Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények elmagyaráznátok,...

Keresztények elmagyaráznátok, az, hogy jön össze Krisztus tanításával, hogy az ószövetségben legyilkolták az embereket, ha valaki olyat tett, ami istennek nem tetszett, már ment is a büntetés, halálbüntetés?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 22. 08:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö, nem úgy volt az Ószövetségben, hogy "már ment is a büntetés"


Nézd sokszor csupán rövid öszzefoglaló van leírva. Sok esetben az archeológia segít megérteni bizonyos tényeket.


Ha megfigyeljük, Noé idejében is nem jött csak úgy a büntetés, Noé évtizedeken keresztül hirdetett.


Az archeoogiai leletek a kanaániták esetében bebizonyítják, hogy kegyetlen isteneket imádtak pld. a Molochot. Ez egy isten volt, tüzet raktak benne és a nyíláson keresztül kisgyermekeket élve áldoztak fel neki.


Jehova szigorúan letiltotta a zsidóknak e gonosz pogány istenek imádatát.


Letiltotta az erkölcstelenséget is. De figyeld csak meg kérlek, hogy ugyanakkor meg is bocsájtott.Nem úgy volt a törvény beállítva, hogy "muszály meghalnod" , mert ha valaki megbánta bünét, megbocsájott, "elfejtette" mit tett a bünös.

Nézd a Dávid király a Betsabé történetét.

Vagy figyeld meg kérlek, hogy a parázna pogány Raab, aki a Jézus Krisztus születési fájába tartozik.


Ismerjük a norimbergi pert ugye? Ott is sok kegyetlen gyilkos halálítéletet kapott. Igazságos volt vagy nem?


Katy

2014. ápr. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden választ:)


# 9/11-es válaszolónak:

Egy egyszerű kérdésem van;Ha valóban Jézusról szólnak az általad idézettek,akkor,hogy egyezteted össze ezzel?


(Mt 5:43-48)

"Hallottátok a parancsot: Szeresd felebarátodat, és gyűlöld ellenségedet. Én pedig azt mondom nektek, szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok üldözőitekért! Így lesztek fiai mennyei Atyátoknak, aki fölkelti napját jókra is, gonoszokra is, esőt ad igazaknak is, bűnösöknek is. Ha csupán azokat szeretitek, akik szeretnek benneteket, mi lesz a jutalmatok? Nem így tesznek a vámosok is? S ha nem köszöntitek, csak barátaitokat, mi különöset tesztek? Nem így tesznek a pogányok is? Legyetek hát tökéletesek, amint mennyei Atyátok tökéletes!"


Ezeket a szavakat is Jézus mondta a Biblia szerint.Viszont akkor valamelyik változat nem igaz...

2014. ápr. 23. 08:31
 13/20 A kérdező kommentje:

Katynek:

"Az archeoogiai leletek a kanaániták esetében bebizonyítják, hogy kegyetlen isteneket imádtak pld. a Molochot. Ez egy isten volt, tüzet raktak benne és a nyíláson keresztül kisgyermekeket élve áldoztak fel neki.


Jehova szigorúan letiltotta a zsidóknak e gonosz pogány istenek imádatát."


Jehova ugyanúgy a gonosz pogány istenek körébe tartozott.Aki ártatlan csecsemőket mészárol le,az nem különb a többinél.Na,most ilyenkor mi van?


"Letiltotta az erkölcstelenséget is. De figyeld csak meg kérlek, hogy ugyanakkor meg is bocsájtott.Nem úgy volt a törvény beállítva, hogy "muszály meghalnod" , mert ha valaki megbánta bünét, megbocsájott, "elfejtette" mit tett a bünös."


Ádámnak és Évának milyen lehetőséget adott a megbánásra?

2014. ápr. 23. 08:56
 14/20 anonim ***** válasza:
Jézus azt is mondta, hogy nem eltörölni jött a régi törvényeket, hanem beteljesíteni.
2014. ápr. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
utolsó:Figyelj,az ellentmondást ezzel nem tudod feloldani.
2014. ápr. 23. 09:02
 16/20 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö nagy a különbség az Ádám és Éva mint tökéletes emberpár, és az utódai között. Ök a próba idején tökéletes emberek voltak, ami azt jelentette, hogy tökéletesen tudták is uralni viselkedésüket, gondolatjukat



Pontosan úgy, mint amikor Jézus Krisztus tökéletes embernek megszületett itt a földön.


Mi az Ádám és Éva utódjai már a tökéletességük elvesztése, vagyis bünbeesésük után születtünk meg. Képtelenek vagyunk tökéletesen uralni hajlamainkat. Hányszor sértünk meg másokat tudatunkon kívül is? Bizony sokszor, mert tökéletlenek vagyunk.


Hányszor az utolsó csepp vérünkig harcolunk az elképzeléseinkért, a saját igazságunkért? Míg idövel rájövünk, hogy valami nincs rendben, és meg akarjuk változtatni gondolkodásunkat, viselkedésünket.


Ádám és Éva egy szóval sem mondták, roszat tettem, vagy sajnálom, vagy bocsáss meg. A hibájukat a másikra fogták.


Még az Ószövetségi történtekhez ennyit, ha megengeded hozzáteszek.


Ezékiás judai király idejében feljöttek az asszí katonák Jeruzsálem ellen. Jeruzsálem lakóinak a helyzete nagyon reménytelen volt. Majd Jehova prófétáján keresztül vigasztalta népét, hogy megvédi öket. Éjjel elküldte angyalát és ez az egy angyal 185 000 ellenséges katonát ölt meg.


Ha én lettem volna akkor abban a pillanatban a megmentett izraeliták között, én is hálás lettem volna a szabadulásért.


Ez a történet az Ézsaiás könyve 36-37 fejezetében van leírva


Katy

2014. ápr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

"Kedves kérdezö nagy a különbség az Ádám és Éva mint tökéletes emberpár, és az utódai között. Ök a próba idején tökéletes emberek voltak, ami azt jelentette, hogy tökéletesen tudták is uralni viselkedésüket, gondolatjukat"


Azért remélem észreveszed,hogy ellent mondasz magadnak:Ha tökéletesek voltak,és tökéletesen tudták uralni viselkedésüket,akkor,hogy bukhattak el?

És ugye azt írod,Noé évtizedekig tanított,de mégis bűnöztek az emberek folyamatosan.Ádámnak és Évának az engedetlensége a LEGELSŐ bűn volt.Nem bűnöztek évtizedekig,de még 3 évig sem,rögtön kapták a piros lapot+az extrákat.És nem tudom elképzelni,hogy miután látták mekkora baklövést követtek el,ne bánták volna meg.Persze visszaút már nem volt a pariba,az addig szerető szívű Isten innentől játszotta a kérlelhetetlen kemény szívűt.

2014. ápr. 23. 11:55
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem kedves kérdezö, nincs semmilyen elképzelhetetlen abban, hogy egy tökéletes ember nem tehetne roszat, ha akar.


Jézus nem tett, mert nem akart. Elküldte sátánt, elfojtotta még a csirájában a roszat.


De Ádám és Éva nem ezt tették. Van egy Biblia vers, hirtelen nem jut szembe pontosan hol, a Görög Iratokban azt hiszem Jakab levelében, hogy mindenki lehet kisértve a saját gondolatai által, amit ugye ha nem fojt el bünné válhat.


Ez olyasmi, ha találunk egy erszényt tele pénzzel, felmerülhet a gondolat, visszaadjam, vagy megtartsam. Természetesen tudom mi a helyes, de ha túl sokat foglalkozok a rosz gondolattal, meg is tehetem.


Még az angyalok között is, akik szintén tökéletesnek lettek teremtve bizony elöfordult, hogy rosz útra léptek-.


Így volt ez egy erös angyallal is, aki kezdetben jó volt, de aztán a sátánná vált, és némely angyalok követték rosz utját.


Tudod ez azért lehetséges, hogy Isten minket is úgy mint az angyalokat is nem állatoknak teremtett, akik ösztönnel rendelkeznek. Nem is robotoknak, akik csupán azt tennék amit a program tervezöje akar.


Ez az, szabad akarat, gondolkodás, lelkiismeret, ezt mind iskolázni kell. Szép, de felelösséggel és bizony azzal a tudattal kell hogy járjon, hogy nem vagyok ugye a világ közepe, az én szabadságom befejezödik ott, ahol kezdödik a másé. Vannak törvények, amiket köteles vagyok mint ember respektálni. Ha nem teszem, rosz a vége


Katy

2014. ápr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

"Nem kedves kérdezö, nincs semmilyen elképzelhetetlen abban, hogy egy tökéletes ember nem tehetne roszat, ha akar."


Katy,a saját szavaidat tagadod meg:


"Ök a próba idején tökéletes emberek voltak, ami azt jelentette, hogy tökéletesen tudták is uralni viselkedésüket, gondolatjukat"

2014. ápr. 24. 10:02
 20/20 a0511 ***** válasza:
Sehogy sem jön össze. Az Ószövetséget azért fontos ismernünk, hogy tudjuk: Jézus milyen környezetbe érkezett. A lényeg az ő tanításán van. Ő az aláhúzott mondat a fogalmazásban, de ahhoz hogy megérthessük ezt a mondatot, ismernünk kell az egész szöveget. Ha kiemelnénk a kontextusból, értelmét veszítené.
2014. ápr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!