Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Aki nem hisz Istenben vagyis...

János114 kérdése:

Aki nem hisz Istenben vagyis ateista mitől olyan biztos a döntésében?

Figyelt kérdés

Ugy ertem hogy a legtobb ateista egyenesen kijeleti hogy nincs Isten.Sőt egyesek meg becsmérlik is a hivő embereket hogy szűklatókorűek lemaradottak irracionalisak. Mivel szerintuk nincs ra kezzelfoghato bizonyiték.

Ezert vagyok kiváncsi hogy aki így döntött az személy szerint hogyan jutott erre a követketetésre.



2014. ápr. 24. 17:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
90%

1.) A legtöbb ateista NEM jelenti ki hogy "nincs Isten". Vagy Istennő. Vagy istenEK. A legtöbb ateista meggyőzhető. Csak senki nem mutat fel bizonyítékot. (Nem, "szent" szövegek nem számítanak önmagukban bizonyítéknak.)


2.) Nem becsmérlés ha egyszer tény, hogy a hívők szűklátókörűek, lemaradtottak és irracionálisak. Aki kérem 4000 éves világegyetemben és lapos Földben hisz a mai nap, és semmilyen bizonyíték nem győzi meg az ellenkezőjéről, az igenis szűklátókörű, lemaradott és irracionális.


3) Nem az ateisták szerint nincs kézzelfogható bizonyíték, hanem senki szerint. Mert pl. a keresztény istenre egy judaista, egy uszlim, egy hindu, egy wicca szerint sincs bizonyíték. És egy hindu istenre nincs bizonyíték a keresztény, és minden nem-hindu szerint. Látod a tendenciát?

2014. ápr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 openyoureye ***** válasza:
82%
Így van, a 11-es hozzászólásból pedig következik, hogy ha azt akarja Isten, hogy kövessük, nem kérünk más mint azt, hogy mutatkozzon meg. Ugye nem nagy kérés? Más házért, kocsiért, nyaralásért vagy lottó 5-ösért imátkozik. Én csak egyet kérek, jelenjem meg mindanyiunknak.
2014. ápr. 25. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 openyoureye ***** válasza:
83%

Ja nem válazsoltam a kérdésre. Valójában egyetértek a 11-es hozzászólással. Amire nincs bizonyíték, azt hihetjük, hogy van, vagy sem, lényegtelen, az egészen nem változtat: Ha elhiszem, hogy van, ha nem, semmi sem változik az életemben. Az erkölcsösséget nem a vallás találta ki, ugye ezen nem fogunk összeveszni? Mi mást nyújt még igéreteken kívül a vallás? Nem attól lesz valaki jó ember, mert vallásos. Tudod a mai világban ha nem villantasz semmit, akkor lehetsz te maga az Atya úristen is gúnyában, senki sem fog hinni neked, csak azok akik palira vehetők :)


Mióta bűn bizonyosságot követelni? Az csak annak okoz problémát aki nem rendelkezik vele. Bármelyik tudóshoz odamész és azt mondod bizonyítsa a szakterületén tett kijelentéseit, készséggel megteszi. A bibliai Isten még csak ennyire sem tart minket, hogy ha kér valamit, biztosítsa a népét, hogy valóban úgy van ahogy leíratott. Erre szokták azt mondani: Csaló.

2014. ápr. 25. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/86 anonim ***** válasza:
72%

- mert bármiben is hittek az emberek, a járványok, és természeti katasztrófák akkor is voltak

- mert azok is szenvednek akik hisznek

- mert a biológiai felépítésünk arra utal,hogy fejlett állatok vagyunk

- mert most is több vallás van és egyik se meggyőzőbb,mint a másik

- mert elfogadom,hogy nem lehet mindent megérteni és nem kaphatok mindenre instant választ

- mert a keresztény Isten tettei nem logikusak,de emberiek ez nekem inkább arra utal,hogy mi teremtettük őt,nem ő minket..

- mert vágyok a gondolat szabadságára és a megismerésre

2014. ápr. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim válasza:
100%

Nem nagyon találkoztam,hallottam olyan dologról ami csak is egy felsőbb hatalom által lenne magyarázható.


Meg szerintem a vallások abból indultak ki,hogy az ember természeténél fogva szereti magát okosnak hinni.Így ha valami számára megmagyarázhatatlan jelenséggel találkozott és nem tudta megmagyarázni akkor egyszerű volt azt mondani hogy az istenek,vagy isten csinálta.Egyszerű lehetett így magyarázni pl az évszakok változását.

2014. ápr. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:
17%

A Biblia azt írja, hogy Isten úgy teremtette az embert, hogy az alkotásaiból megismerhesse minden ember.

"Rm 1,20 Mert a mi Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek."

Ezt nem ismerik be, és a logikát vetik el, inkább azt mondják, hogy nem tudjuk, de jobb választ sem tudnak.

Ha nem akarsz hallgatni az Istentől kapott értelmedre, nincs más választási lehetőség, csak ez.

2014. ápr. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 A kérdező kommentje:

Koszi az eddigi hozzaszoloknak maris kerekebb a kep szamomra.

Nehanyan kerdeztetek is a valaszotokban,de had kezdjem ugy hogy en szoktam "hegyi beszedet" tartani meg agressziven ervelni olyannak aki nem vevo rá. Mar fiatalabb koromban feladtam ezt. :)

Abbol csak veszekedes lesz , kulturalt eszmecsere nem sulhet ki belole.

Mondtatok azt h a termeszetben nincs ra bizonyitek es hogy a tudomany felmutathat eredmenyeket minden teren.


Szerintem ez egyreszt subjektiv masreszt pontatlan.

Szamomra es azoknak akik hisznek kezzelfoghato bizonyitek van minden egyszeru vagy osszetett termeszeti jelensegben az atomfizikatol a biologian at a csillagaszatig.Minden nagy elme aki szakteruleten kiemelkedo legyen az hivo vagy sem egy egy gyengebb pillanataban megemliti termeszet osszetettsegenek zsenialitasarol es kenyes harmoniarol.Mitha egyszeruen minden iteligenciaval rendelkezne.

A tudomany felfedezesei altal is mindig arra dobbenhetunk ra h mennyi feltaratlan resz van meg.


Sokan irtak h miert nem mutatja magat az Isten.?


Ennek megertesehez az kell hogy : kezepjuk magunkat egy olyan vilagba ahol van Isten

Na most ha Ő teremtett mindent meg az embert is tovabba fentartja es iranyitja a vilagat illetve mindenben jeleket helyezett el az ő felsobbrendusegerol azoknak akik elnek az eszukkel.

Na es akkor o bizonygassa h letezik. :) Ez igy eleg pofatlan keres :)

Ne serdodjenek meg akik irtak nem szoszerint ertendo:)


Kerlek irjatok meg ha lehet a temarol es ha a masik valaszat elemzitek tegyetek azt illendoen

2014. ápr. 26. 18:02
 18/86 anonim ***** válasza:
100%

"Na es akkor o bizonygassa h letezik. :) Ez igy eleg pofatlan keres :) "


Igen, ez így elgondolkoztató. De, ha most vallási istenséget nézünk, akkor meg mi alapon várja el, hogy szeressük, dicsérjük, ha nem ismerjük a valódi szándékait?


Elég durva példa, de ha Hitler nem lett volna nyíltan a zsidók ellen, és ezáltal a zsidók nem érezték volna fenyegetve magukat, szerinted dicsérték volna Hitlert (ha nem is mindegyik) ? Szerintem igen. És ha tudtak volna a rejtett szándékról? Akkor megint csak veszélyben érezték volna magukat és menekülnek.


Ezzel persze felmerül egy újabb kérdés, hogy ugyan mi hátsó szándéka lenne egy istennek, mikor amúgy is minden úgy esik, ahogyan ő akarja?


A válasz: Nem tudom. A gyerek miért építget legóvárat, ha a terve amúgy is a lerombolása lesz?


Persze ezek megint csak feltételezések. Az effajta transzcendens dolgokkal való játszadozás egy valamire biztos jók: megmozgatják a gondolatokat :)

2014. ápr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:

"egy gyengebb pillanataban megemliti termeszet osszetettsegenek zsenialitasarol es kenyes harmoniarol"

Ennek már jobb pillanataikban is nekiültek tudósok, és született is néhány - isten nélküli - magyarázat.

Valahogy ezeknek értelme is van.

Annak meg nincs értelme, hogy "nem értjük, tehát akkor egy isten volt".

2014. ápr. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim ***** válasza:
79%

Mert abszolút semmilyen féle-fajta bizonyíték nincs arra, hogy bármilyen isten létezne.


Az pedig, amit egyesek írtak, miszerint az ateistáknak nincs bizonyítékuk arra, hogy isten nem létezik, nos alsó hangon szólva is bullshit logikai gondolkodásra vall. Most ezek szerint ha a kertemben nincs almafa, de felviszek egy vendéget aki azt mondja van, akkor még én lóbáljak egy baltát a levegőben, hogy bebizonyítsam, tényleg nincs?


Egyébiránt meg a hívők is nagyrészt ateisták. Gondolom sok ember van itt aki nem hisz Zeuszban, Odinban, Manituban...a különbség csak annyi, hogy mi ateisták + 1 istenben nem hiszünk ;)

2014. ápr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!