Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan képes bárki is hinni...

Hogyan képes bárki is hinni Istenben, amikor minden jel egyértelműen arra utal, hogy nem létezik?

Figyelt kérdés
Csak körül kell nézni ebben a mocsadék világban, és máris nyilvánvalóvá válik, hogy a gondoskodó, igazságos Mindenható csupán a képzelet szüleménye, amit (vagy akit) azért találtak ki maguknak az emberek, hogy legyen mibe kapaszkodniuk a nehézségek idején.
2014. febr. 22. 16:47
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
74%

Én is ezt hittem,de végig gondoltam,amit tanultam.


Egyszer valamikor (13,6 milliárd éve) a semmiben felrobban a semmi (talán kisebb mint egy atom),ami irdatlan gyors tágulásba kezd,olyan hőfokon hogy azt el se tudjuk képzelni.Majdnem egyenlő arányban létrejön az anyag és az anti-anyag.Elkezdik felemészteni egymást,de a az anyagból valami véletlen folytán 1-10%-kal több jött létre,így felborulva az egyensúly az anyag lett domináns a keletkező Univerzumban.A tovább táguló rendszerben (ahol most már létrejött a tér és az idő) elkezdenek lassulni és sűrűsödni az elemi részek.(Most gyorsítunk,mert soha nem érünk a végére).

Főleg hidrogén és hélium lesz,amivel találkozunk ekkor.Elkezd dolgozni a gravitáció,összehúzódnak a "foltok" és beindulnak a magfúziók milliárdszám a végtelenné lett térben.Az első csillagok élnek boldogan,de "leégnek" a vasig (ami egy nagyon stabil atom.)Felrobbannak és a vasnál nehezebb elemek is létrejönnek.(Ismét gyorsítunk).Az újabb generációs csillagok körül kialakul egy akkréciós korong,ami tele van most már szinte az összes elemmel,amit ismerünk.Kialakulnak a bolygók (belsők a nehezek,külsők a gázok+elkóborolt holdjaik).

Ráfókuszálunk az egyik izzó kőzetbolygóra.

Miközben végre összeállt nagy nehezen és tartalmazza szinte az egész periódusos rendszert,folyamatosan bombázva van a kialakuló Naprendszer szilárddá vált részei által.Valamikor 4,4 milliárd éve egy fél Mars méretű objektum eltalálja és a kiszakadó részéből lesz a Hold.A maradék rész ismét felveszi a gömb formát és tovább hűl.Elérkezik a víz lecsapódásának ideje,ami addig az irdatlan meleg bolygóbelsőben rejtőzött........


...........most ugorjunk ismét,mert megint csak magyarázkodni kellene.........

.....és az ősóceánban(aminek kitudja mi volt az összetétele).....létrejöttek az első amino-savak,amik létrehozták az első fehérjéket DNS utasítás nélkül,mert azt úgy szokás.Miután rájöttek a fehérjék,hogy nem jöhettek volna létre DNS nélkül,azért létrehozták azt,hogy mégis kerek legyen a kép (hogy is nézne ki az információ kód nélkül).Végre vannak életképes fehérjék a számukra teljesen barátságos környezetben.Egyszer úgy döntenek,hogy mily unalmas élettelenként élni és létrejön az első egysejtű.(Ami kémialilag bonyolultabb,mint egy űrsikló műszaki felépítettsége,de ettől tekintsünk el,bármelyik része nincs a helyén,halott ügy.)

Egysejtűként unalmas az élet,hát össze kellene állni többsejtűvé.misem egyszerűbb és természetesebb...........


Tovább most nem folytatom,mert az egy regény lenne,még több kacifánttal...


Hogy nincs Isten???


Döntse el ki-ki maga.:)

2014. febr. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 openyoureye ***** válasza:
67%

Kérdezőnek:


Nem tudom mire fel a sértődöttséged, de ha okolni akarsz valakit akkor azt legalább ésszel tedd. Először is a háborúkat és éhínséget nem isten teremtette, hanem az embereker. Szóval állj a tükör elé és kérdezd meg magadtól, hogy ha lenne elég befolyásod miért üldöznéd azokat az embereket akik hisznek egy felsőbbrendű entitás létezésében. Miért zavar ez téged annyira. Csak nem félsz, hogy neked senkid sincs akire számíthatsz a bajban? Ilyen hozzáállással ne is számíts senki megértésére.

Te sem vagy különb mint azok akik a háborúkat elindítják vagy épp pénzelik. A gyűlölet csak úgy sugárzik belőled, szóval a hibát ne másokban keresd, sokkal inkább magadban.

Másodszor, semmi közöd hozzá, hogy ki miben hisz és miért addig, míg téged nem háborgatnak. Mi pont ugyan úgy lesz@rjuk, hogy ateistaként milyen képzeletvilágban élsz(mert az elmondottak alapján biztos, hogy nem a valóság talaján állsz)


Az, hogy szerinted az emberek hite a félelemre vezethető vissza, azt mutatja, hogy lövésed sincs miről beszélsz. Előbb inkább tájékozódj.


"Akkor miért van rá szükséged, hogy higgy egy igazságoskodó, természetfeletti lényben, akinek a létezésére semmilyen bizonyíték nincs?"


- Nicsak egy értelmes kérdés. Lássuk. Azért, mert képtelenségnek tartjuk, hogy mindez ami körülötted van, csak úgy a semmiből a semmi hatására alakuljon ki ilyen aprólékosan összetett világgá, melyben szinte minden mindennel összefügg. De ha neked jobban tetszik a véletlen elmélet, üsse kavics, nekem 8! :)


"Felfogás kérdése?! Ezt azoknak próbáld elmagyarázni, akik pechjükre éppen valamelyik éhínség vagy háború sújtotta régióba(n) születtek"


- Nekünk nem kell semmi miatt magyarázkodnunk. Senki és semmi más nem hibáztatható ezekért a dolgokért csaki maga az ember és a hozzáállása a dolgokhoz. Kicsit szűk látókörűen vizsgálod a dolgokat. Nagyon is helyesen fogalmazta meg a 3-as hozzászóló. Ha egy kicsit is humánusabban gondolkodnának az emberek akkor óriási változások léphetnének életbe. Az, hogy az embereknek elege van a kormány elnyomásából ukrajnában az ugye micsoda rossz gondolkodásra vall? De megvizsgálhatnánk akár melyik háború kitörésének az okát: 100% hogy vagy elnyomás, vagy pedig haszonszerzés céljából indult be mind. Tehát vizsgáljuk meg ezt a két dolgot. Az elnyomás jó dolog? Nem. Akkor a lázadó embereknek igaza van. Egy kilőve. A haszonszerzés más kárára jó dolog? Nem. Szóval igenis hozzááállás kérdése az egész. Én nyilván nem indítanék háborút senki ellen, csak hogy nekem több legyen. Mások ezzel ellentétben megteszik. Kettőnk között a kölönbség a hozáállásban keresendő. Remélem így már érthető.


" Biztosan egyet fognak érteni a véleményeddel, amiből csak úgy sugárzik a „bölcsesség” és az „átgondoltság”... "


- Mert a te rágalmazásaid ugye sugárzanak a bölcsesség és átgondoltság sugarától? Már csak azért is mert megindokoltad minden kijelentésed. Várjunk csak! Nem is! Bagoly mondja...



Na végre filoszmen is feltűnt a színen :)


"Milyen jelek? Valaki gabonaköröket nyírt a pázsitodba? Hirtelen megértetted a világ összefüggéseit, ami csakis a Bibliának köszönhető? ...Milyen jelek???"


- A korábban említett összetetten működő világ elmélete. Az, hogy véletlenül semmi sem lesz ilyen precíz. Szóval a legnagyobb balgaság azt állítani, hogy azért alakult ki minden ilyennek, mert másképp nem is alakulhatott volna. Persze hogy nem. Ha nekiállok tortát sütni és csak az ahhoz való hozzávalóim vannak egyetlen recepttel természetesen a végeredmény is torta lesz, nem pedig faházikó. Ez egyértelmű. De ennek létrejöttéhez bizonyos elemeket bizonyos sorrendben és bizonyos folyamatok során kell elkészíteni. Ezt pedig tervezésnek hívják.



ÉÉÉs végül 11-nél a pont!! :)


Hallgatjuk az érveiteket!


Üdv


Openyoureye

2014. febr. 23. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
35%

11-es!

Menj vissza az általános iskola alsó tagozatába és folytasd a tanulást!

Sok sikert!

2014. febr. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 sandor76 ***** válasza:
8%

Az a baj nem latjuk a fatol az erdot.

De ha minden fat kivagunk es eltuzelunk[mert fazunk],

Jaj Istenem most mi lessz?

Na ugye,hogy letezik.

Ha nem minek hozza kialtunk[meg ateistak is].

2014. febr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Nem vágunk ki minden fát és a fakitermelő egyébként is kötelezve van, hogy amennyit kivág, annyit ültessen is.

Ha mégis kivágnánk, akkor nem lesz fánk, de ettől még nem lesz Isten!

Vagy a Jehovátok a "nincs fa" Istene?

(Na adjon Isten jó napot)

:)

2014. febr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

8-as!


Azt hiszem, félreértettél. Én csak arra akartam rávilágítani a kommentemmel, hogy mennyire abszurd az az elképzelés, amely szerint egy békés Teremtő pusztán szeretetből (akaratlanul is) potenciális gyilkosokat és egyéb gonosztevőket hoz létre mindenféle felelősségvállalás nélkül...


Ami a „szellemi tapasztalást” illeti, azt tudtommal semmilyen módszerrel nem lehet sem mérni, sem ellenőrizni, úgyhogy hivatkozási alapnak nem igazán fogadható el...


11-es!


Amit a válaszodban leírtál, az nem bizonyíték a Mindenható létezésére... A Naprendszer más bolygóin (és a Világegyetem túlnyomó részén) például miért nem alakultak ki az élet keletkezéséhez szükséges feltételek, ha egy kozmikus tervező (és teremtő) olyan precízen megtervezett mindent? Attól, hogy a tudomány köntösébe öltözteted a nézeteidet, még nem lesz kevésbé irracionális az „érvelésed”, már megbocsáss...


Openyoureye!


Honnan tudod, hogy sértődött vagyok? Miből gondolod, hogy üldözném azokat az embereket, akik hisznek egy felsőbbrendű entitás létezésében? Mi alapján szűrted le azt a következtetést, hogy nekem senkim sincs akire számíthathatok a bajban? Milyen alapon hasonlítasz engem azokhoz, akik a háborúkat elindítják vagy éppen pénzelik? Kim vagy te nekem, hogy ennyire „ismersz” engem? Tényleg azt akarod, hogy bemásoljak neked három oldalnyi „antikreacionista” írást, amire feltehetőleg nem lennél képes reagálni...?


A világ milyenségének a felfogásáról csak annyit, hogy költözz ki a „haveroddal” mondjuk egy háború súlytotta országba, és ott hangoztassátok fennhangon a golyózáporok közepette az ezzel kapcsolatos, „bölcs” és „átgondolt” véleményeteket...

2014. febr. 23. 10:31
 17/33 anonim ***** válasza:
0%

"Szerintem sincs baj a világgal, olyan amilyen, csak felfogás kérdése, bár ebből még nem következik, hogy valami mindenható teremtőnek köszönhető.


A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik."


Legalábbis a hülyék szemében!

2014. febr. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 ttrezi ***** válasza:
35%

Én hiszek benne, akkor is.


Szerintem csak egyszerűen el kell fogadni, hogy néha Istennek is vannak szar napjai, és néha szereti az embereket megszívatni. De ez így van rendjén. Én is vagyok néha így...hiszen a képmására teremtett.


Különben is...ha mindig minden fiszi-fasza lenne a világban, azt nem tudnánk becsülni.

2014. febr. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
55%

"A világ milyenségének a felfogásáról csak annyit, hogy költözz ki a „haveroddal” mondjuk egy háború súlytotta országba, és ott hangoztassátok fennhangon a golyózáporok közepette az ezzel kapcsolatos, „bölcs” és „átgondolt” véleményeteket..."


Az, hogy háborúk vannak, miért érv Isten létezése ellen?

Ez az érved csak egy előítéletedet árulja el: azt gondolod, hogy ha van Isten, akkor biztosan egy kellemes világot ad az embernek, amiben az ember mindent megkap és nem tehet rosszat, mert nincs szabad akarata.

Ha ez az előítélet van benned, akkor jogos, hogy a háborúkat látva megkérdőjelezed Istent.


De ki mondta, hogy Isten (ha létezik) ilyen elvek szerint teremt? Ez sehol sincs, csak a fejedben.


Mi van akkor, ha szabad akaratot adott az embernek? Nem Isten nemlétét bizonyítja a sok mocsok a világban, hanem azt, hogy az ember szabadon akarhat. Ha csak a jót akarhatná az ember, akkor nem lenne értelme annak a szónak, hogy "jó".

Csak ha választanod kell jó és rossz között, akkor van értéke annak, ha a jót választod.



Nem tudhatjuk, hogy van-e Isten. De bizonyíték arra sincs, hogy nem létezik. Ez egy titok még az ember előtt, miért hazudnád be magadnak, hogy megfejtetted a titkot?

Te sem tudod, hogy van-e.


Ha pedig azt hiszed, hogy nincs, az csak egy hit, pont olyan, mint a vallásos ember hite.

2014. febr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 openyoureye ***** válasza:
78%

Kérdezőnek:


"Honnan tudod, hogy sértődött vagyok?"


- A válaszaidból. Keményen bírálod azokat akik hisznek valaminek a létezésében, egyáltalán nem nézed jó szemmel és kijelented annak nem létezését érvelés nélkül.


"Miből gondolod, hogy üldözném azokat az embereket, akik hisznek egy felsőbbrendű entitás létezésében? "


- Előző válaszomban már leírtam, de itt egy másik példa tőled:"Hát persze, Isten semmiről nem tehet! Ő csak megteremtette ezeknek a buta embereknek az őseit, akiknek a leszármazottai évezredek óta bántják, kihasználják, megalázzák és halomra gyilkolják egymást az általa „tiszta szeretetből” megalkotott, „csodálatos” világban... "


- Süt a gyűlölet a szavaidból. Tovább nem is jellemzem.



"Mi alapján szűrted le azt a következtetést, hogy nekem senkim sincs akire számíthathatok a bajban? "


- Óh, ezt pont úgy ahogy te hasraütésszerűen kijelentetted, hogy a hívők félelme táplálja a hitüket, vagy, hogy bemesélik maguknak a hitüket ;)



"Milyen alapon hasonlítasz engem azokhoz, akik a háborúkat elindítják vagy éppen pénzelik?"


- Ha csak egy kicsit is odafigyeltél volna amit írtam és értelmezted is volna akkor nem támadnál ilyen megalapozatlan kérdésekkel. Én ezt írtam: Először is a háborúkat és éhínséget nem isten teremtette, hanem az embereker.

Ha nem tartod magad embernek akkor tudlak sajnálni, de akkor sem kellene másra kenni azt amiről az ember tehet. Az irónia az egészben pedig az, hogy mivel te nem hiszel egy felsőbb entitásban, így kénytelen vagy elfogadni a tényt: Mindenről ami a világban folyik csakis az ember tehet ;)


"Kim vagy te nekem, hogy ennyire „ismersz” engem?"


- Ki vagy te nekem? Senkim. Az írásod mindent elárul rólad. Egy tinédzser kamasz vagy aki itt múlatja az idejét. Van egy élképzelése a világról, de megindokolni nem tudja hogy miért gondolja úgy ahogy(vagy legalábbis eddig nem tette. A figyelmetlenséged olvasás közben figyelemre méltó és már előre úgy kezelsz mindennemű írást mely transzcendens jellegű, mintha személyes támadás érne. Jobban tennéd ha több figyelmet fordítanál a tartalom megértésére ahelyett, hogy átfutod az írottakat. Rengeteg időt spórolnál nekünk és magadnak is.



"Tényleg azt akarod, hogy bemásoljak neked három oldalnyi „antikreacionista” írást, amire feltehetőleg nem lennél képes reagálni...?


- Veled ellentétben bármire képes vagyok reagálni, mit azt korábban meg is tettem. Viszont te még egyetlen értelmes érvet sem tudtál kisajtolni magadból, csak rágalmazol és fújod a magadét. És hogy miért mondom ezt? A 11-es kérdésre adott válaszod miatt: "Attól, hogy a tudomány köntösébe öltözteted a nézeteidet, még nem lesz kevésbé irracionális az „érvelésed”, már megbocsáss... "


- Felfogtad te egyáltalán a 11-es hozzászólást? Szerintem lövésed sincs miről szólt, az pedig amit válaszként írtál még erős túlzással sem lehet ellenérvnek nevezni. Tényszerűen lépesenként indokold meg miért hibás az elgondolás, aztán beszélhetünk.



"A világ milyenségének a felfogásáról csak annyit, hogy költözz ki a „haveroddal” mondjuk egy háború súlytotta országba, és ott hangoztassátok fennhangon a golyózáporok közepette az ezzel kapcsolatos, „bölcs” és „átgondolt” véleményeteket..."


- Kösz szépen, ezen tényleg jót mosolyogtam. Nyugi, nem gúnyolódom rajtad többet, de fuss neki még egyszer annak amit írtam, mert látom sok minden felett átsiklottál.

A válaszom pedig az, hogy ülj ki te, mivel csakis az ember tehet minderről(amit már korábban említettem) és ott oszd eme velős gondolatokat. Nekem közöm sincs a háborúkhoz és pont nem is érdekel ki hogy gyilkolja a másikat(ezért is nincs tv-m :)


Végszóként: Tanulj sokat az iskolában, mert látom rád fér...

2014. febr. 24. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!