Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az Újszövetség Jézusa, akit...

Az Újszövetség Jézusa, akit később Krisztussá avanzsáltak, egy közönséges bűnöző lehetett?

Figyelt kérdés

2014. jan. 2. 11:43
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen az utolsót.


Hihetetlen, ahogyan a múlt (újra és újra) kialakul és átalakul és ettől csak az hihetetlenebb számomra, hogy az emberrel / emberekkel bármit (!!!) el lehet hitetni / fogadtatni. Szó szerint bármit. Bármivel képesek azonosulni.


Döbbenet, hogy mennyire képesek személyes és értelmes vizsgálat nélkül átvenni nézeteket / hiteket / dolgokat.


Nekem erről naponta eszembe jutnak a Talmud bizonyos sorai... melyeket most nem idézek ... amik szerintem egy nagyon ősi (!) igazságra utalnak ...

...egy olyan igazságra, ami véleményem szerint túlmutat testen és véren (=test szerinti származáson).


Ezt a szöveget gyalázkodóan szokták idézni, de véleményem szerint egy nagy igazságra mutat rá (és én nem test és vér szerint értelmezem).


Talán ez az elvi szintű alapja mindannak, ami itt a Földön történik...

...és hogy miért nem oldható meg a lét, a társadalmi problémák stb.


Tényleg van egy fajta, ami hiábavalóság által nemzetik, hiábavalóság a tettei és tettének gyümölcsei is csak hiábavalóság.


...


Jézus egyértelműen egy ellentmondásos és sok elemből összerakott "figura" véleményem és ismereteim szerint.

(ezek az alakok véleményem szerint soha nem hoznak jót senkinek ... felszítják az érzelmeket és minden (még meglévő maradék) értelem is távozik az emberből ... és beindul az őrület ... és meg nem áll)


Én nem hiszek az érzelmekre ható alakokban (hanem az értelemben hiszek).


Az alsóbb osztályok mindig érzelmi alapú / elvű ideológiákat kaptak / kapnak és ezek az érzelmi alapú / elvű ideológiák mindig is veszélyes fegyverek voltak (és lesznek).

Mindezekért az a felelős, aki / ami forgatja ezeket a fegyvereket. (és ezeket a fegyvereket mindig egy-egy kisebbség forgatja = tartja a markában / irányítja).

2014. jan. 3. 12:04
 12/37 anonim ***** válasza:
0%

"Jézus egyértelműen egy ellentmondásos és sok elemből összerakott "figura" véleményem és ismereteim szerint.

(ezek az alakok véleményem szerint soha nem hoznak jót senkinek ... felszítják az érzelmeket és minden (még meglévő maradék) értelem is távozik az emberből ... és beindul az őrület ... és meg nem áll)


Én nem hiszek az érzelmekre ható alakokban (hanem az értelemben hiszek).


Az alsóbb osztályok mindig érzelmi alapú / elvű ideológiákat kaptak / kapnak és ezek az érzelmi alapú / elvű ideológiák mindig is veszélyes fegyverek voltak (és lesznek).

Mindezekért az a felelős, aki / ami forgatja ezeket a fegyvereket. (és ezeket a fegyvereket mindig egy-egy kisebbség forgatja = tartja a markában / irányítja)."


...Hűha!!!!...micsoda okosság...kár -(hozat)-ba visz .....:(((...sajnállak...

2014. jan. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Előző!

Véleményem szerint minden út, ami nélkülözi az értelmet, a kárhozat és a hiábavalóság útja.

Én ebben hiszek.

2014. jan. 3. 14:28
 14/37 GiliMumus ***** válasza:
100%
A rómaiak csak a birodalom ellen lázadókat feszítették keresztre, és közülük is a közrendbélieket. Jézus Dávid törzséből származott, s joga lett volna a királysághoz. Ha Jézus csak a szannhedrin(ha jól írom), az ún. zsidó főtanács ellen követett volna el vallási nézeteivel istenkáromlást,akkor a főpapok megkövezték volna. A Barabbás (Bar Abbas) héber kifejezés fordítása: Az Atya Fia. Én már olyat is olvastam, hogy Jézus állítólag esszénus volt.
2014. jan. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

Akkor a relatavizálás abszolutizálása pont ilyen.


Az erkölcs például nem lehet ízlése kérdése.


Majd ha kegyetlenül a szemed előtt megerőszkolják és lemészárolják a családodat, barátaidat, akkor mondjad elsőként, hogy így jártam. Ami nekem rossz, másoknak jó, élvezet, hőstett, szent cselekdet....

Vagy csak az számít, hogy neked mi jó?


Ez okozza a háborúkat. Mert miért pont a másiknak lenne igaza?

Nem annak van, igaza, aki nem akar belepofátlankodni a másik életébe erőszakkal?


Az önzés az oka mindennek. Amiatt mondja azt az ember, hogy csak én. Így az összefogás egyáltalán nem lehetséges vagy maximum ideiglenes. Az emberek elveszik egymás dolgait vagy nem vesznek részt az "építésben/segítésben/fejlődésben".


Rombolni azt tudnak...

Emiatt is volt kialakulóban egy olyan gondolkodás, hogy hogy a seljtet időben el kell távolítani és a kultúrákat a lehető legjobban összehangolni és tanítani a nyitott gondolkodásra. (ami nem a pranaoiával egyenlő)


Pedig a lényeg csak annyi, hogy értelmes emberekre lenne szükség és értelmes rendszerre.


Sajnos a világ alapból az önzésre kényszerít, hiszen szűkösek az erőforrások. A halált meg sokan nem tudják feldolgozni. A hatalom, hírnév pedig sokaknak most is fontos. Pedig a tiszteletet nem lehet megvenni.


Ha szerinted Jézus Krisztus a legnagyobb veszély a világban, akkor nagyon rossz úton jársz.

Valóban vannak emberek, akik mindent eltúloznak, kiforgatnak, betegek. De amiatt nem elsődlegesen a Biblia a felelős.


Sokkal nagyobb igazságtalanság a kasztok kinevezése.


A keresztény hit nem tanít olyasmit, hogy ne gondolkodj, hanem legyél birka.

Hanem azt tanítja, hogy a másik is értékes és nem a matéria az első. (bár egyes helyeken az a sok bálvány és rituálétól kiráz a hideg).

2014. jan. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:

A világ nem csak rólunk szól. Le kellene már dobni a beteges szubjektív szűrőket.

El tudod képzelni, hogy miért vannak olyan emberek, akik akkor érzik magukat nagynak, ha minél többet ölnek, minél extrémebb formában?

És hogy összetörnek, ha esetleg említed nekik, hogy csak egy db csöcselék a többi közül?

A pedofil gyerekcsonkítót példázl nem érdekli, hogy mit érez a másik vagy tetszik neki a látvány, vagy úgy gondolja, hogy ő vele is így bántak...

Szerinted normális, ilyennek kellene lenni?

Vagy milyennek kellene lenni?

2014. jan. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

100 évnél tovább nem fogod húzni kedves Súr, de lehet még holnap meghalsz vagy lebénulsz. Nem szemétségből írom.

De te akkor érezd úgy, hogy éltél, ha minden szemét dolgot kipróbáltál?

Nem tudod, hogy rossz megölni valakit, amíg nem próbáltad ki?

Jobb úgy élni, hogy a tetteimnek nincs következménye, amíg el nem kapnak? Ez lenne a nagy szabadság?

2014. jan. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

Olvasd el itt a #11 választ.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Az illető ott hibázott, hogy azt hitte, hogy a bűntudatot kell kiölni mindenkiből.

Tehát bármit megtehetsz, nem kell, hogy bűntudatod legyen.

Így készülnek az érzés nélküli robtok vagy akik simán a tudomány nevében milliárdokat lemészárolnak.


Nem a bűntudat áll a fejlődés útjában, hanem a felelősségtől való menekülés és a beismerése annak, hogy nem vagyunk tévedhetetlenek.

2014. jan. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
0%
Súr, te már megint drogoztál?
2014. jan. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Rivulets of Silver Tears:

nem értem a válaszaidat>.. ezek (talán) inkább rólad (=a te állapotodról) szólnak, mint rólam.

2014. jan. 4. 00:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!