...

2013. dec. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
Na és a használati útmutatást ki ne hagyjátok...
2013. dec. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 szabózoli ***** válasza:

Kedves 37 válaszoló

Szerinted én honnan tudom mi van Indiában?

Hmmm...

Az egyházam Isten segedelméből sokmindent tett már a 3 világban.

De valójában nem is itt a gond,hanem a gond ott van,hogy nem érdekli őket,hogy miben élnek,hogy,hogy élnek.

Ajánlom,hogy menj el egyszer és ne kiránduló csoportal hanem találd meg a módját,hogy mindent láss.

Isten Áldjon!

2013. dec. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:

szabózoli!


Érdekes volt az írásod!

Egyébként, bár ez mentegetőzésnek tűnhet, de az elavultságod nem minden apró részletre értettem, szóval bocsánat, hogy nem voltam egyértelmű.


Ettől függetlenül felvetettél az indiai példázattal egy új szemszöget. Egyes helyeken, egyes társadalmakban a Biblia valóban adhat egy jelentősebben jobb útmutatást, példát, őőő tanácsot stb. stb. mint a jelenlegi. Ilyen szempontból a Biblia tényleg nem elavult, hanem egyszerűen csak, nem mindenhol használatos.


Ezt alapul véve, valóban nem a legjobb (hogy is mondjam) az a nézőpont, hogy a Biblia elavult.

Eddig is morfondíroztam ezen, de a földrajzi különböztetés sokat segített. illetve a hétköznapi élet minősége is, bár az már kicsit bonyolultabb, tekintve, hogy nem csak a vallásokat és kultúrákat kell alapul venni.

2013. dec. 31. 00:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!