Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten szemében az bűn, hogyha...

Isten szemében az bűn, hogyha valaki ember által hozott törvényt szeg meg, aminek a megszegésével nem ártunk senkinek?

Figyelt kérdés

2014. febr. 19. 17:45
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
Persze a másik hibás gondolat menet az, hogy valaki lehet egy tökéletes nagyszerű apuka, miközben tömegeket mészárol le. Kit érdekel? A többi apuka és gyerekeik nem számítanak?
2014. febr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
Mindjárt jön majd valaki és írja, hogy egy mocskos gyáva féreg vagyok és undorodik tőlem, mert még álszent is vagyok mellé, hiszen azt hazudom, hogy: rossz gyerekeket terrorizálni. Mert ha soha nem derülne ki + hatalmam volna én is megtenném, csak a félelem tart vissza (ami a jóság alapja).
2014. febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
Sajnos minden undorító primitív gennyláda magából indul ki.
2014. febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

"Igen ez olyan jól hangzik, hogy relatív a bűn...

Szerintem viszont nem."


De hát ezzel te is elismered,hogy relatív:) Amely dolgokat te elítélsz,azt nem biztos,hogy elítéli egy másik ember is,ezért relatív.


"Senki ne mesélje már nekem, hogy az a normális, hogy megerőszakolom a szomszéd kislányát és letépem a fejét.

A kislánynak rossz és ez a lényeg. Senkit nem érdekel, hogy a támadónak jó vagy sem."


Erre én sem mondom,hogy normális.A támadó beteg ember.Én csak azt mondom,hogy különböző szintek vannak.Van,aki erre úgy reagál feldúlva,hogy azonnal végezzék ki az erőszaktevőt,van,aki szomorúan veszi tudomásul a történteket,van aki semlegesen áll hozzá.

Te vallásos vagy egyébként,és milyen,ha megkérdezhetem?

2014. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:

Vallásosnak nem mondanám magamat. A hátamon feláll a szőr a rituáléktól, ceremóniáktól, hagyományoktól, ezotérikus varázslásoktól és különböző intézmények követésétől, szobroktól, ereklyéktől, "szentségektől" stb... (persze ha kell eltudom viselni, amíg valaki nem isteníti ezeket és ítélkezik miattuk).


Katolikus nevelést kaptam, de nem vagyok katolikus.

Keresztény (Jézust követő) szeretnék lenni.

Aminek az alapja nem a dogmák, prűdség, önsanyargatás/csonkítás, tabuk generálása. Hanem amit a kedves első válaszoló itt kiválóan leírt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..


http://www.youtube.com/watch?v=VRNPkJ0ELPc

2014. febr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
Értem,köszi.
2014. febr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

Szívesen:P

Nem akarom szétoffolni a topicot, de akkor visszakérdeznék én is, mert az előbb lemaradt.

Mi(lyen)/Ki vagy? (miben hiszel, ha hiszel?)

2014. febr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok mint te,katolikus nevelés,de ugyanazért feláll a szőr a hátamon,mint amiket felsoroltál.És semmilyen egyházhoz nem szeretnék csatlakozni.A Jézusi eszmék tetszenek önmagukban(más kérdés,hogy szerintem ebben is már vannak torzítások a keresztény egyház részéről)de azzal is tisztában vagyok,hogy senkivel nem kell azonosulni teljesen,mivel mindannyian különbözőek vagyunk,sem Jézusnak,sem Buddhának,sem nekem,sem Pityi Palkónak nem ugyanaz az életútja teljesen.Szerintem sok tanító van,és volt is ezen a földön,csak fel kell őket ismerni.Ilyen ember lehet egy takarító nő is.Hiszek Istenben,egy felső hatalomban,a bölcsesség forrásában,csak ezt magamban,és az életben keresem.
2014. febr. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim válasza:

" Akkor monda nékik: Adjátok meg azért ami a császáré a császárnak; és ami az Istené, az Istennek."


A császárnak (itt törvénynek) engedelmességet kell adni.

2014. febr. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, ez volt eddig a leghasznosabb válasz.
2014. febr. 21. 22:35
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!