Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan képes bárki is hinni...

Hogyan képes bárki is hinni Istenben, amikor minden jel egyértelműen arra utal, hogy nem létezik?

Figyelt kérdés
Csak körül kell nézni ebben a mocsadék világban, és máris nyilvánvalóvá válik, hogy a gondoskodó, igazságos Mindenható csupán a képzelet szüleménye, amit (vagy akit) azért találtak ki maguknak az emberek, hogy legyen mibe kapaszkodniuk a nehézségek idején.
2014. febr. 22. 16:47
1 2 3 4
 21/33 r.sentinel ***** válasza:
72%

Kedves kerdezo !!!


A "Biblia Isten"-t en is kizarom, de a Teremtot viszont nem es erre pedig boven van jel a regi irasokban es mindennapi eletunkben. Az mit ma "Isten"-nek neveznek az telyesen mas nezetekhez tartozik, epp ezert a Teremtot nem tudom azonositani vele.

2014. febr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
46%
A keresztények ostobák, ne is foglalkozz velük.
2014. febr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

„Az, hogy háborúk vannak, miért érv Isten létezése ellen?”


Ha elolvastad volna a többi hozzászólást, akkor tudnád, hogy az idézett szövegrészt nem Isten létezése elleni érvnek szántam, hanem válasznak arra az eszement állításra, hogy a világ „milyenségének” a megítélése csupán felfogás/hozzáállás kérdése...


„Mi van akkor, ha szabad akaratot adott az embernek? Nem Isten nemlétét bizonyítja a sok mocsok a világban, hanem azt, hogy az ember szabadon akarhat.”


Ezt azoknak is mondd el, akik önhibájukon kívül, de „szabad akaratukból” lettek/lesznek éhínség, szárazság, betegség (járvány), katasztrófa vagy háború áldozatai... Biztosan megértik majd, hogy „szabad döntési joguknál” fogva finoman elküldhetnek Téged melegebb éghajlatra...


„Csak ha választanod kell jó és rossz között, akkor van értéke annak, ha a jót választod.”


Ne haragudj, de ez butaság. A jó választásának (vagy inkább a jónak) akkor is van értéke, ha nincs lehetőség rosszat választani.


****************************************************


Openyoureye!


Annyi badarságot írtál, hogy az borzalom. Szerinted kit érdekel, hogy neked milyen téveszméid vannak velem kapcsolatban? Ha ideges vagy, akkor harapj az ujjadba, de ne vagdalkozz (a „közönségnek”) össze-vissza, mint egy durcás kisgyerek!


„Tényszerűen lépesenként indokold meg miért hibás az elgondolás, aztán beszélhetünk.”


A tényszerű indok egyetlen lépésben: AZ INTELLIGENS TERVEZŐNEK (egyelőre) SEHOL SEMMI NYOMA.


****************************************************


„A keresztények ostobák, ne is foglalkozz velük.”


Én egyáltalán nem tartom Őket ostobának. Szerintem köztük is szép számmal akadnak kedves, intelligens emberek, akárcsak a nem keresztények között.

2014. febr. 25. 00:10
 24/33 openyoureye ***** válasza:

Kérdezőnek:


"Annyi badarságot írtál, hogy az borzalom"


- :) Gondoltam, hogy egy szót sem értesz majd meg abból amit írtam, de erről én nem tehetek. Mint az előző kommentemben is írtam: Tanuls sokat ;)



"Szerinted kit érdekel, hogy neked milyen téveszméid vannak velem kapcsolatban? "


- Ezek tények, véveszmék a fejedben vannak.


"Ha ideges vagy, akkor harapj az ujjadba, de ne vagdalkozz (a „közönségnek”) össze-vissza, mint egy durcás kisgyerek!"


- Miéle közönségről beszélsz? Én neked írtam, nem másnak. A felháborodásom oka pedig nyilvánvaló: Egyszerűen nem tudom elviselni az érvelni képtelen de véleménnyel teli önjelölt embereket aki próbálják osztani az ész amiből nekik is alig van ;)


" AZ INTELLIGENS TERVEZŐNEK (egyelőre) SEHOL SEMMI NYOMA."


- Igen, véletlenül minden logikusan összefügg, ami teljesen magától alakult ki úgy ahogy ma látható. Hát persze, ez teljesen logikus! Hidat vagy házakat is tervek nélkül kezdünk építeni. Már csak egyetlen kérdésre várok választ, aztán békénhagylak:


- Mi különbség van az emberi szervezet működése és az ember által felépített élelmiszer termelés és felhasználás között? Az egyik logikus intelligens tervezőt igényel, a másik pedig.... Ugyan azt. Magától nem alakul ki semilyen logikusan működő rendszer. Érdekes, hogy hogyan vagy képes két logikusan felépített rendszer közé egyenlőség jel helyett relációs jelet tenni. Tisztában vagy te egyáltalnán mit jelent a logika/logikus?


Végül pedig:


A sértődött kisgyerek szerepét már a kezdetektől te töltöd be, a második kommentedben lévő: ki vagy te hogy... kezdetű monológoddal pedig meg is erősítetted ezt a tényt ;) Én csak értelmes érveket várok, de eddig csak olyan kijelntések érkeztek tőled amik szerinted igazak olyannyira, hogy mégcsak érvekkel sem kell alátámasztani. Na látod ez is a kamaszkori " az amit én gondolok csak az lehet igaz" szemléletmódot tükrözi. Talán jobb is lenne ha nem válaszolnál, mert csak még jobban belegabalyodsz a mondandódba amiből már most sem vagy képes kigabalyodni.

2014. febr. 25. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Ha Istent csak egy földi vidámpark üzemeltetőjeként tudod elképzelni,akkor tényleg soha nem fog összeállni a kép.
2014. febr. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

"AZ INTELLIGENS TERVEZŐNEK (egyelőre) SEHOL SEMMI NYOMA."

Neked milyen nyomod van, hogy létezel?


Eszed az nincs, hiszen nem tudod bemutatni, értelmed meg főként nincsen, hiszen nem te irkálsz itt össze-vissza mindenféle sületlenséget, hanem a kémia és fizika, a véletlen meg a szükségszerűség!


De miért szükségszerű, hogy a véletlen ilyen ostoba sületlenségeket hordjon össze általad??

2014. febr. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

"amikor minden jel egyértelműen arra utal, hogy nem létezik"


OMG!!!

2014. febr. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:

"Igen, véletlenül minden logikusan összefügg, ami teljesen magától alakult ki úgy ahogy ma látható. Hát persze, ez teljesen logikus! Hidat vagy házakat is tervek nélkül kezdünk építeni."


Csak embernek logikus a felfogása, és nem a rendszer ilyen.

Ez egy "káosz" amelyhez az élőlények alkalmazkodtak és ezért látják a környező rendszereket összefüggőnek.

Mert ha az élet tökéletes rendezetlenségben élne (ami ugyebár nem sikerülne huzamosabb ideig) az elméletben azt bizonyítaná hogy csak akkor nem létezhet isten? Legalábbis én így szűrtem le.

Ja és a Hidat meg házakat emberek építik, nekik szükségük van tervekre mivel egy célzott használatú dolgot kell megépíteni (ami valamire való), de a természetben semminek nincs célja, minden csak úgy van.

_______________________________________


Én személy szerint nem hiszek istenben. Egyenlőre több bizonyítékot szolgáltat a tudomány, és nem csak annyit hogy van, hanem hogy miért.

2014. febr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 openyoureye ***** válasza:

"Csak embernek logikus a felfogása, és nem a rendszer ilyen. "


- Ey meg már miféle nyakatekert teória? Sokkal hamarabb hiszem el a mátrix elméletet mint ezt a sületlenséget...


"Ez egy "káosz" amelyhez az élőlények alkalmazkodtak és ezért látják a környező rendszereket összefüggőnek. "


- Látja a rendszert a rendszerben? Miket nem mondasz? Ha rendszert látsz valamiben az akkor eleve nem lehet káosz, nem? :)



"Mert ha az élet tökéletes rendezetlenségben élne (ami ugyebár nem sikerülne huzamosabb ideig) az elméletben azt bizonyítaná hogy csak akkor nem létezhet isten? Legalábbis én így szűrtem le. "


- Nem, valóban nem jelentené azt, viszont az, hogy most minden rendezett és logikus, abból az következtethető ki, hogy értelmes intelligens lény alkothatta. Ugyan úgy ahogy az ember is logikusan épít várost és ebből az szűrhető le, hogy intelligens tervezés eredménye. Sajnálatos, hogy e között a két dolog közt sokan nem képesek észrevenni a párhuzamot.


"Ja és a Hidat meg házakat emberek építik, nekik szükségük van tervekre mivel egy célzott használatú dolgot kell megépíteni (ami valamire való), de a természetben semminek nincs célja, minden csak úgy van."


- A természetben semminek nincs célja? Érdekes, pedig a fajfenntartó ösztön, a szaporodás mégis csak egy célt szolgál, nemde? Vagy az, hogy a farkas falkában vadászik annak sincs célja? Esetleg a méhek illetve a hangyák szorgos munkájának sincs? A fa nem azért terem gyümöcsöt, hogy a magokat az állatok messzebbre is elvigyék? Szerintem rosszul gondolkodsz.



"Egyenlőre több bizonyítékot szolgáltat a tudomány, és nem csak annyit hogy van, hanem hogy miért."


- Természetesen én is elfogadom a tudomány bizonyos feismeréseit, hisz nem tesznek mást, mint rájönnek olyan összefüggésekre melyeket isten alkotott meg korábban. De nem mindent kell kézpénznek venni. És ez természetesen vonatkozik a vallásokra is. Elutasítom a dogmatikus vallási elméleteket ugyan úgy ahogy a logikátlan tudományos feltevéseket. Viszont én próbáltam minden feltevéesdre válaszolni, megtennéd te is ugyan ezt, mert úgy emlékszem, hogy annál az egy kiemelt mondatnál azért többet írtam. Köszönöm.

2014. márc. 1. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
Mutass egy jelet, amiből arra lehet következtetni, hogy nem létezik!
2014. márc. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!