Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek a Kereszténység...

Szerintetek a Kereszténység is arra a sorsra jut párezer év múlva, mint az ókori görögök vallása?

Figyelt kérdés
Elképzelhető, hogy párezer év múlva a Bibliának nevezett írásos mítoszrendszer "egy polca kerül" a görög mitológiával?

2014. máj. 25. 17:39
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
36%

"A vallások jönnek-mennek, a beavatottak viszont maradnak. "


Nem. El szoktak tűnni a vallások is, csak nem egy generációval, hanem jóval többel.


"Szerintem itt Európában erősen túl van fújva (még mindig) a kereszténység. Az biztos, hogy a nyálas, asszonylelkű hazugságokat általa és vele kaptuk meg. Milyen szép is lenne, ha igaz lenne..."


Rosszul használod a szavakat. Arra gondolsz, hogy a primitív erőszakos múltból tartunk a békés és fejlett jövő felé?


"Európa:

ha így haladunk, 100-200 éven belül megeszi az iszlám. A Fekete Kő lesz a kultusz (ahogyan most is az)."


Nem. Az iszlám és a többi vallás el fog bukni a fejlettebb tudományos, ateista vezetésű Európában és helyette egy fejlettebb gondolatrendszer veszi át a helyét. A mai vallások sem tekintik elődjeiknek az őserdőben meg bokorban ugráló, sámánista, eső jóslós sok ezer évvel ezelőtti hitrendszereket, mint ahogy a jövő gondolatrendszere sem fogja egy platformra helyezni magát a régi primitív vallásokkal.

2014. máj. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
0%

@Kérdező


Nem is értem, hogy jön a kettő egymáshoz. A görög vallás már az ókorban megkérdőjeleződött, méghozzá magánál a görög népnél. Xenophenész (i.e. 570-474) a korai görög felvilágosodás egyik alakja már nyíltan támadta a politeizmust, Anaximandroszt pedig (i.e. 500 tájékán) istentelenségel vádolták, mert nem tekintette a napot nem tekintette természetfeletti lénynek, csupán egy érctömegnek. Ha nem lett volna a Római Birodalom, aki merített a hellének vallásából, akkor a görög vallás már lehet i.e. 167 körül a mítoszok közé került volna, és ezen nem segített volna Platón ismert filozófiája sem.


Hogy is jön akkor ide a kereszténység? A görög valláshoz már csak azért sem lehet hasonlítani, mert a keresztény vallásban beteljesült jövendölések vannak (korunkra is), a görög vallásban meg nincsenek ilyenek, sőt, egy ókori vallásban sincsenek, max olyan jóslatok, amiket Hérodotosz jegyzett fel. A Biblia megszólítja jövendölés formában (is) a mai embert, a görög vallás ilyet sosem tett.

2014. máj. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
76%

Áh, a párezer év erős túlzás.


Én még pár évtizedet adok a kereszténységnek, utána szerintem megy a feledés homályába (és remélhetőleg a többi ábrahámi vallás is követi).

2014. máj. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
73%
A biblia nem tartalmaz semmifélebeteljesült jövendőlést. Pár olyat viszont igen ami nem jött be.
2014. máj. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
16%

"A biblia nem tartalmaz semmifélebeteljesült jövendőlést. Pár olyat viszont igen ami nem jött be."


Több száz beteljesült prófécia van a Bibliában, ami pedig még nem teljesült, az is teljesülni fog. Egykis válogatás a próféciákból:


Ésaiás próféta jövendölése a Perzsa Círuszról, a születése előtt körülbelül 150 évvel:


"Én mondom Círust pásztoromnak, és ő minden kívánságomat teljesíti, amikor azt mondja: Építsék föl Jeruzsálemet, és rakják le a templom alapját! Ezt mondja az Úr fölkentjének, Círusnak, akinek erősen fogom a jobb kezét, népeket terítek le előtte, és királyok övét oldom meg, kitárulnak előtte az ajtók, nem maradnak zárva a kapuk: Én megyek előtted, a rögös utat elegyengetem, az ércajtókat betöröm, és a vaszárakat leverem. Neked adom a sötétség kincseit, az elrejtett drágaságokat, hogy megtudd: én vagyok az Úr, aki téged néven szólított, Izráel Istene...Én indítottam el őt győzelmesen, egyengetem az útját mindenütt. Ő építi föl városomat, és hazaküldi foglyaimat, nem fizetségért és nem ajándékért - mondja a Seregek Ura." (Ésa 44,28; 45,1-3; 13)


Dániel próféta jövendölése a görög-perzsa háborúról i.sz 332 környékén:


"Íme, ezután még három király következik Perzsiában, majd a negyedik mindegyiknél nagyobb gazdagságra tesz szert. Amikor aztán gazdagsága révén megerősödik, mindent megmozgat majd a görög birodalom ellen." (Dán 11,2)


Jézus Krisztus jövendölése a második templom pusztulásáról i.sz. 31 tavaszán (lejegyezve a 40-s években):


"Amikor Jézus kijött a templomból, és tovább akart menni, odaléptek hozzá a tanítványai, hogy megmutassák neki a templom épületeit. Ő azonban így szólt hozzájuk: Látjátok mindezt? Bizony mondom nektek, nem marad itt kő kövön, amit le ne rombolnának." (Mát 24,1-2)

2014. máj. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
50%

Ézsaiás nem történelmi személy, csupán a Biblia ír róla, vagyis mondabeli alak. Cirrus gondolom Kürosszal azonos, de az igazi történelem nem ér el az ő koráig, jórészt legendák csupán amik róla szólnak, alig van valami adat azokból a korokból és egyik sem egészen bizonyos. Az írás róla biztosan később keletkezett, a legendák ismeretében, amik egyébként sem egy elfogadott történelmi tények, csupán a mondák kategóriájában van helyük.

A többi is mind ilyen mesés folklór elem, a régi mitológiai szokások szerint szerkesztve, amelyek valamilyen történelmi eseményt sajátos módon mondanak el, más viszonylatokba helyezve, összeszőve egyéb tartalommal, esetleg valami sulykolni próbált vallási beállítással és egyébként is annyira homályosak ma már, hogy gyakran azt sem lehet megállapítani, miről is szólnak.

Hérodotosz már mindenben sokkal pontosabb, részletesebb és a történetírás módszerei felsejlenek nála, de még Ő sem igazán hiteles, nem számít történetírónak, mert annak megvannak a szabályai. Hatalmas munkája sokkal értékesebb, mert a meséken kívül már megtalálhatók nála valós történetek, de annyira egyedi, hogy tőle is csak azt lehet elfogadni, amit más módon is kontrollálhatunk.

Természetesen csak az fogadható el, ami bizonyított és ellenőrizhető.

A Biblia állításai nem ilyenek, ezért felesleges őket hangoztatnod, mert nincs ember, aki elhinné rajtatok kívül, hogy ez valóban megtörtént, mégpedig azokban az időpontokban, amit írnak bennük és úgy, ahogyan ott szerepelnek.

A személyek sem valóságosak, még Jézus léte sem bizonyított és a "kinyilatkoztatás" nem tartozik a modern bizonyítási módszerek közé.

Ezek a jóslatok egy gyenge propaganda elemei és csak hiteltelenné teszik a Biblia többi kijelentését is, ahelyett, hogy erősítenék azokat.

2014. máj. 26. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 A kérdező kommentje:

#12:

Bigott vallásos személyek kérem mellőzék a válaszadást. Köszönöm.


A többieknek köszönöm.

2014. máj. 26. 04:00
 18/54 anonim ***** válasza:

Én is arra tippelek,hogy más vallás veszi át a szerepét,de ennek oka nem csak az,hogy az ateizmus mennyire van jelen nyugaton. A többi vallás hívői egyszerűen jobban szaporodnak.

A másik dolog,hogy szerintem az emberek egy része aki csalódott a nyugati értékrendben inkább a keleti vallások felé fordul. Mentalitásuktól függően választanak.

2014. máj. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
Még annyit tennék hozzá,hogy a vallás választása során az emberek értékrendet és közösséget választani. Biztonságot ad,hogy tudják a másik hívő hasonló értékrendet követ ,mint ők.
2014. máj. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:

Dániel könyvét i.e.2. században írták, azaz bármi esemény ami i.e. 200 előtt történt nem lehet benne megjósolva, legfeljebb megemlékezve benne.


Ézsaiás maga kitalált figura, és nevetséges ötlet hogy egy héber bugris ugráltatott volna egy uralkodót. Az is egyértelmű hogy "Ézsaiás Könyvét" NEM egyetlen személy írta.

[link]

2014. máj. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!