Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan képes bárki is hinni...

Hogyan képes bárki is hinni Istenben, amikor minden jel egyértelműen arra utal, hogy nem létezik?

Figyelt kérdés
Csak körül kell nézni ebben a mocsadék világban, és máris nyilvánvalóvá válik, hogy a gondoskodó, igazságos Mindenható csupán a képzelet szüleménye, amit (vagy akit) azért találtak ki maguknak az emberek, hogy legyen mibe kapaszkodniuk a nehézségek idején.
2014. febr. 22. 16:47
1 2 3 4
 31/33 anonim válasza:

- "Ey meg már miféle nyakatekert teória? Sokkal hamarabb hiszem el a mátrix elméletet mint ezt a sületlenséget..."


"- Látja a rendszert a rendszerben? Miket nem mondasz? Ha rendszert látsz valamiben az akkor eleve nem lehet káosz, nem? :)"


Azért fogjuk föl rendszerként mert a fölfogás is egy rendszer amit az élet alakított ki, bár erről elvitatkozhatnánk :)

------------------------------------

- "Nem, valóban nem jelentené azt, viszont az, hogy most minden rendezett és logikus, abból az következtethető ki, hogy értelmes intelligens lény alkothatta. Ugyan úgy ahogy az ember is logikusan épít várost és ebből az szűrhető le, hogy intelligens tervezés eredménye. Sajnálatos, hogy e között a két dolog közt sokan nem képesek észrevenni a párhuzamot."


Ezzel egyetértek, lehet intelligens tervező. De az nem magyarázza meg hogy az a bizonyos "isten" honnan jött.

-----------------------------------------------

- "A természetben semminek nincs célja? Érdekes, pedig a fajfenntartó ösztön, a szaporodás mégis csak egy célt szolgál, nemde? Vagy az, hogy a farkas falkában vadászik annak sincs célja? Esetleg a méhek illetve a hangyák szorgos munkájának sincs? A fa nem azért terem gyümöcsöt, hogy a magokat az állatok messzebbre is elvigyék? Szerintem rosszul gondolkodsz."


De ez a munka amit az állatok végeznek ösztönös.

Ez évmilliók során alakulhatott ki így hogy minden alkalmazkodhat egymáshoz és környezetéhez.

Ez még mindig csak részleges cél, és ezek a célok folyamatosan ismétlődnek, és nem ad magyarázatot arra hogy milyen alapvető cél van azután mikor a méh beporozta virágokat, a farkasanya kihordotta kölykeit stb...

Talán az hogy megint ismétlődjön nagyon sokáig?


- "Természetesen én is elfogadom a tudomány bizonyos feismeréseit, hisz nem tesznek mást, mint rájönnek olyan összefüggésekre melyeket isten alkotott meg korábban. De nem mindent kell kézpénznek venni. És ez természetesen vonatkozik a vallásokra is. Elutasítom a dogmatikus vallási elméleteket ugyan úgy ahogy a logikátlan tudományos feltevéseket. Viszont én próbáltam minden feltevéesdre válaszolni, megtennéd te is ugyan ezt, mert úgy emlékszem, hogy annál az egy kiemelt mondatnál azért többet írtam. Köszönöm."


Jólvan :)


-Üdv

2014. márc. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 openyoureye ***** válasza:

31-nek:


"Azért fogjuk föl rendszerként mert a fölfogás is egy rendszer amit az élet alakított ki, bár erről elvitatkozhatnánk"


- Ez eléggé kifordított logikát takar. Olyan, mi van ha nem is létezünk, csak egy különleges lény képzelgései vagyunk.... Elfogadhatatlan. Belemehetnénk filozofálghatásba úgy is, hogy igazából nem is a szemünkkel, hanem az agyunkkal látunk és mivel az agy nem tesz különbséget emlék és látott kép között, akkor talán most is csukott szemmel fekszünk valahol és az egészet képzeljük. Az irrealisára álmainkban sem jövünk rá, csak ébredés után. Az ilyen képtelen elméletek fejtegetésébe inkább nem mennék bele, maradjunk a realitás talaján.



"Ezzel egyetértek, lehet intelligens tervező. De az nem magyarázza meg hogy az a bizonyos "isten" honnan jött."


- Valóban nem magyarázza, viszont nem is ez volt a kérdés. De ha mindenképp meg szeretnénk magyarázni, honnan jött az az intelligens tervező akkor a magyarázat lehet ugyan az mint a mai ember kifejlődésének útja azzal a plusszal, hogy ő, vagy ők milliárd évvel ezelőtt fejlődött ki, mint legelső intelligens életforma és hozott minket létre.



"Ez még mindig csak részleges cél, és ezek a célok folyamatosan ismétlődnek, és nem ad magyarázatot arra hogy milyen alapvető cél van azután mikor a méh beporozta virágokat, a farkasanya kihordotta kölykeit stb...

Talán az hogy megint ismétlődjön nagyon sokáig? "


- Hát ez az. A tudomány nem tud értelmes magyrázattal szolgálni erre, nincs cél, csak az értelmetlen és felesleges köröket futja mindenik. Viszont más szemszögből, ha intelligens tervezőt feltételezünk, ezen dolgok értelmet nyernek azzal, hogy fenntartsák a kialakult öko szisztémát, életet. Ha csak pár dogot vennénk el a világból, máris világméretű katasztrófák lennének. Elég csak a rovarok eltűnnek és meg is van a baj. Minden élőlény hatással van a másik életére és ezzel együttesen alkotjuk meg az élet feltételeit.


Szerintem.

2014. márc. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:
A sok háborút és szenvedést NEM Isten teremtette. Az az ember műve... Szabad akaratunk van, ha háborúzni akarunk és elfordulunk Istentől, Ő ebbe nem szól bele. Nekem sincs semmi komolyabb problémám, mégis hiszek. De én sem hittem mindig. Egykor úgy gondoltam Istenre, mint te most. És ma, három évvel később, hiszek benne, mert tudom, tapasztaltam, hogy létezik.
2014. okt. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!