Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az igazság mégsincs odaát?

Openyoureye kérdése:

Az igazság mégsincs odaát?

Figyelt kérdés

A keresztények és a JT is azt vallja, hogy csak egy bizonyos módon(életvitellel) lehet elérni a halál utáni kiváltságos "életet". Ha valóban igaz ez és csak bizonyos kritériumok teljesítésével érhetjük el ezt, akkor Isten miért teremtett minket embereket annyira különbözőre? Miért nem indulhat mindenki egyenlő esélyel? Hogy van az, hogy aki vallásos családba születik annak nagyobb esélyei vannak, mint anak aki mondjuk egy benszülött törzs tagja, vagy egy kínai hagyományokat tisztelő embernek születik és teljesen más nézeteket vall? Itt megborul a minden ember egyenlő elve és nyilvánvalóvá válik, hogy vannak akik hátrányos helyzetből indulnak. Ráadásul a helyzetet az is nehezíti, hogy több vallás is verseng az igaz hit "elnevezésért". Bár ez már nem tartozik ide.


Szóval miért van ez a hátrányos megkülönböztetés az emberekkel szemben? Kik a kiváltságosak és miért?


Véleményem szerint az, hogy egyetlen keskeny út vezet az Istenhez és azt is kritériumok szegélyezik vagy nem igaz, vagy pedig olyan Isten szabályai lehetnek akinek nem erénye a logikus gondolkodás és nem érdekli, hogy (példával ilusztrálva) a futóverseny résztvevői egészséges normális emberek legyenek és egyenlő esélyel induljanak hanem egyszerre indítja a fogyatékost, a vakot, a csecsemőt, a láb nélküli embert, a 96 éves mamival és elvárja tőlük, hogy bizonyos idő alatt teljesítsenek.

Szerintem.


Ti mit gondoltok erről?



2014. ápr. 27. 06:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
23%

Nem születtem vallásos családba, nem kaptam vallásos nevelést, mégis megtértem felnőtt koromban és ismerem az Úr szavát.

Viszont ezt le is írtuk sokan abban a kérdésben, ahol a kérdező totálisan kétségbe vonja, hogy létezik olyan ember, aki csak úgy el kezd hinni felnőtt korában. Kezdelek unni benneteket, mert feltesztek egy rakás kérdést a nagy büdös semmiért, mert a válaszokat fel sem fogjátok, kivéve ha valami hasonszőrű nem ír ide valami keresztényt fikázó újabb ostobaságot, aminek bár nulla a valóságalapja és a háttér ismeret hozzá, mégis lehet vele pacsizni a többi ilyennel, hogy "hű, te aztán megmondtad nekik" és röhögtök.

De szerintem még ezt a választ sem fogod fel.

2014. ápr. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
JT? Hogy jön ide Justin Timberlake? :)
2014. ápr. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Tudod van aki okosan hülyéskedik,és vagy te.
2014. ápr. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

Ezek a kérdések engem is régóta foglalkoztatnak. Én nem kaptam vallásos nevelést, mégis valamiért közel éreztem magam mindig ahhoz, hogy elfogadjam Isten létezését. Sokszor úgy voltam vele, hogy nem létezik, sokszor pedig kifejezetten ellenszenvesnek találtam őt, hiszen mint ahogy leírtad, a játékszabályai elég érdekesek, logikátlanok, de számomra sokszor szimplán inkább csak ravaszul, gonoszul öntörvényűeknem tűntek. Azt gondoltam, csak egy gyenge ember támaszkodik Istenre, olyan aki fél önmaga szembenézni a világ veszélyeivel, és Isten végtelen jóságával nyugtatja magát. Mostanában viszont azt érzem, hogy kezdek megtérni. Keresztény konkrétan nem leszek, de kialakítottam -kezdek kialakítani- magamnak egy nézetet, amibe belefér az evolúció, Isten és még a lélekvándorlás is. Hogy mi az igazság, halálunkig úgysem tudjuk meg. Lehet, én is csak gyenge vagyok, mert nem bírom elfogadni, hogy ha meghalunk, akkor mindennek vége. Elválik idővel ez is.

22/l

2014. ápr. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 sandor76 ***** válasza:

Ezeket a lehetosegeket mind emberek talaltak ki ,vagy allitottak fel a mercet maguknak,kifogaskent.

Aki Istent szeretne megismerni,vagy tudtatosan ugy el mint ha letezne,mert ilyen a szivallapota,bar ezt o nem tudja,mert egy bennszulott,ezeket a tetteiket latja Isten es ertekelni fogja a megfelelo idoben.

Szamitasba veszi azt is ,ha valakinek nem volt modja hallani a Kiralysag uzenetrol,pl Eszak korea,kina,vagy a dzsungel kozepen elok.

Jehova Tanui ezert tartjak fontosnak,hogy minnel tobb ember kapjon lehetoseget a predikalo munkajuk soran.

Ha valaki pedig igy sem fog tudni rola ,Isten tudja majd mi legyen vele,nem a mi dolgunk.

Jezus azt mondta nagyobb mertekben lessz a vegidoben hirdetve a Jo Hir,mint amit O meg tudott tenni,vilagmeretekben.

Mindenki a sajat eleteert fog szamot adni,igyekezzunk ezek szerint elni.

2014. ápr. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

1-nek:


- Először is: Nem nagy kicsit az arcod hívő létedre? Leugatod az embereket mert kérdést írnak ki? El lehet menni, senki nem kért meg külön téged, hogy válaszolj.


Másodszor, a szélsőséges helyzeteket hagyjuk. Képzeld olyanok is voltak/vannak akik hívők voltak és kiábrándultak belőle. Szóval ezt ismételten benézted. Én általánosságban beszélek és kérdeztem, persze hogy ezt felismerd és megértsd kell egy alapintelligencia, ami belőled hiányzik.


És hogy ki mit nem fog fel, nos inkább ezt hagyjuk, már most leírtad magad. Látod, ha csendben maradtál volna bölcs maradtál volna...


2-nek:


"JT? Hogy jön ide Justin Timberlake? :)"


- Hát úgy, hogy Justin 1981 ben született az USA-ban ahol 2001 ben 2 repülő a WTC-nek ütközött. A WTC három betű együttese ami pont a fele a hatos számnak. A dobókockának is éppen hat oldala van ami általában müanyagból készül és müanyagból műfogsorokat is szoktak csinálni. Ezeket fel lehet ragasztani az ínyre és úgy tűnik mintha eredeti lenne. Az eredeti pedig nem másolat ugyebár, amit egy hozzáértő azonal felfedez, épp úgy mint James Watt a gőzgépet. A gőzmozdony nagyban megkönnyítette a tömegközlekedlést és szállítást. Szállítani pedig sok mindent szoktak, pl csomagokat, leveleket, vagy sífelszerelés ami olyan helyen jön jól ahol hideg van meg persze van hó. Múltkor is mikor síelni akartam menni, kérdeztem az orosz barátnőmet, hogy katje ho van e?(egyébként volt) Ha jobban megvizsgáljuk ezt a kérdést, láthatjuk, hogy el van rejtve benne a következő: katJE HO VAn e?


Jehova pedig tanuival hírdetteti az igét, akik múltkor becsengettek Justin Timberlake-hez is. Hát így, jön ide, csak félre értetted, a JT=jehova tanui, persze ez a félreértés mindenkivel megeshet, szóval semmi baj.



3-nak:


"Tudod van aki okosan hülyéskedik,és vagy te."


- Ezt nekem írtad?



4-nek:


- Gratulálok. Te vagy a sok zombi között az aki elkezdte használni a fejét és rájött, hogy az amit a bibliával próbálnak az emberekbe súlykolni(bármilyen nehéz is az) egyszerűen képtelenség, ellentmondásos, elfogadhatatlan, vagy épp szemben áll egy szerető igazságos Isten képével. Ha vallást kellene választanom, a tiéd biztos az elsők között lenne. :) Már csak azért is, mert szemben áll az ellentmondásokkal és kicsinyes emberi tulajdonságokkal teleaggatott bibliai Istennel.

2014. ápr. 27. 09:55
 7/19 A kérdező kommentje:

5-nek:


"Ezeket a lehetosegeket mind emberek talaltak ki ,vagy allitottak fel a mercet maguknak,kifogaskent. "


- Kifogás, hogy kínába születek vagy indiába? Jó vicc.


"ezeket a tetteiket latja Isten es ertekelni fogja a megfelelo idoben. "


- Tehát igazából nincs is szükség vallásra, hogy Istennek tetsző életet élhesünk.


"Szamitasba veszi azt is ,ha valakinek nem volt modja hallani a Kiralysag uzenetrol,pl Eszak korea,kina,vagy a dzsungel kozepen elok. "


- Akkor gondolom azt is számításba veszi, hogy ha az ember életkörülményei miatt megkeseredik és elfordul a vallástól, de a szíve mélyén jóságos marad.



"jehova Tanui ezert tartjak fontosnak,hogy minnel tobb ember kapjon lehetoseget a predikalo munkajuk soran. "


- Erre igazából akkor nincs is szükség. Hisz Isten tudni fogja, hogy jó voltam, akkor is ha nem csatlakozom semmilyen szervezethez. Sőt, 100%-ban meg fogja érteni mi miatt nem értem és fogadom el azt amit a tanuk prédikálnak. Azt is tudja, hogy milyen indulatokat váltanak ki az emberekből a tanuk és azt is hogy miért. Bár ezt nem nekem kell majd megmagyaráznotok, de igencsak megosztjátok az embereket: A legtöbb hallani sem akar rólatok, elhanyagolható részt nem érdeklitek, a legkisebb rész pedig csatlakozik hozzátok. Az ellenszenvet nagyon sikeresen vívjátok ki, ezt meg kell hagyni.


"Ha valaki pedig igy sem fog tudni rola ,Isten tudja majd mi legyen vele,nem a mi dolgunk. "


- Így van, ebben egyetértünk.


"Mindenki a sajat eleteert fog szamot adni,igyekezzunk ezek szerint elni."


- Szerintem ez figyelmeztetés nélkül is menni fog mindenkinek. Senki sem hajt fél gőzzel, mert arra vár, hogy valaki rászóljon :)

2014. ápr. 27. 10:10
 8/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, anélkül, hogy tudnál róla, lényegében válaszoltál.

Szóval van itt egy nagy kérdés. Aki kiváltságos, valóban az, vagy csak annak hiszi magát? Ez ugye nem mindegy.

Nos a vallás alapja a hit. Például az abban való hit, mikor lesz kiváltságos valaki. De hogy ettől tényleg az is, hát az nem tudható (pontosabban tudható, de azt te nem fogadod el, mert téged a hit vezérel).

A példád tökéletesen rossz, az istenbe és istenhez vezető útba vetett hitnek semmi köze a tudáshoz, meg holmi logikus gondolkodáshoz. Azoknak a tudományhoz van közük, de ezt itt most nem tárgyaljuk.

2014. ápr. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 sandor76 ***** válasza:

Kedves kerdezo szerintem is magad valaszoltal a kerdeseidre bar lehetne rola meg beszelni de majd maskor.

Koszi ,hogy igy kielemeztel.

2014. ápr. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

8-nak:


"Kérdező, anélkül, hogy tudnál róla, lényegében válaszoltál. "


- Tudok róla, visz leírtam a véleményem.


"A példád tökéletesen rossz, az istenbe és istenhez vezető útba vetett hitnek semmi köze a tudáshoz, meg holmi logikus gondolkodáshoz."


- Tehát azt akarod mondani, hogy az Isten megteremtette a világot úgy, hogy logikusan épített egymásra mindent, majd azt a dolgot, mely a létezését bizonyítaná, már nem ebbe a rendszerbe építette bele? Ez olyan, mintha egy programot úgy írnál meg, hogy a közepén nem a programnyelvet használnád hanem magyarul írnád az utasításokat és elvárnád, hogy futtatáskor a program helyesen értelmezze az írottakat, majd ezek szerint cselekedjen. Ez abszurdum. Tudnál mutatni egyetlen olyan összefüggést a világban mely nem logikus és nem fedezhető fel benne az ok-okozati kapcsolat, mégis a kettő egymástól elválaszthatatlan?



"Azoknak a tudományhoz van közük, de ezt itt most nem tárgyaljuk."


- És vajon a tudományt ki alkotta? Nem az Isten? Ha megnézed a tudomány szinte mindent felölel az életben:


[link]


A tudomány azon törvényszerűségek felismerésének leírása, melyek a fizikai világot alkotják és működtetik. Nincs olyan dolog a világban, mely ne valami szabályt/törvényt követve működne. De szívesen meghallgatom, ha nemed más véleményed van erről.


Összegezve:


Szerinted az Isten megalkotta a világot a törvényeivel együtt, viszont a hitet ezen kívülre helyezte, hogy ha meg is szeretné érteni az ember akkor se tudja hasonló módon felfedezni, mint a világot amiben él, hanem logikátlanul és semmiféle összefüggést nem tartalmazva csak úgy lóg a semmiben? Szerintem ez abszurdum. Értelmetlen érvelés egy logikától hemzegő világban.



9-nek:


"Kedves kerdezo szerintem is magad valaszoltal a kerdeseidre bar lehetne rola meg beszelni de majd maskor. "


- Hasonlóan válaszolhatnék, mint az előtted szólónak, szóval olvasd el kérlek azt ;)

2014. ápr. 28. 05:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!