Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem zavaró ez a Vallásban?

Nem zavaró ez a Vallásban?

Figyelt kérdés

Nem zavaró ez a Vallásban?


Az hogy a Keresztény vallásban van mind filozófia és isten hit.


Azaz nem lehet eldönteni hogy melyik akart-e lenni de végül csak a vallásra a hitre koncentrál.


Tény hogy az egyik Pápa ... Azt hiszem talán 13.leo harmonizálta az egyház tanait a tudomány tanaival mert elkezdtek kiábrándulni az ipari forradalom következtében.


De a tudomány és a hitt ugyanolyan mint az ég és a föld az egyik tényekre alapoz a másik a hitre ...Ugyanolyan mint a tudom és azt hiszem......



Oké olvastam hogy a Keresztény hit az erkölcsöt akarja tanítani nem sok sikerrel, mivel még túl sok ostoba ember van hozzá hogy béke legyen.


Tanít erkölcsöt vallás köntösben mert abban tudott jól terjeszkedni az ókorban?



2014. febr. 7. 13:26
1 2
 11/14 izidorkata ***** válasza:
Érdekes hogy szent Albertet a katolkikusok is tisztelik, de igyekeznek elhalgatni a könyveit. PL. azt amelyben a talizmán készítést írja le, vagy a csillagok hatását a sorsunkra!
2014. febr. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

A Bibliában egyáltalán benne van hogy templomokat kell építeni és mindig járni a templomba?

Ez is zavar hogy minden évben ugyanaz ledarálják és nem unják még? :)

Kicsit le van butítva a filozófiájuk...

Furcsa de csak rá kell hangolódni megérteni a gondolkodás módját pl.: Aki vidéki filozófus az vidékies filozófiát fog produkálni .


Kevés(Sok?) Nagy ember már megmondta hogyan érhető el a béke....

Albert Einstein idézete:

A békét csakis megértéssel lehet fenntartani...


Ergo Szeretet szerintem sokan félre értelmezik... gondolom én :D

Szeretetben benne van a megbocsájtás + pozitív hozzáállás és a legfontosabb a megértés :)

2014. febr. 11. 21:48
 13/14 A kérdező kommentje:
És az emberiség történelmében kitalált jó eszméket pedig felhasználták rossz célokra...
2014. febr. 11. 21:50
 14/14 izidorkata ***** válasza:
jó amit írsz, de gondolj arra hogy milyen mérnöki, művészi, matematikai, teljesítmény egy templom megépítése, pontoabban mondva: llétrehozása. És ez nem csak egy egy zseni alkotása, hanem egy közösség magasrendű öszhangja,. Az ember templom nélkül állat lenne, mintahogy állat is lehet könnyen ha képtelen lesz felemelni a a személyiségét olyan szintre amelyet az értelem, és az érzelem öszhangja jelent. és amely alkotó erőbe nyílik. elég nagy baj hogy sokaknak a klasszikus zene, vagy az elmélyült ima, már unalmas, monoton. És az is baj ha valaki nem érez áhítatot egy templomba lépve. Petőfi azt írta hogy szeresd a virágot és ne féltsd szívedet... ezzel szerintem elég jól megfogalmazta az erkölcs lényegét
2014. febr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!