Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van tele a Biblia...

Miért van tele a Biblia ellentmondásokkal?

Figyelt kérdés

2014. máj. 3. 18:34
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként több mint 10 000 ellentmondás található a Bibliában egy amerikai unitárius lelkész szerint.

Nem számoltam utána, de igaza lehet. :-)

2014. máj. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
77%
Mert azok akik írták, nem gondolták, hogy valaha valaki is logikusan fogja megközelíteni. Üdvözlet a gondolkodók között!
2014. máj. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :) Igazából a héten találtam otthon egy Bibliát és beleolvastam, és némelyik résznél néztem ám ki a fejemből, hogy most mi a sz-r van... Már ott fennakadtam, hogy ugye a 10 parancsolat kijeleni, hogy ne ölj. Nos, ez eddig szép és jó, csak ahogy kinyitottam a könyvet, majd' kiszúrta a szememet az, hogy *bla bla bla ... halállal lakoljanak* Vagy azt is írja, hogy a homoszexualitás bűn és a melegek halállal lakoljanak, de akkor miért mondják azt, hogy Isten mindenkit szeret? Vagy az is érdekes volt számomra, hogy amikor Éva és Ádám megeszik a tudást, megvilágosodást képviselő almát, akkor megbünetik őket, tehát a tudás is bűn, illetve büntetendő?

Egyébként sosem voltam hívő, szerintem nem is leszek, bár meg vagyok keresztelve. Kisgyerekként is furcsállottam azokat a dolgokat, amiket a Bibliában leírtak.

2014. máj. 4. 19:30
 14/34 anonim ***** válasza:
56%

"Pl. János szerint Jézust húsvét előtt egy nappal feszítették meg, Márk szerint egy nappal utána."


Márk szerint is a húsvét előtti napon. "Mikor beesteledett - mivel készület napja, azaz szombat előtti nap volt -,odajött az arimateai József, egy előkelő tanácsos, aki maga is várta Isten országát. Bátran bement Pilátushoz, és elkérte Jézus testét." (Mk 15, 42-43) Tájékoztatásul: a zsidó vallásban a szombat az ünnep.


Legközelebb vedd elő a Szentírást és kicsit pontosabban próbáld elolvasni. (Már ha megtetted, de nem hiszem, mert valószínűbb, hogy egy Bibliát nem ismerő, világmegváltó ateista honlapról szedhetted ezt a gondolatot.)

2014. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
39%

Csak azok látnak ellentmondást a Bibliában, akik vagy el se olvasták normálisan, vagy kb. eszükbe sincs kicsit se megérteni se a töredékét, se az egészet. Egy ateista pl. ilyen, azoknak ebbe hinni kár, mivel egy érdekük van, elvégre Istent tagadják.

A másik...sokan még csak alapvető szöveget se képesek helyesen értelmezni, vagy akár átélni a dolgokat, nem hogy a Bibliával tegyenek így, hisz hányan még a fáradtságot se veszik, hogy logikus szemlélettel neki essenek az olvasásának, ez egyébként hívőkre is jellemző, aztán csak ki emelnek egy részletet innét, meg onnét és mennek ezerrel az okoskodások, amikből még inkább ellentmondások születnek. Konkrét példa erre mindjárt a Biblia eleje, a teremtésről, Ádám és Éváról, majd Káinról. A legtöbben baromira elsődleges ellentmondásnak szeretik azt felhozni, hogy Káinnak hogyan is lett felesége, ha 3an voltak. :D

Nézz utána, nem olyan sok oldal, hogy átrágd magad kérdező, hogyan is van az is, sőt több helyen is egyértelműen leírja a Biblia, épp csak nagyon sokan nem akarják azt se észre venni, ami az orruk előtt van. Szóval így lesz a Biblia vak emberek számára ellentmondásos. Egyébként vki írta, hogy üdv a gondolkodók táborában, ha csak mindjárt ezt az esetet nézzük alapul, amire külön kitértem, nyugodt szívvel állíthatom, hogy Isten nincs a gondolkodás ellen, sőt a Biblia írói, akik papírra vetették Isten Szavát, azok se. Pont, hogy eszükbe se jutott, és nem is feltételezték nagy valószínűséggel, hogy majd a jövőben ennyi vak ember lesz.

2014. máj. 5. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 Salx Narval ***** válasza:
71%
Kedves utolsó,jó, hogy mondod. Tényleg, hogy és ki is lett a felesége Káinnak? :D Csak azért érdekelne, mert erre is több fajta magyarázatot kaptam és mindegyik elégé sántított , kíváncsi lennék a te verziódra is.
2014. máj. 5. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
5%
Olvasd el, max. 20 oldal az egész...alaposan, figyelve a napokra, helyszínekre, eseményekre. :) Egyébként én is ebben hatalmas nagy tévedésben voltam hívő létemre, mikor rászántam magam, hogy így olvasom el a Bibliát, akkor döbbentem le teljesen, hogy amindenit neki, és végig a szemem előtt volt nekem is. Csak egy kis odafigyelés és logika kell hozzá, tán még az se, mármint ami az utóbbit illeti.
2014. máj. 5. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy mesekönyv.
2014. máj. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
0%
Mert meghamisították az időszámítást a papok 300 évvel,és valahogy összekellett hangolni a kimaradt időt,abba az időbe csak a papok tudtak írni és olvasni,most is csak az 1700-as évekbe járunk,azért nem jött még el a világvége mert az csak 2000-be lessz.
2014. máj. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 Salx Narval ***** válasza:
Kedves 17: Elolvashatom én százszor, akkor is egy nagy zagyvaság az egész. Ki a jó franctól félt Káin, hogy megöli?, amikor 150-évre rá született meg az első fiútestvére, ekkorra ő már Nód földjén volt és ott talált magának valami nemlétező asszonyt. Tegyük fel, hogy igazatok van és valamelyik nőrokonát vette el, de, hogy? Lelépett és várt 3-400 évig amíg lassan az összes testvére és családja utána botorkált Nód földjére, hogy megnősülhessen és várost építhessen? Gondolom másoknak is mennie kellett, feltételezhető, hogy nem egyedül épített egy egész várost a családjának. Látod semmire nem megyek, ezért kértem, hogy magyarázd el, ha ennyire egyértelmű szerinted.
2014. máj. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!