Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ember (i értelem és megisme...

Az ember (i értelem és megismerés) számára zsákutcát jelentenek-e a vallások?

Figyelt kérdés

Kezdetben vala a mágia.

A mágia kettészakadt:

filozófiára (mely a tudományok anyja)

és

vallásra (ami egyfajta zsákutca, mivel nem vezet belőle út semerre).



2014. jan. 18. 22:27
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Filozófia:


Minél magasabbrendű egy elme, annál több állítást-tagadást képes befogadni (=kezelni).


Az istenelme (isteni léptékű elme) az összes állítást-tagadást képes kezelni. (befogadni)


A legprimitívebb elme a vallási fanatikus elméje:

csak egyetlen állítás-tagadás párt képes befogadni. (isten-sátán)

2014. jan. 19. 01:01
 12/27 anonim ***** válasza:
0%

Hiába nulláztál le a Sátáni filozófiádnak vesztett ügye van.

Jehova hamarosan véget vet a Főnököd uralmának, és jó lenne ha mielőbb elhagynád, mert nagyon fiatal vagy ahhoz, hogy....

Olyan butaságokat írtál ide, hogy szörnyű...


Már erről nagyon régen beszélgettünk, akkor kígyókról, meg Démon fejedelmi címekről regéltél, hogy 400 évig meg kell halnod, hogy megkapd ezt a címet Sátántól...


más oldalról próbálkozol?

Sajnálom...

2014. jan. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Igen, az!
2014. jan. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
38%
A 27%-os egy vallási fanatikus! Mi van vele? IQ-ja 72 (70 az értelmi fogyatékos), ismeretei a világról: isten teremtette (ezt az 1-et tudja, és még tévesen is!) iskolai végzettsége 2. osztály általános! Ha megkérdeznéd tőle, hogy hol van japán, akkor azt mondaná, hogy baranyában! Ha megkérdeznéd tőle, hogy mennyi a Föld átmérője, akkor szerinte 25 köbdeciméter lenne! Tényleg, az ilyeneket, aki csak teleszennyezi az oldalt miért nem lehet letiltani?!?!?!?!!!?!
2014. jan. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Pietrosol ***** válasza:
71%

Szia!


Ez csupán a tudat szabadságának és vele szemben az emberi egó sűrűségének a függvénye. Van akit a hosszú időn át tartó haszontalan tanítások rángatnak ki a tudattalanságból.

2014. jan. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Súr!


A hívő ember nagyon jól tudja hogy te tévedsz.


A filozófia alias tudomány vége a halál. A tudomány semmi mást nem kínál csak a halált.

Ugyan is meg állapította a tudomány hogy amikor az élő meghal és visszakerül a földbe akkor alkotó elemeire bomlik csak idő kérdése. (persze be lehet balzsamozni meg ilyesmi de az mesterséges dolog) Tehát a tudomány a zsákutca hiszen a tudomány állása szerint a halálból nincs visszatérés.

Ezzel szemben a vallás pont az ellenkezőjét mondja a halál nem a vég. Van kiút még a halálból is. Tehát nem zsákutca. De ez hit kérdése.

2014. jan. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Nem teljesen igaz 16-os, mert a vallás mit tanít? 1 dolgot, isten minden! Ennyi! Azt, hogy a tudomány mit tanít nem tudom felsorolni, mert nem elég az oldal!
2014. jan. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

„Már erről nagyon régen beszélgettünk, akkor kígyókról, meg Démon fejedelmi címekről regéltél, hogy 400 évig meg kell halnod, hogy megkapd ezt a címet Sátántól...“


-Szerintem összekeversz Zoboleh-ékkel =a Spirituális Sátánistákkal. Nekem semmi közöm nincs hozzájuk... egyedül annyi, hogy (kívülről, értelemmel) igyekeztem megvizsgáltam a kultuszukat.

(amit végül is egy keverék-ezotériának / ezotéria-keveréknek tekintek - tipikus amerikai cucc = minden benne van, ami eladható)


Sátánt imádni ugyanolyan ostobaság, mint egy külső istent imádni... = inger-reakció alapú tömeg(elvű) emberek kultuszai ezek,

tehát:

a mennyiség dominál bennük, szemben a minőséggel.


Szabály:

ha az ember központja (=integrációs pontja) kívül van, akkor az ember kívülről mozgatott ... következésképp jóval alacsonyabb a hatásfoka.

Ahogyan az ember halad „felfelé“, úgy kerül a központja befelé (=önmagába).

A jelenlegi legmagasabb integráló elv (az ember számára): az értelem.

A tömegvallásokban ennek a pótszereit kapja. (=ennek a saját értelemnek a tükör általi (=tükrözött) pótszereit kapja).


„Ma még tükör által homályosan látunk.“ = Ma még a világ / az univerzum = a tükör által homályosan látjuk önmagunkat.

Egyetlen létező van és az önmagát szemléli a világ nevű tükörben. (Ez a magas metafizika. ... de még ez sem abszolút igazság... mivel abszolút igazságok nem léteznek )


Tükör (=a világ) által homályosan látjuk önmagunkat (!!!) és amit látunk, istennek / isteneknek képzeljük. Ez az igazság.



„A filozófia alias tudomány vége a halál. A tudomány semmi mást nem kínál csak a halált.“


-De legalább nem hazudik. Egyik oldal a születés, a másik oldal a halál. Ez van. Ezzel kellene szembenéznük.

A probléma:

-a hazudozás

-az igazodási kényszer

-a túlzott érzelmek / érzelmi manipulációk (tellurikus erő, asszonylelkűség stb.).



Az agyonidealizált Jézus-alak a „jó pólust“ igyekezett megjeleníteni... milyen csúnya véget ért. =Beteljesedett rajta az univerzális törvény.

(ez egyébként egy tanmese az értelmeseknek)


Főszabály(om):

Ez az univerzum minden (=minden (elindított) hatást) kiegyenlít.

Jelenlegi ismereteim alapján felülírhatatlan szabálynak tekintem ezt.

(Jézus (vélt) élete és halála pontosan ezt példázza.)

=“Jó“ akart lenni és a legrútabb halált halta.


A Bibliát egyébként egy bölcsek számára írt könyvnek / könyvkötegnek tekintem, amit az inger-reakció elvű embereknek a kezébe sem szabadna adni.


Még egy tény a Bibliáról:

lényegében egy történeti (=valós történelemről szóló) könyv.... amit (mikor a „nép“ kezére jutott) teljesen összezavartak = összecserélgették benne az időrendeket, az eseményeket stb.

Jézus is múltbéli dolgokról „prófétál“ pl. a Máté-evangéliumban... Ézsaiás / Jesája ugyanezt teszi (mikor nagyon szorulnak).


A zsidóság dolgaiba egyébként döbbenetesen érdekes, hogy mi minden bele van rejtve / kódolva. (!!!) Az egész korszakról való ismeret.


De.... csak egyetlen módon lehet (valamilyen szinten) értelmezni: értelemmel.


A mai zsidóság (dominanciára törő és anyagias rétege) pl. a „test és vér“ szerinti értelmezést erőltetné és „tolná“... de az ilyen eredmények csak látszat- és téves eredményekre vezetnek.


Valamikor nagyon régen a „zsidó“ (sido) azt jelentette, hogy BÖLCS. ...csak az volt „zsidó“ (sido ?), aki bölcs volt.... ez volt a megkülönböztető-jegy.


(mára már - az eltömegesedés jegyében - ez is nagyon leszállt)

2014. jan. 19. 11:49
 19/27 A kérdező kommentje:
Az Újszövetséget viszont nem tekintem valós történelmet ábrázoló és leíró műnek. Egyfajta „manipulatív engedménynek“ tekintem, melyet azok számára írtak, akik képtelenek szembenézni azzal, ami van. Azok számára írták, akik „képtelenek elhordozni az igazságot“. (=a tömegnek) (=kaptak egy vigasztaló illúziót)
2014. jan. 19. 11:57
 20/27 anonim ***** válasza:

Köszönöm a kimerítő válaszod;)


Most csak egyik részét kommentelném az írásodnak:


"

Főszabály(om):

Ez az univerzum minden (=minden (elindított) hatást) kiegyenlít.

Jelenlegi ismereteim alapján felülírhatatlan szabálynak tekintem ezt.

(Jézus (vélt) élete és halála pontosan ezt példázza.)

=“Jó“ akart lenni és a legrútabb halált halta.

"


Ezzel azt szeretted volna mondani, hogy minél többet ártok a világnak és másoknak, annál jobb lesz nekem vagy valaki másnak?

Mert ez durva lenne.

Vagy arra gondoltál, hogy a világ gonosz, ha elszabadul valami értékes benne, azt "leöli"?


Hiszen a mérleg akkor van egyensúlyban, ha a két fele egy szinten áll....

Tehát úgy lenne logikus, hogy ha rosszat teszek, rossz fog történni, ha a jót teszek, akkor jó fog történni.

Vagy mi a mérleg két oldala?


Ha rosszat teszek, akkor egyik oldalon vagy rossznak kell történni vagy a rossz oldalon jónak...

2014. jan. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!