Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi, és egyéb térítő...

Jehova tanúi, és egyéb térítő vallásosok, hogyan kezelitek azt, ha csúsztattok a saját érdeketekben, nem válaszoltok bizonyos kérdésekre? Hogyan számoltok el ezzel Istenetek előtt, vagy ilyenkor nem számít a teljes igazság győzedelmeskedése?

Figyelt kérdés
2014. jún. 21. 09:59
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:

Hát sandor76 én nem azt kétlem,hogy vannak olyan esetek is,amiket te leírtál,csak tudod,amikor olyanokat lát az ember,hogy egy tanú még a Bibliai részeket sem értelmezi helyesen,pedig csak el kéne olvasni,akkor nehéz titeket hitelesnek találni.Milyen jogon akar másokat megtéríteni egy tanú,amikor még a Bibliáról sem tud értelmesen nyilatkozni? És annak tudatában,hogy a tanúkkal rendszeresen olvastatják a Bibliát,tehát tudniuk kéne,hogy miről szólnak a részek,de mégsem annak fényében válaszol az illető,akkor ne gondolja azt az ember,hogy szándékosan hazudik? Na,ez a baj,tudod.


Katy-ről van szó az alábbi kérdésben.Kíváncsi lennék mivel indokolná a válaszát,örülnék,ha megszólalna ő is.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2014. jún. 22. 17:18
 12/53 anonim ***** válasza:

Bla-bla-bla-bla...Nem tudom mi olyan nehéz abban,hogy egy egyszerű eldöntendő kérdésre valaki válaszoljon???

Ismét a terelés már az első kérdésről.De gondolom kedves Katy szerinted rendben van az,hogy a Biblia az hülyeség,de a tanú kiadványok az üdvösséghez vezetnek,igaz???

A Biblia az egész világon egységes,ilyen magyarázatot még nem is hallottam,hogy más földrészen miért van egy bibliai vers máshogy írva,miért van annak más jelentése,mint itthon Magyarországon!!Elmondom neked,annak mindenhol egységesnek kell lennie!Ha megnézel egy rendes bibliát,a Magyarországon,az Oroszországban és bármelyik országban lévőkben ugyan az van leírva!!!Az agyam eldobom!A folyamatos vizsgálódás és fényesség nem arra van kitalálva,vagy azért lett leírva,hogy ti magatokat védjétek,mikor kamuztok,hogy finom legyek!!Eldöntendő kérdés volt;igen vagy nem!!!!

2014. jún. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:

sandor76


,,Amikor talalkozunk,egy tos gyokeres, hithu,igaz,mas vallasu egyennel,es az nem hajlando meghallgatni,vagy csak egy par szot valtani,amiben talan eggyet is ertenenk,sot olyan kerdest tesz fel amita Biblia nem is tanit..."


,,-Ugysem hallgatja meg

-Az O vallasa mast tanit

-Nem is akar a helytelensegen valtoztatni,meg ha tudja sem. "


Tulajdonképpen elmondtál mindent arról,hogy a tanúk mit csinálnak.Lehunyt szemmel,csak az az igaz amit ti mondotok,nem érdekel titeket senki véleménye,az sem,hogy hazudnak nektek és ezáltal mivel követitek azt,ti is mindenkinek.


Nehogy azt higgye valamelyikőtök is,hogy én,vagy bárki más aki megírja az eszméletlen kamuzások sorozatát ami nálatok megy,hogy nekünk az a célunk,hogy veletek veszekedjünk.Hogy nincs jobb időtöltésünk.

Inkább a segítség lenne erre a helyes szó,meg nyilván az,hogy amit ti csináltok,nem összeegyeztethető a normális emberi gondolkodással és egyáltalán a hittel!


Igaz Katynek tettem fel az eldöntendő kérdést,de mert se te,sem pedig más tanú nem reagált rá,csak a mellé magyarázás megy,így nem értem,hogy hogyan mondhatjátok azt,hogy ti igaz hívők vagytok,amikor egy szervezetet Isten elé állítotok???

2014. jún. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
81%

@Kérdező


Jehova Tanúinak az Őrtorony Társulat megmondja, hogy milyen kérdésekre milyen választ adhat, úgy gondolom, ez mindenki előtt egyértelmű, hiszen számukra kizórag az Őrtorony-irodalom az egyedüli forrás. Éppen ezért nem veszik (illetve nem akarják észrevenni) a csúsztatásokat.


Elő szokott azonban fordulni, hogy a Tanúk olyan kérdéssel találják szembe magukat, amelynek témája ismeretlen előttük, és az Őrtorony-irodalomban sem találnak semmilyen választ, amit adhatnának a kérdésre. Mivel a Tanúk nincsenek hozzászokva ahhoz, hogy önmaguk, függetlenül a szervezettől gondolkodjanak, ezért értelemszerűen nem fognak választ adni az adott kritikus kérdésre. Általában az szokott lenni a reakció, hogy támadnak, más esetben megpróbálják más, általuk ismertnek gondolt témára terelni a beszélgetést, illetve egyszerűen nem adnak választ.

2014. jún. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 14!

Találóan írtad le a jelenséget, amit valóban tapasztalhatunk.

Megkérdezném, hogy szerinted azért elgondolkodnak e ezeken a kérdéseken, vagy egyszerűen kiverik a fejükből?

A jelek a második eshetőségre vallanak, de szerintem azért azzal, hogy egy szélsőségesen gondolkodó közösséghez tartoznak, azért mégsem váltak ki az emberek nagy csoportjából és az értelem azért mégsem veszhetett ki teljesen belőlük, ezért mégiscsak kell, hogy foglalkoztassa őket az olyan kérdés is, amire nem találnak választ az általuk etalonnak számító irodalomban.

Természetesen tanú is válaszolhat, sőt, a kérdés főleg hozzájuk szólna.

Úgy vélem, megismétlem a kérdést, hogy miért jó a mellébeszélés, miért nem a valódi válaszokat keresik meg a szokatlan és gondolkodást igénylő helyzetekben?

Netalán attól tartanak, hogy valamilyen "hivatalos álláspont" -al szembeni véleményt hangoztatnának?

Ekkor viszont nem az lenne a dolguk, hogy megvizsgálják, vajon az a "hivatalos álláspont" nem hibás e?

2014. jún. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:

# 14/15-ös


Igen,világos amit írsz.Csak azt nem értem,akkor minek nekik a Biblia,ha úgyis az Őrtorony mondja meg,hogy miről mit gondoljanak.És annyira nem lehetnek programozottak,hogy ne lássák,hogy az Őrtorony meghazudtolja a Bibliát.Akkor most melyikben van Jehova szava,a Bibliában,vagy az Őrtoronyban? Mert mindkettőben nem lehet egyszerre,ha az egyik üti a másikat.Utaltam Katy válaszára az utolsó belinkelt kérdésben(enyém a kérdés)Kértem,hogy olvassa el a szövegkörnyezetet is.Semmiféle visszajelzésre nem volt képes ezzel kapcsolatban.A Bibliára hivatkoztam.Nem magyaráztam bele egy árva szót sem,hanem kértem,hogy olvassa el.Itt most mi a kibúvó,mi volt benne naiv,vagy provokatív,hogy nem kötelessége válaszolni rá? Katy,ugye olvasod,amit most írok? Persze tudom én,te csak Jehovának tartozol számadással.Nem baj,fogsz vele találkozni,és ott majd számot adsz a sunyiságaidról,ott már nem internet lesz,hogy ha akarsz felelsz,ha akarsz nem.Ez van.

2014. jún. 24. 19:21
 17/53 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Valószínűleg nem találta meg Katy a kérdésekre a már jól megtanult válasz trackeket.

Valószínű az is,hogy simán átsiklik a kérdéseken,védve magát attól a csalódástól,amit akkor érezne ha felismerné a hazugságokat és amit emiatt érezne a szervezetével kapcsolatban.

Itt csupán az a kérdés,hogy ha a szervezet neki és a többi tanúnak is a fontos,akkor,hogyan nevezhetik magukat igaz Isten követő embernek??

A másik nagy kérdés,hogy Istentől nem félnek?

Az is könnyen meglehet,hogy orrvérzésig olvassa a hamis bibliáját,az újságokat amit a kezébe adtak,amivel megpróbálja elnyomni azokat az információkat,amik a hőn szeretett szervezetéről kapott.

A legjobb eset az lenne,ha most szimplán csak gondolkodna és elkezdett volna nyomozni a tényleges igazság után,ami a szervezet hazugságairól szól.

Vagy csak szimplán kezébe vett volna egy eredeti nyelven íródott bibliát,egy Károlit,az ő hamis könyvüket és egy szótárat,amit már javasoltam!Abból kiderül minden!

És mielőtt valami tanú,elkezdene azzal érvelni,hogy azért nem teszik meg,mert hamisak a Bibliák,a szótárak mind,ne is nevettesse ki magát egy sem.

híres tanárok,nyelvészek,tudósok nem követhették el az a hibát,hogy ferdítsenek a fordításokban,mert az a karrierükbe,az életükbe került volna,mert mindig vannak ,,buzgómócsingok",akik bizony lelepleznek mindenkit és így jártak volna ők is.


De én is nagyon kíváncsi vagyok,hogy fog-e,mer-e válaszolni értelmesen???

2014. jún. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 sandor76 ***** válasza:

Tudjatok minden vallasnak a hiveinek megmondjak mit,hogyan tegyen.

Ha nem ezt teszi ,hogyan mondhatja magat odatartozonak?

Ha a sajat fejunk utan megyunk,az se rossz.

Ha egy kicsit tudnatok milyen idokben elunk,latnatok,nem beszelnetek igy.

Jezus azt mondta Ot sem mindenki hallgatta meg,igy a kovetoit sem fogjak,de nem ez a lenyeg,hanem az ha valaki hallja a szot,es helyes a szivallapota reagalni fog ra.

Noe 40 evig hirdette ugyanezt,mint most mi.

8-an meg is menekultek.

2014. jún. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:

Most tételezzük fel, hogy igaz az özönvíz meséje.

Tedd fel magadnak a kérdést: hogy a csudába hihettek volna az emberek egy részeges vén bolond fecsegésének?

Na hja, Noénak bezzeg saját maga mondta, neki nem üzengetett.

Ti meg már annyiszor kamuztatok a végítélet beígérésével, hogy az lenne a csoda, ha hinne nektek valaki.

2014. jún. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:

A kedves kérdezőnek már válaszolt Katy, ezért én nem is foglalkoznék vele.

Lobi nevű válaszoló viszont enyhén szólva sem tisztességes, sőt RÁGALMAZ élőket és holtakat egyaránt!!! Igen, nem véletlenek az erős szavak, mivel durva, amit csinál. A 4-es válasza végén idézett, azaz kiragadott Russell-től egy mondatrészt, akit HAMISAN olyan színben tüntet fel, mintha ő a Biblia tanulmányozása ellen érvelne. Semmi sem áll messzebb a valóságtól és ezt szerintem ő is tudja! Ha csak átvette egy rágalmazó oldalakról ezt a szöveget és nem nézett utána, hogy Russell valójában mit is vallott a SZEMÉLYES Bibliatanulmányozás fontosságáról, de mégis terjeszti megtévesztő módon, akkor is súlyos dolog, amit tesz, de ha pontosan tudja, akkor még inkább! Nagyon nagyon visszatetsző az ilyen érvelés, és még ő tetszeleg az igazságosztó szerepében és szapulja a Tanúkat.


A 6-os válaszban kiírt versekben hol van "hazugság", ami nem egyeztethető össze a teljes bibliával?! Mi is az "ellentmondás" az angol és a magyar között?! Hol van "ellentmondás" a hivatalos oldalunkon, a jw.org-on? Nem vádaskodni kell, hanem értelmesen és meggyőzően érvelni, nem mindegy.


"A Biblia az egész világon egységes,ilyen magyarázatot még nem is hallottam,hogy más földrészen miért van egy bibliai vers máshogy írva,miért van annak más jelentése,mint itthon Magyarországon!!"


Látod kedves Lobi, ez bizonyítja, hogy mennyire nem ismered a fordítások ellentmondásait, még a magyar fordítások között is találunk sok eltérést. Ugyanis minden egyház, amely fordítást adott ki, a saját teológiai látása szerint fordította a Szentírást. Márpedig ha az nem pontosan egyezik az eredetiekkel, avagy nem illeszkedik a teljes Írás harmonikus egészébe, akkor emberi tanok befolyásolják a kész munkát. A legtöbb esetben ez így van. Persze ezen eltérések jobbára a tanításbeli eltéréseket érintő helyekre korlátozódnak, tehát a Biblia nagy része használható mindenkinek. Ezért használtuk mi is sokáig a magyarul legelterjedtebb Károli fordítást, hiszen a lényeget abból is remekül lehet tanítani.


"Lehunyt szemmel,csak az az igaz amit ti mondotok..."


NEM! Az az igaz, amit a Biblia mond. Bocsi.


------


Kedves kérdező! A 8-as válaszodban mi az az "utolsó kérdéskör", amire nem érkezett válasz? A második link alatti problémádat idézem:


""Szerinted ki volt a felelős ezekért? Nem Isten az Tuti, mert Ő mindent tökéletesen alkotott meg.

Könnyű ráfogni mindent másra, mint hogy elismerd, hogy ha hibázol....

Örökölted Ádámtól a hárítást, még Istent hibáztatta hogy az asszony akit mellé adott,...az csábította rosszra...

Vagy is Isten rossz feleséget adott..."


Értelek,és Ádám kitől örökölte a hárítást? Mert mástól nem örökölhette csak Istentől.Vagy van más tipped?"


Megértem, hogy Katy Weaver miért nem válaszolt. Nem éppen őszinte igazságkeresőnek látszik a kérdező, inkább a kákán is csomót keresőnek - akkor is, ha tiéd a kérdés. Kioktatta őt az előző (egyébként pontos, részletes és érthető) válaszáért.

Ádám tökéletesnek lett ugyan teremtve, de nem robotnak. Képes volt (hozzánk hasonlóan) jót, de rosszat is tenni. Szabad akarata volt, tudod. Ő rosszul döntött, és ennek a kárát valljuk mi is, tehát mondhatjuk, hogy tőle örököltük a bűnt, a lázadást. Ennyi.


"És annyira nem lehetnek programozottak,hogy ne lássák,hogy az Őrtorony meghazudtolja a Bibliát."


Neked is ugyanazt írom, amit másoknak is szoktam: ne vádaskodj, bizonyíts!


"Utaltam Katy válaszára az utolsó belinkelt kérdésben(enyém a kérdés)Kértem,hogy olvassa el a szövegkörnyezetet is.Semmiféle visszajelzésre nem volt képes ezzel kapcsolatban."


Mi volt ez?

2014. jún. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!