Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Bennetek is van egyfajta...

Bennetek is van egyfajta csodálat az iszlám népek fanatizmusa iránt?

Figyelt kérdés
Nyilván én sem értek egyet vele, borzalmasnak tartom, hogy ennek áldozzák az életüket, ráadásul még ölnek is. De mégis csodálom az önmegtartóztatásuk, hogy képesek naponta ötször mosakodni, imádkozni, nem fogyasztani alkoholt, nem enni disznót. Sokkal jobban megadják a módját mint a keresztények. Nem?
2014. ápr. 17. 20:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A muszlimoknál nincs kihez, mert azt megcsonkítják, aki ábrázolja valamelyik prófétát.
2014. ápr. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Nem megcsonkítják, hanem megölik tudtommal.

De kértem én: Ha az egyházunknak megmaradt volna a hatalma a politikában, nálunk másképp lenne?

2014. ápr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Az nem felmentés senkinek, hogy a másik is volt sz..r és még lehetne sz..r is.

Most a jelenben élünk. Jehova tanúi is legrosszabb esetben kiközösítenek.

Itt meg mindenki prosti, aki nem csadorban járkál.

Mert integrálódni már képtelenek.


Semmi bajom komolyan a normális muszlimokkal és az arabokkal. Volt egy tök normális Afgán ismerősöm.

De manapság akkor is több ott a bigott, közveszélyes elmebeteg, mint bárhol máshol.

A szcientológusok is csak állítólag pofátlanul le akarják húzni a híveiket és clear világot akarnak. De legalább nem robbantgatnak meg ilyenek.

2014. ápr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik fanatikus, sőt, a többség nem az. Nekem volt török ismerősöm, tök jó fej volt, még sört is ivott, elbújva egy kicsit persze, mert szerinte - Allahnak annyi dolga van, miért pont őrá figyelne, egy jelentéktelen kis pontra - gondolta, de a nyilvános piálást azért szemtelenségnek tartotta. Szerény, csendes,jó humorú srác volt, megtanítottam neki a Mehemedet, tudjátok, akit felrúgtak a tehenek, kívülről fújta és mikor lefordítottam neki nagyjából németre, mert németül kommunikáltunk, a hasát fogta a nevetéstől, nagyon tetszett neki. Az ő alapelve az volt, ahogy kivettem, hogy Allah könyörületes irgalmazó, de lehet, hogy nem is hitt igazán, csak ugye ott muszáj vallásosnak mutatkozni, valamennyire legalább is.

Sok apróság van, ami kissé más náluk, pl. az aki nem beszél bele a másik arcába, az olyan nekik, mint aki sunyít, mint nálunk aki nem néz a másik szemébe. Persze muszlim nem csak török lehet, egész más népek is hisznek Allahban, szintén teljesen más kultúrákból, ami még a töröknek is fura.

A kérdéshez csak annyit, hogy a japán kamikázék se piskóták, de bármelyik nép harcosai képesek ilyesmire. Gondolj csak bele, a 1. vh alkalmával csak küldték a bakákat rohamozni az ellenség kiépített állásai ellen, pedig mindenki tudta, hogy nincs ember, aki élve odaérjen. A franciák lelövöldözték a németeket, a németek a franciákat, a gyorstüzelő fegyverek, a géppuska a biztos halált jelentette, csoda volt, ha néhányan megmaradtak, de mégis mentek. Ugyanez volt a 2. vh alatt is, az oroszokat még hátulról is lőtték, hiába volt a hurrázás, a németek halomra lőtték őket. Később persze, amikor már jó tankjaik, repülőik és fegyvereik voltak, az ötszörös túlerő már mégiscsak érvényesült és Hitler büszke és bátor katonái a temetőbe masíroztak (zárt sorokban, délcegen), így hát mi sem panaszkodhatunk, ha egy hangyányit más is, de az európai kultúra is legalább annyira fanatikus.

Nézz csak megy egy JT-t. Nem is sejted mire lehet képes!

2014. ápr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Az nem felmentés senkinek, hogy a másik is volt sz..r és még lehetne sz..r is. "


Ezzel egyet értek. Viszont két különböző kultúrában nevelkedett közösség értékrendjét nem hasonlíthatjuk csak úgy össze, mert az ő szempontjukból mi éppolyan rosszak vagyunk más valamikért.

2014. ápr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Na jó, a Törökök azért egész más kategória. Nem rájuk gondoltam én sem. Hanem a kislányokat savval feloldó barmokra, katonákra, vallási vezetőkre, terroristákra és fanatikusokra, akik megtorolnak mindent.

Természetesen az is primitívség volt, ami Európában történt.

Utálom a Nácikat is és a Sztálinistákat is.

2014. ápr. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Az amerikai kölköket is az amerikai filmekből. Nagyjából sok mindenkit. De azok nem vallás miatt csinálják, hanem alaból nyomorékok.
2014. ápr. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Dehogy van ott több bajkeverő.

A fehér férfiaknál kevés undorítóbb embercsoport van a világon, és ezt most a történelem alapján mondom.

Az FBI és a CIA statisztikai adatai szerint a terrortámadások mindössze 6%-át okozták muszlimok.

9/11 óta több mint 300 politikai támadás volt, ebből 33 volt muszlim vonatkozású.

Az iszlám támadások nem adják ki az 1%-át a 9/11 óta történt 180.000 gyilkosságnak.

2014. ápr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"Viszont két különböző kultúrában nevelkedett közösség értékrendjét nem hasonlíthatjuk csak úgy össze, mert az ő szempontjukból mi éppolyan rosszak vagyunk más valamikért"


De pont ez a lényeg, hogy mások vagyunk. Magyarul senkit ne ugasson a másik életébe, piti dolgok miatt.

2014. ápr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#18

Végül is igaz és szomorú, tényleg kevés undorító ember van.

Bocs, ha úgy érzed, hogy megbántottalak.

Néha szégyellem, hogy ember vagyok.

2014. ápr. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!