Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az igazság mégsincs odaát?

Openyoureye kérdése:

Az igazság mégsincs odaát?

Figyelt kérdés

A keresztények és a JT is azt vallja, hogy csak egy bizonyos módon(életvitellel) lehet elérni a halál utáni kiváltságos "életet". Ha valóban igaz ez és csak bizonyos kritériumok teljesítésével érhetjük el ezt, akkor Isten miért teremtett minket embereket annyira különbözőre? Miért nem indulhat mindenki egyenlő esélyel? Hogy van az, hogy aki vallásos családba születik annak nagyobb esélyei vannak, mint anak aki mondjuk egy benszülött törzs tagja, vagy egy kínai hagyományokat tisztelő embernek születik és teljesen más nézeteket vall? Itt megborul a minden ember egyenlő elve és nyilvánvalóvá válik, hogy vannak akik hátrányos helyzetből indulnak. Ráadásul a helyzetet az is nehezíti, hogy több vallás is verseng az igaz hit "elnevezésért". Bár ez már nem tartozik ide.


Szóval miért van ez a hátrányos megkülönböztetés az emberekkel szemben? Kik a kiváltságosak és miért?


Véleményem szerint az, hogy egyetlen keskeny út vezet az Istenhez és azt is kritériumok szegélyezik vagy nem igaz, vagy pedig olyan Isten szabályai lehetnek akinek nem erénye a logikus gondolkodás és nem érdekli, hogy (példával ilusztrálva) a futóverseny résztvevői egészséges normális emberek legyenek és egyenlő esélyel induljanak hanem egyszerre indítja a fogyatékost, a vakot, a csecsemőt, a láb nélküli embert, a 96 éves mamival és elvárja tőlük, hogy bizonyos idő alatt teljesítsenek.

Szerintem.


Ti mit gondoltok erről?



2014. ápr. 27. 06:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Noha mélyen vallásos neveltetésben részesültem, én magam sohasem tudtam közel kerülni istenhez. Annyira nem, hogy még a létezését is puszta fantazmagóriának tartom. Ennek ellenére is szemet szúrt a kérdésben rejlő tévedés. Isten ugyanis a tanítás szerint nem teremtett hottentottákat, busmannokat, csak Ádámot és Évát, és az ő utódaik népesíteték be a földet. Így tehát, ha az eszkimók olyan hülyék voltak, hogy ilyen irdatlan messzire költöztek Európától, és ezzel elvágták magukat a keresztény vallástól, csakis magukra vethetnek. Ugyanígy az Amazonas őserdeiben élő emberevő törzsek is, akik még a hozzájuk isten szavával érkező térítőket is desszertnek tekintették.
2014. ápr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szia


Most ismét csukva van a szemed. :(


A kritériumokat Isten szabja nem emberek, és nem a "Jt-k"


(Zsoltárok 103:14) 14 Mert ő jól ismeri formáltatásunkat, Megemlékezik róla, hogy por vagyunk.


Isten mindenkitől annyit vár el, amennyit a körülményei, vagy az egészsége megenged.

A legbetegebb ember is tud a maga módján Istennek hálás lenni Jézus haláláért.

Tudod kedves Barátom talán Te is hallottál már vagy láttál már olyat amikor egy fogyatékkal élő ember akkora erőfeszítéseket tesz az életében, hogy sok egészséges példát vehetne róla.

Pedig mondhatná:

"Istenem nekem nincs kezem vagy lábam ennélfogva hagy ne tegyek semmit."


Még a sült galamb is ha repül a Szájat ki kell nyitni, hogy bele repülhessen vagy is tenni kell érte.


Rengeteg élet tapasztalat bizonyítja, hogy sok hithű ember a korlátai ellenére olyat tesz Isten iránti szeretetből, melyet egy egészségesnek jobban kellene tennie.

Az szeretet és a hála sok mindenre indítja az embert a szívében.


S nem csak a Jehova Tanúinál.

Persze Hivatkozhatnának a Tanúk arra akik ilyen fogyatékkal élnek, hogy nem tudok Uram semmit tenni.

S a fent említett tapasztalatok az ellenkezőjét mutatják, minden akarat kérdése, és azé mit érez az ember a Teremtője iránt.


PL:

Van egy egy testvérnőnk aki 19-20 kilót nyom összesen mert üveg csontja van, és hivatkozhatna arra, hogy nem tud semmit tenni, és talán el is lehet fogadni. Mert csak egy rossz mozdulat és eltörik a csontja.


De Ő nem tétlenkedik, hanem szeretetből fakadóan elektromos székben ülve megy az emberek közé, hogy megossza a királyság jó hírét az emberekkel,


Vagy:

Már sajnos nincs köztünk, de Élt egy testvér aki 34. évesen olyan beteg lett, hogy vas tüdőben kellett élnie a hátra lévő életét.

S nem lett volna kötelezni semmire, hiszen ebben feküdt, és csak a mosakodás rövid idejére emelték le róla a gépet.


De Ő maga kérte, hogy tolják az ablakhoz, mert Ő ott fog az emberekkel beszélgetni s így járul hozzá Jézus munkájához. 37. évig élt vas tüdőben vagy is korán a 61-as évei elején halt meg.

De ez csak egy két példa, arra, hogy emberek mekkora szeretetet tudnak tettekben mutatni Istenük iránt.

Pedig a Teremtő biztosan tudja hogy milyen nehézségekkel küzdenek.

2014. ápr. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Hát azért ez érdekes.

Halál utáni kiváltságos élet...


Nem de a biblia is írja, hogy nem mindenki kap lehetőséget Isten országába való bejutásra?

Akkor miért mi Tanítjuk csak" amikor a Biblia írja,

A többiek akik olvassák miért nem tudják ezt?


(Máté 24:13) 13 De aki mindvégig kitart, az részesül megmentésben.

Tehát valamiben ki kell tartani. talán a semmit tevésben?

vagy a hitemet tettekkel való bizonyításában?


Te személy szerint nem olvastad, hogy a Biblia mit ír erről, ugyan is van nem egy vers ami azt mondja, hogy kik nem örökölhetik Isten országát.


(1Korintusz 6:9, 10) 9 Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát.


(Jelenések 21:7, 8) . . .. 8 De a gyávák, hitetlenek, szennyükben undorítók, gyilkosok, paráznák, spiritizmust gyakorlók, bálványimádók és az összes hazug osztályrésze a tűzzel és kénnel égő tóban lesz. Ez jelenti a második halált.”

(Jelenések 22:15) 15 Kívül vannak a kutyák és azok, akik spiritizmust gyakorolnak, és a paráznák, a gyilkosok, a bálványimádók és mindenki, aki kedveli és gyakorolja a hazugságot.«


(Galácia 5:19–21) 19 A test cselekedetei pedig nyilvánvalók, és ezek azok: paráznaság, tisztátalanság, gátlástalan viselkedés, 20 bálványimádás, spiritizmus gyakorlása, ellenségeskedések, viszálykodás, féltékenység, haragkitörések, perlekedések, meghasonlások, szekták, 21 irigykedések, italozós tivornyázások, dorbézolások és effélék. Ami ezeket illeti, előre figyelmeztetlek titeket, mint ahogy figyelmeztettelek is előre, hogy akik ilyeneket gyakorolnak, nem öröklik Isten királyságát.


Jézus nem kötötte korhoz ezt. Azok aki ép ésszel gondolkodnak annak nem értem mit is kell ezen magyarázni?


Tehát ebből is jól látszik mert a Biblia leírja, hogy kik nem öröklik Isten országát, és ezt egyénileg az ember magának köszönheti, és ez bibliai Tanítás, amit Jehova Tanúi tanítanak.

2014. ápr. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia.


Nincs odaát, ez nem a X akták.


A halál után nincs semmi, legfeljebb feltámadás azoknak akiket Isten érdemesnek tart rá.

Ennél fogva mi Jehova Tanúi nem tanítjuk, hogy a kiváltságosoknak van Odaát, mert a biblia is azt írja, hogy bizonyos alapelveknek meg kell felelni amit Isten állított, hogy ott lehess, akár égi akár Földi reménységed van.

S hogy ki lehet azt nem Én döntöm el, vagy a Tanúk, hanem a Teremtő.


Katy Weaver

2014. ápr. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Miquel-nek:


A feltételezett tévedés abban az esetben igaz, ha elfogadjuk a biblia általi teremtés elméletet és annak Istenét. Itt ugye még nem tartunk, én legalábbis nem. Mivel téged sem járt át a szent szellem, így úgy vélem te sem fogadod el ezt az elméletet, de javíts ki ha tévedek.


12-nek:


"Most ismét csukva van a szemed. :("


- A nick nevem jelentése: Nyisd ki a szemed, nem pedig nyitott szemű vagyok, a kettő nem ugyan az.



Azt pedig had kérdezzem már meg, hogy ki kérdezett arról, ki mivel járulhat hozzá az Isten tisztelethez? Mert a te válaszod erre vonatkozik, vagy véletlenül küldted el ide nekem?


Kérhetem, hogy a kérdésre adj választ, ne pedig egy találomra felütött JT könyv lapjáról másolj be szöveget? Köszönöm.



13-nak:


"Nem de a biblia is írja, hogy nem mindenki kap lehetőséget Isten országába való bejutásra? "


- Nem tudom, írja? Hol?



"Jézus nem kötötte korhoz ezt. Azok aki ép ésszel gondolkodnak annak nem értem mit is kell ezen magyarázni? "


- Tudom, hogy nem érted, ezt már észrevettem. Nem azzal van a baj, hogy érti e valaki a leírtakat vagy sem. A baj azzal van, aki más vallásban, kultúrában nevelkedik és tudia kellene mindezt, sőt, elfogadni, kitérni a hitéből és megkeresztelkedni. Na ezzel van a baj. Te talán ismered a hindu vallás minden mozzanatát? Vagy a budhista, krisna, szcientológia, mormon, stb vallások minden részletét ismered? Nem hiszem. Akkor te hogy várhatsz el ilyet más emberektől?



"Tehát ebből is jól látszik mert a Biblia leírja, hogy kik nem öröklik Isten országát, és ezt egyénileg az ember magának köszönheti, és ez bibliai Tanítás, amit Jehova Tanúi tanítanak."


- Tehát ebből is jól látszik mennyire buta vagy és azt hiszed amit te tudsz ugyan úgy tudja más is. Sőt, elvárod, hogy mindenki tudja azt amit te.



Katy-nek:


"A halál után nincs semmi, legfeljebb feltámadás azoknak akiket Isten érdemesnek tart rá. "


- Nincs semmi, de azért mégis. Újabb fényes bizonyíték a JT logikára...


A kérdésre pedig ismét nem sikerült válaszolni, veletek szemben már nincsenmek is elvárásaim....

2014. ápr. 29. 07:04
 16/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, a probléma az, ahogy a #10-ben reagálsz. A kérdésed is, ez a válasz is azt tükrözi, félreérted az olvasottakat.

Én arról, hogy isten teremtett-e világot, vagy sem, nem beszéltem. Én azt emeltem ki, hogy vannak vallásos emberek, akik hisznek valamiben, akár a mennyországban, és van a tudomány. Nem összekeverendő.

Sajnálom, de félreértésekkel nem lehet vitatkozni.

2014. ápr. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az Ítélet nem a testi fogyatékosság szerint történik.Hanem cselekedetei szerint ,legyen az bárki.De jobb testi fogyatékossággal élni mint bűnben.Mert a test az csak test a lélek pedig lélek .És mindenki megkapja jutalmát cselekedetei szerint a mennyben...
2014. ápr. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Tisztelt kérdező, nem JT. könyvből írtam a választ hanem a fejemből ami eszembe jutott, a kérdést illetően.
2014. ápr. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

16-nak:


- Bocs ha logikát keresek a vallásos állításokban. Tudod én így nőttem fel, amit állítanak, abban én logikát keresek, ugye nem baj?

2014. ápr. 30. 06:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!