Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az Újszövetség Jézusa, akit...

Az Újszövetség Jézusa, akit később Krisztussá avanzsáltak, egy közönséges bűnöző lehetett?

Figyelt kérdés

2014. jan. 2. 11:43
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Nekem többek között az a problémám ezekkel a (többé-kevésbé) fiktív alakokkal, hogy a jelen energiáját rabolják.


Gondolok itt pl. Jézusra.

2014. jan. 4. 00:15
 22/37 anonim ***** válasza:
Hogyan? Mi rossz van benne? Miféle energiát? Mi az élet célja sùr? Szerinted Jézus mit akart?
2014. jan. 4. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


A farizeus létformának mindenképp bűnöző, hiszen tanításai épp ezt a létformát cincálják a legjobban. A farizeus létformának pont az a lényege, hogy önmaga valódi lényét letagadja, homályban tartja, magát pedig jó színben tünteti fel.


"Én nem hiszek az érzelmekre ható alakokban (hanem az értelemben hiszek)."


Akkor nem értetted meg a tanításait, amelyek épp az értelemre hatnak azáltal, hogy a személyiséget átvilágítják és megtisztítják a megfigyeletlen elme és érzelmek működésétől. Csak egy önmagára, gondolataira, érzelmeire nem figyelő ember érzelmeire lehet kívülről hatni.


"Nekem többek között az a problémám ezekkel a (többé-kevésbé) fiktív alakokkal, hogy a jelen energiáját rabolják."


A jelen energiáit épp a megfigyeletlen és ezáltal befolyásolható elme túlműködése okozza. A ma embere nem használja az elméjét, hanem az elme használja az embert.

2014. jan. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

"... A ma embere nem használja az elméjét, hanem az elme használja az embert...."


...hátha lenne emotikon, tapsolnék, gratulálnék! :D

2014. jan. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Bűnöző nem lehetett
2014. jan. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim válasza:
Csak lázadó és lázító, ha úgy tetszik egyfajta szabadságharcos, aki szálka volt az akkori hatalom szemében, ezért kivégezték. De az eszme, amit hirdetett már el lett ültetve az emberek lelkében: ez a hit.
2014. jan. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
Jézus már csak azért sem lehetett bűnöző, mert nem romaféle volt, hanem zsidó, azaz tisztességes ember.
2014. jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 Vattil ***** válasza:

Ja innen nézem partizán, onnajt látván terrorista?

Ha mindenki betartaná tanítását, nem kéne rendőr, katona, bíró, ügyvéd,meg mifene. És a gondolkodást, a humort, a szórakozást sem tiltotta!

2014. jan. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Tegyük fel (gondolatkísérlet), hogy Bar Abba-s volt a jófiú és Jesu a köztörvényes .... és a hatalom ideológusai megfordították a kettőt.

-Miért?

-Azért, hogy bármikor felszámolható legyen a benne való hit.


A blokk, amit pl. az Újszövetségbe beletettek:

Pál: „ha Jézus nem támadt fel, akkor nem igaz a ti hitetek“


Ez kb. arra utal, hogy a népnek írtak egy szépen hangzó és az érzelmek húrjait erőteljesen pengető hitet. Egy kultuszt hoztak létre, ami engedelmessé és kezesbáránnyá teszi a honpolgárokat.

(a Római Birodalom ekkor épp szétesőben volt)


A zsidóság szét volt veretve Titus Vespasianus által (őket megtették ördöggé és gonosszá).

(túl sok beleszólásuk ekkor nem igazán lehetett a dolgokba)

(Egy infó: a zsidóság szellemi elitjét Róma számolta fel... kb. ez lehetett a legnagyobb csapás a régi (!) zsidóságon. ...Úgy vélem, a régi zsidóság eredete: Tyrus, Byblos, Sidon.... Sidon városa lehetett kb. a zsidóság (régi zsidóság) névadója. ...Nagyon bölcsek lehettek.)


...

„Azért lenne egy kérdésem feléd.

Te mint spirituális Sátánista, hogy ünnepelted a karácsonyt?“


-Nem vagyok SS (=Spirituális Sátánista), sőt inkább szembenállok azzal a mozgalommal és kritikusan viszonyulok hozzá.


„Végül is igen, hiszen szentségtöréssel vádolták a zsidók, majd a rómaiakat felségsértéssel paprikázta fel, nem csoda az ítélet, mással is így jártak volna el, törvényes eljárás keretében ítélték el, már ha élt egyáltalán.“


-Ez elfogadható válasz lehet, szerintem is.


...

Nem tudom, mi az igazság ebben az ügyben, de igyekszem a saját józan eszemet használni, amikor megvizsgálom.


Ha felteszek egy kérdést, nem feltétlenül azért teszem fel, mert az a meggyőződésem, hanem inkább kíváncsi vagyok arra, hogy mit gondoltok a kérdésről...

...és...

szívesen fogadok ellenvéleményeket / ellenérveket is... (mert csak így tisztességes (egy jelenség vizsgálata) ).


....


„De Jézus Zelóta sem volt, ha hinni lehet az Evangéliumoknak, hisz ponthogy azt mondta: "adjátok meg I-tennek, ami I-tené, a császárnak ami a császáré"


-Arra gondolok, hogy ezt később írták bele (az Evangéliumba ... a népet féken tartandó).

A másik hasonló „gyöngyszem“ Pál szájából:

„Aki közületek (a Római Birodalomban) rabszolga, úgy szolgálja urát, mintha magát Krisztust szolgálná.“


...

nneddudgi :


Jesu Ha Nocri : arra gondolok, hogy ez a név eredetileg Jesu ha Nozeri = Jesu (Jézus) a Nazír ... Jézus a nazireus lehetett.

Szerintem itt is csúsztattak a „názáretivel“ (=Názáret-ből való származással).

Véleményem szerint az egész történet csupa csúsztatás... és gondolj bele, hogy milyen konkrét (!) eseményekhez vezetett.


„Csakhogy: lehetett jó hazafi, de biztos, hogy nem volt bölcs, mert ha gondolkodott volna, nem gondolhatta volna komolyan, hogy ezzel felszabadíthatja hazáját, vagy akár csak egy lépést is tehet az ügyben.


-A szadduceusok (=Cádok-iták / Cedek / Zedek) lehettek bölcsek véleményem szerint. (érdekes, hogy ők úgy kerültek bele a köztudatba, mint „főgonoszok“).

Értelem bennük volt, ők ismerték a Római Birodalmat és erejét stb. (Az Evangélium „viperafajzatoknak“ ábrázolja őket - János szájába adva a szöveget. (Egyébként „Keresztelő János“ is egy átvett / átalakított alak.)


A „Melkicedek“ alakot (MLK-CDK / MLK-ZDK) „Cádok-király“, „Jupiter-király“-ként tudom kb. nevesíteni.

Az MLK-ból (=király) is „Molok“ (=“főgonosz“) lett az idők során.


....

„A rómaiak csak a birodalom ellen lázadókat feszítették keresztre, és közülük is a közrendbélieket. Jézus Dávid törzséből származott, s joga lett volna a királysághoz.


-Robert Graves is hasonlót ír „Jézus király“ című könyvében.


.....


„Rombolni azt tudnak...


-Tudunk. Te is én is. ... Ahhoz, hogy az új megszülethessen, a réginek el kell tűnnie.


„Ha szerinted Jézus Krisztus a legnagyobb veszély a világban, akkor nagyon rossz úton jársz.


-A fiktív és ellenőrizhetetlen múltba történő leragadást / belegabalyodást tartom problémának / problémaforrásnak.

Ezzel elpazarlódnak az ember energiái.


„A világ nem csak rólunk szól. Le kellene már dobni a beteges szubjektív szűrőket.


-Ha eltűnnének a szűrők, a lét is eltűnne.


„El tudod képzelni, hogy miért vannak olyan emberek, akik akkor érzik magukat nagynak, ha minél többet ölnek, minél extrémebb formában?

És hogy összetörnek, ha esetleg említed nekik, hogy csak egy db csöcselék a többi közül?

A pedofil gyerekcsonkítót példázl nem érdekli, hogy mit érez a másik vagy tetszik neki a látvány, vagy úgy gondolja, hogy ő vele is így bántak...


-Ezt nem értem, hogy jön ide. Kb. az lehet a benned generálódó (automatív) asszociáció, hogy „aki Jézust bántja, az minden gonoszra képes és másokat is biztosan erre biztat.... mivel Jézus Krisztus szentsége és elsősége megkérdőjelezhetetlen“.

(erre mondják azt, hogy dogma)



„100 évnél tovább nem fogod húzni kedves Súr, de lehet még holnap meghalsz vagy lebénulsz. Nem szemétségből írom.

De te akkor érezd úgy, hogy éltél, ha minden szemét dolgot kipróbáltál?

Nem tudod, hogy rossz megölni valakit, amíg nem próbáltad ki?


-ezt egyszerűen nem értem (hogy jön ide). Már sejtem: ez egy restimuláció benned kb. ... egy beléd ültetett blokk kb. így aktiválódhat.


Jézus: „Bocsáss meg nékik, mivel nem tudják mit cselekednek“ (hiszen agykontrollal beléjük ültetett rosszindulatú blokkok aktiválódnak bennük ... és azért akarnak ölni.)


„Nem a bűntudat áll a fejlődés útjában, hanem a felelősségtől való menekülés és a beismerése annak, hogy nem vagyunk tévedhetetlenek.


-Én a FELELŐSSÉG-et rehabilitálnám (a társadalmi lét minden szintjén). Szükség lenne rá.


„Hogyan? Mi rossz van benne? Miféle energiát? Mi az élet célja sùr? Szerinted Jézus mit akart?


-Éveket szántam arra az életemből, hogy ezeket a jelenségeket vizsgáljam és végül arra jöttem rá: (számomra) itt és most az számít, hogy én mit akarok, én mit gondolok, én mit érzek, én mit teszek.


Meggyőződésem, hogy „Jézusnál“ az égvilágon semmilyen potencia sincsen (!!!), az összes potencia nálam, nálad és mindannyiunknál, akik itt és most élünk és képesek vagyunk tenni ... van.

Tehát:

a potenciák nálunk vannak (!!!) a felelősség is nálunk van... a megértés lehetősége is nálunk van ... a cselekvés (=tevés) lehetősége is nálunk van.

Ezek a fiktív alakok mind az energiáinkat igyekeznek rabolgatni (valaki mások számára).

(=ezeken a fiktív alakokon keresztül valakik az energiáinkat rabolgatják - ez az egész erről szól kb.)


Jelenlegi világunk / társadalmunk állapotáért mi mindannyian (!!!) vagyunk felelősek.


Én ebben hiszek. (nem a múlt kőtábláiban)

(Mózes (az én elődöm) is összetörte a kőtáblákat... összetörte a régi törvények kőtábláit és újakat alkotott.)


Ez a prométheuszi-rassz küldetése. (valamint a teljes és maradéktalan rehabilitáció / restauráció)

Erről szól a Berésith-haftára, a Biblia (szerintem legizzóbb és legmagasabbrendű) szövege).

(az „isteni akarat“ az, aminek meg kell lennie ... és az meglesz ... ha nem előbb, utóbb)

(((minden ott van az Ószövetségbe (a régi szövegeibe) belekódolva... minden, amit a pusztítás erői fel akarnak számolni)))

(ki érti meg ezt?)


Pietrosol:


„A farizeus létformának mindenképp bűnöző, hiszen tanításai épp ezt a létformát cincálják a legjobban. A farizeus létformának pont az a lényege, hogy önmaga valódi lényét letagadja, homályban tartja, magát pedig jó színben tünteti fel.


-Nem (feltétlenül) így van. Ez egy újabb közhely, amit belesulykoltak az emberekbe (hogy ne értsék meg még véletlenül se egymást).


...

„Bűnöző nem lehetett


-Elfogadom a válaszodat.

....


„Csak lázadó és lázító, ha úgy tetszik egyfajta szabadságharcos, aki szálka volt az akkori hatalom szemében, ezért kivégezték.


-Lehetséges, hogy így van.

Felhúzták a fára = átokká tették („átkozott minden, ami fán függ“. (gondolom a gyümölcs az kivétel :-) )

Bár lehet, hogy fanatikus húsevők voltak. :-)

2014. jan. 5. 00:06
 30/37 anonim ***** válasza:
NEM! Ő az emberi testben megjelent krisztus.József nevű ácsnak a fia volt,és úgy élt mint minden más ember,de sokat foglalkozott isten igéjével.
2014. jan. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!