Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia milyen hihetőséggel...

A Biblia milyen hihetőséggel mutatja be Istent?

Figyelt kérdés

Már az is egy kényelmetlen vita pont hívő és hitetlen között, hogy a Bibliát Isten ihlette-e.

Mindkét fél ki áll az álláspontja mellett, de most nézzük más szempontból.

Tegyük fel, hogy tényleg egy felsőbbrendű személy (Isten) ihlette a könyvet...honnan tudhatjuk, hogy magáról nem ferdített-e?

Gondolok ilyenkor arra, hogy magát kicsit jobb fényben tüntette fel, de úgy, hogy közben tudatában volt azzal, hogy amit ihlet, az nem fedi olyan nagyon a valóságos személyiségét.


Nem provokáló kérdés, csak kellemetlen....még mielőtt valaki megvádolna, ahogyan az szokás.



2014. jan. 4. 15:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Mi értelme lenne?

Ha mindenható vagyok és ezzel párhuzamosan még rossz is, akkor nincs szükségem rá, hogy szépítsem a dolgokat.

Ha valakinek nem tetszik a módszerem, akkor azt simán eltüntetem... :D


Vagy olyasmit képzelsz el, mint az Ózban?

2014. jan. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Szégyen és gyalázat, de nem ismerem az Ózt :-D

Amúgy az indíték megint csak egy érdekes kérdést, mert ezt az egyet tényleg lehet úgy csűrni-csavarni, hogy a szeretet és kedvesség ellen irányuljon, vagy mellette.

2014. jan. 4. 15:58
 3/20 anonim ***** válasza:

Óz alatt arra gondoltam, hogy bár nem volt gonosz a nagy varázsló, csak szimplán egy mezei emberke és ezt akarta mindenféle effektekkel feljavítani!


Ráadásul én nem csűrtem csavartam, hanem megpróbáltam teljesen objektíven válaszolni a kérdésre.


De ha rávilágítasz, hogy mire gondolsz pontosan, hogy miért is ferdítette volna el Isten a magáról alkotott képet, akkor elképzelhető, hogy konkrétabb választ is kaphatsz!

2014. jan. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

"Ráadásul én nem csűrtem csavartam, hanem megpróbáltam teljesen objektíven válaszolni a kérdésre. "


Nem rád mondtam, sorry. Csak magáról a témáról.


Egyébként egy indíték lehet az is, hogy szeretetre vágyik, de amilyen a személyisége, csak úgy nem kapná meg az igazi énjéért.


Vagy simán csak kísérletezik, vagy játszik, vagy nem tom. Azért sok lehetőség van.

2014. jan. 4. 16:40
 5/20 anonim ***** válasza:

Aham... Szeretetre vágyik, de a stílusa miatt ezt nem kapná meg...

Akkor nem minket teremtett volna hanem kiskutyákat és azoktól megkapta volna!

Vagy csak szimplán nem adta volna meg a szabad akaratot és úgy programozott volna minket, hogy eszünkbe se jusson ne szeretni őt!


Kísérletezik.

Ki tudja?! Lehet hogy kísérletezik és mi már a ki tudja hányadik generáció vagyunk! (emberiség 15.0) :D

Játszik.

Unalmában teremtett néhány milliárd embert és velünk sakkozik?

Ez elképzelhető, de ez sem magyarázza hogy miért hazudna magáról!

2014. jan. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Esetleg még az is eszembe jutott, hogy eredetileg ő volt az, akire a sátán szerepe lett kiosztva, csak a leírtakkal ellentétben legyőzte az igazi Istent és most ő trónol a helyén...


Bár ha ezt én csináltam volna...

Szerintem én már csak azért is elhíresztelném, hogy milyen űberfasza vagyok!


Mondjuk ha ez már akkor volt, amikor az emberek tudtak Istenről és arról, hogy mit köszönhettek neki és tudtak az ördögről is és hogy neki mit köszönhettek, akkor lehet hogy jobban jár, ha titokban tartja a személyét, főleg ha időközben rádöbbent, hogy ő nem is képes arra hogy folytassa Isten munkáját!

2014. jan. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Miért, amit most csinál az értelmes minden szempontból?
2014. jan. 4. 17:13
 8/20 anonim ***** válasza:
22%

Szió Sörpoci.


A Biblia a legteljesebb mértékben tárja fel a Teremtőt, a tulajdonságaival együtt.

Ha totálisan szépítés nem jöhet szóba, még egy picit sem, mert a törvényeit, és az igazságot saját magára is ugyan olyan érvényűnek tartja betartani, ahogy tőlünk elvárja.


Nem titkol el semmit előlünk.

A Teremtőről pedig az írók bőven írtak mindenről amit tett és amit szándékozik tenni.

Egyébként a bibliában sok tulajdonságait fel is tárja, nem szépít, mert akkor némelyek nem neveznék "gyilkosnak"


De néhány tulajdonsága:

(5Mózes 32:4)  4 Kőszikla, cselekedete tökéletes, Hisz minden útja igazságosság. A hűség Istene, kiben nincs igazságtalanság; Igazságos és egyenes ő.


(2Mózes 33:19, 20) . . .és irgalmas leszek, akihez irgalmas leszek.” 20 És még hozzátette: „Nem láthatod arcomat, mert nem láthat engem ember úgy, hogy életben maradjon.”

(5Mózes 4:31) . . .Jehova, a te Istened irgalmas Isten. . . .

(2Királyok 13:23) 23 Jehova azonban kegyelmes és irgalmas . . .

(Nehémiás 9:17) . . .lassú a haragra, olyan, aki bővelkedik szerető-kedvességben —. . .

(Zsoltárok 78:38) . . .Sokszor elfordította haragját, És nem ébresztette föl teljes dühét.

(Jakab 5:11) . . .mert Jehova nagyon gyöngéd vonzalmú . . .

(2Korintusz 13:11) . . .a szeretet és béke Istene . . .

(2Mózes 34:7) . . .megbocsát vétket, törvényszegést és bűnt, de semmiképpen sem fog felmenteni a büntetés alól,. . .

(2Péter 2:5) 5 és nem habozott megbüntetni egy hajdani világot,. . .


(Róma 4:6) . . .az Isten igazságosságot számít be cselekedetektől függetlenül:

(1Timóteusz 1:11) . . .amely a boldog Isten rám bízott. . .

2014. jan. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

"Miért, amit most csinál az értelmes minden szempontból?"

Mire gondolsz konkrétan?

2014. jan. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

"Mire gondolsz konkrétan?"


Arra, hogy időt pocsékol ránk ahelyett, hogy gyorsan hatékonyan cselekedne. Egy csomó eredménytelen tömegmészárlás, miközben tudja, hogy mi lesz a történet vége. Próféciákat irat meg és csodálkozik, illetve nem örül annak, hogy nem lesz jobb a világ.

+ még néhány értelmetlen tett....már csak a kollektív büntetés is.


És most kedves 8-as:


Nem a legideálisabb a Bibliából idézni, miközben épp a benne írtak szavahihetőségét kérdőjelezzük meg.

2014. jan. 4. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!