Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van tele a Biblia...

Miért van tele a Biblia ellentmondásokkal?

Figyelt kérdés

2014. máj. 3. 18:34
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
22%
Előző, akkor olvasgasd még többször el, mert még mindig sötétség van benned, de kegyetlenül! :D Ja, és amíg a saját kis rögeszmédet keresed, és erősíted, addig nehezen hiszem el, hogy tényleg elolvastad, pláne az olyan kijelentés által, hogy kit érdekel, mindezt káromkodva! :D Ha nem érdekel ne is vitázz róla, ha meg érdekel ésszel vitázz róla. Ennyi.
2014. máj. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Salx Narval ***** válasza:
84%
Már ne haragudj, de nem írtam olyant, hogy "kit érdekel" és nem káromkodtam sehol. Mégis te miről beszélsz?
2014. máj. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
33%

"akkor is egy nagy zagyvaság az egész. Ki a jó franctól félt Káin, hogy megöli?"


Ha azt írod, hogy nagy zagyvaság, csak mert nem érted, akkor abból arra következtettem, hogy nem érdekel. A ki a jó franc stílus, nálam a francolás káromkodásnak minősül. Idegeskedve nem is fogsz bírni szöveget értelmezni, nem csak Bibliát illetően, de másba se.

2014. máj. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 Salx Narval ***** válasza:
72%
Erre az eszmefuttatásra mit mondjak? Azt hiszem semmit. Mondjuk ennyi erővel, akár el is magyarázhattad volna, de ahogy gondolod. Szép napot.
2014. máj. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
14%
Hehe, amíg a Bibliát alapjaiban is csak is kizárólag félre értelmezni óhajtod, holott ahogy írtam le van írva ott is minden fehéren-feketén, addig én hiába magyaráznék itt is neked, úgy is csak azt fújnád, hogy érthetetlen. :D
2014. máj. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
89%
80%-os, hiába nyekteted 63%-ost, nem fog világos választ adni. Egészen egyszerűen azért, mert nem létezik. Én azért fordultam el már gyerekkoromban a vállástól, mert a plébános a századik kérdésemre is csak "Istent hinni kell, fiam, nem megérteni" válasszal tudott szolgálni.
2014. máj. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
20%

Ha nektek a bibliában szereplő első kb. két max négy rész se világos, holott igen csak a szátokba rágja, akkor elkéne gondolkodni magatokon. Egyébként nem, nem fogok világosabb választ adni még egyenlőre annál, mint amiket írtam, mert vegyétek a fáradtságot, hogy normálisan elolvassátok a dolgokat.

Amúgy még itt van egy videó az ellentmondásokról:

van több része is: https://www.youtube.com/watch?v=MbfOLh2yZus

2014. máj. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 Gábor bátyó ***** válasza:
52%

A Biblia nem könnyű olvasmány.Megértéséhez türelem, idő és nyitott szív szükségeltetik és való igaz, hogy még így is sok dolog tűnik egymásnak ellent mondónak.Elég az egészből két dolgot megjegyezni és megtartani:

"Szeresd az Urat a te Istenedet..." (V.Mózes6:5.)valamint,

"Szeresd a te felebarátodat,mint magadat!" III.Mózes 19:18. A többi olvasmány. Hasznos, de nehéz,teljes megértéséhez néha egy élet is kevés,de ha a fenti két mondatot magunkévá tesszük és a mindennapokban megéljük,akkor a többi már nem olyan fontos.Ne ítéljétek és ne bántsátok egymást. Mindenki a maga Istenének nevében jár.

2014. máj. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Salx Narval ***** válasza:
84%
Kedves Gábor, nem haragszom én rá, mármint a 63%-os válaszadóra, arról viszont nem tehetek, hogy ő káromkodásként értelmezi a "franc" szót, nyilván nincs tisztában a szó jelentésével és a káromkodás fogalmával sem. Egyszerűen csak kíváncsi voltam a véleményére, de már nem vagyok. A belinkelt videó egyértelművé tette, hogy tényleg nincs miről beszélgetnünk, azzal aki Kent Hóvinddal próbálja igazolni az ellentmondásokat, az nem vitapartner számomra. Félreértés ne essék, nem a hitével van bajom, csak a tudatlanságából fakadó ostoba magyarázataival és mellébeszéléseivel.
2014. máj. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Én egy kicsit röhejesnek találom az ilyeneket: " ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel", vagy ha kapsz egy pofont, tartsd oda a másik orcádat is. Ki az a balek aki ezt tenné? A nyuszi? És már azt se értem, ha csak Ádám és Éva volt, hogyan szaporodtunk ilyen sokra? Nem megérteni, hinni? Mekkora sületlenség! És akkor még ott van a "feltámadás" badarsága is. Még a papok se hiszik el ezeket a rossz meséket...
2014. máj. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!