Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi, és egyéb térítő...

Jehova tanúi, és egyéb térítő vallásosok, hogyan kezelitek azt, ha csúsztattok a saját érdeketekben, nem válaszoltok bizonyos kérdésekre? Hogyan számoltok el ezzel Istenetek előtt, vagy ilyenkor nem számít a teljes igazság győzedelmeskedése?

Figyelt kérdés
2014. jún. 21. 09:59
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:

"Érthető egy csudát, éppen ez az! Nem érted a szabad akarat lényegét. Tökéletes biológiai testben (tehát nem halandó állapotban) a földi ember SZABAD AKARATOT kapott Istentől, avagy ezzel elkerülhetetlenül együtt járt annak lehetősége, hogy az ember rosszul él a szabad akaratával. Ettől még az, amit Isten teremtett, tökéletes volt. Nem racionális az érvelésed, hiszen az NEM tette tökéletlenné az embert, hogy szabad akaratot kapott. Az tette tökéletlenné, hogy rosszul élt a szabad akaratával, ez viszont nem Isten hibája, az Ő teremtésműve tökéletes."


Na persze,és Isten nem ismerte az ember természetét? Nem tudta már a teremtése előtt,hogy 50-50% eséllyel el fog bukni? Rendben van,hogy szabad akarattal áldotta meg,és tökéletes volt a teremtésműve,de akkor nem vádolhatja azért,mert elbukott.


"Ennek kapcsán,még egyszer leírom:Nem azt kérdeztem mi volt Ádám bűne,hanem azt,hogy KITŐL ÖRÖKÖLTE A HÁRÍTÁST(mint bűnt)?"


Így ez az akadékoskodó kérdésed érvényét veszti."


A kígyó átverte az első emberpárt.Éva vett először a fáról,majd megkínálta Ádámot.Mikor Isten felelősségre vonja őket,Ádám Évára hárítja a felelősséget.Éva a kígyóra hárítja.És most jön Isten,aki megátkozza a kígyót,akit ő teremtett a legravaszabbnak az összes állat közül.Megátkozza Évát,megnöveli terhessége fájdalmát,a férje uralkodni fog rajta,ő pedig vágyakozik iránta.Megátkozza Ádámot,arca verítékével fogja enni kenyerét,és megátkozza a földet "Átkozott legyen a föld miattad!" "MIATTAD!" nem azért,mert ő úgy dönt,hogy megátkozza,hanem Ádám miatt,tehát ráfogja Ádámra.

Isten mindhárom esetben hárít,nem képes elviselni,hogy ő maga teremtette olyanra ezeket a teremtényeit,amilyenre.Frusztráltságában inkább átkozódik.

Itt minden szál Istenre vezet vissza.Ádám hárított.Kitől örökölte? A kígyótól? Éva hárított.Kitől örökölte? A kígyótól? a kígyó hárított.Kitől örökölte? Istentől?

Na látod....Van valami ebben,ami nem tartasz logikusnak?


"Ok,akkor miért "TELJES JOGGAL magának szánta a jogot, hogy a teremtményei számára meghatározza az erkölcsi irányadó mértékeket."??? Nem bízott a teremtményeiben,hogy helyesen tudnak dönteni egyedül is? ejnye,csak nem rosszat feltételezett róluk?"


Nem kérlek, aki rosszat feltételez Istenről, az éppen te vagy, Isten nem ilyen! Tudod, az Alkotó teljes joggal határozhatja meg az alkotásának a szabályokat. Miért? Csak mert Ő az alkotó, Ő tudja miért és milyennek teremtette őt. Ő tudja mi a jó neki, mi vezet a boldogulásához, stb."


Bocsájts meg,de ezt nem tartom értelmes érvnek.Ez a legkönnyebb válasz mindenre,hogy "Miért? Mert Jehova úgy döntött,mert joga van hozzá!"


Idézem a teljes lábjegyzetet:

"Ez a tudás előjog volt, amit Isten magának tartott fenn, és amit az ember a bűn révén maga kaparintott meg (Genezis 3:5, 22). Tehát nem mindentudás, amivel a bukott ember nem rendelkezik, nem is erkölcsi megkülönböztető képesség, ami már megvolt a bűntelen emberben, és amit Isten értelmes teremtményeitől nem tagadhatott meg. Hanem az a képesség, hogy maga döntse el, mi a jó és mi a gonosz, és annak megfelelően cselekedjen, vagyis teljes erkölcsi autonómia igénye, ami által az ember elutasítja teremtettségét. Az első bűn Isten uralkodó fensége elleni lázadás volt."


A Biblia azt írja,megvolt az erkölcsi megkülönböztető képességük! Értelmes teremtényeitől nem tagadta meg ezt Isten.Tehát el tudták dönteni,hogy mi a jó,és mi a gonosz.Vagyis ez azt jelenti,hogy akkor nem lehetett akadálya,hogy ennek megfelelően tudjanak dönteni önállóan is.


Mindezek fényében az ígéretemmel még várnék,gondolom megérted.

2014. jún. 29. 09:07
 32/53 anonim ***** válasza:

"Na persze,és Isten nem ismerte az ember természetét? Nem tudta már a teremtése előtt,hogy 50-50% eséllyel el fog bukni? Rendben van,hogy szabad akarattal áldotta meg,és tökéletes volt a teremtésműve,de akkor nem vádolhatja azért,mert elbukott."


Ez most hogy jön ide? Az előtte idézett bekezdésemhez ez egyszerűen nem illik, teljesen másik témát kezdesz. Miért nem vagy korrekt és írod le, mi a véleményed arról, amit előtte idéztél tőlem??? Logikus vagy nem, hogy önmagában nem a szabad akarat tesz tökéletlenné, hanem az, ha rosszul használjuk fel???


Te valójában a szabad akarat csodálatos ajándékával járó FELELŐSSÉGET nem fogadod el és valójában éppen te hárítasz Istenre mindent, ez pedig gyermeteg viselkedés. Az egész szöveged erre a hárításra épül. Pedig ha tetszik, ha nem, a te szabad akaratoddal is együtt jár a FELELŐSSÉG, mely alapján SZÁMON KÉRHETŐ vagy az Alkotód előtt, ha elismered, ha nem! Bezony.

2014. jún. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:

Igazad van,ez már más téma,ne menjünk bele.

Egyébként ezt is írtam,olvasd el még egyszer:

"Rendben van,hogy szabad akarattal áldotta meg,és tökéletes volt a teremtésműve..."


Tehát igen,logikus,egyetértek.A többi kérdésre válaszolsz,ha megkérlek?

2014. jún. 29. 16:52
 34/53 anonim ***** válasza:

Kicsit mint ha dühöt éreznék!Amit nem csodálok...Az igazság néha kínos!És,abból ragyogóan látszik ahogyan írsz,hogy éppen hogy te nem tudsz mit kezdeni az érvelésekkel,ami arról szól,hogy te bizony az igazság közelében sem jársz!

De egyben igazad van,nem akarok kezdeni ezzel a nézettel semmit sem,mert annak köze nincs a Bibliához és aki csak egy kicsit hisz Istenben,ez eszébe sem jut!

Mi az amit nem tudtam alátámasztani???

Amit leírok,vagy bemásolok,az mind a te/ti hazug könyvetekből,újságjaitokból vannak!

Elég szánalmas és szomorú,hogy ahelyett,hogy utána néznél,igazak azok az írások vagy sem,ahelyett támadsz...Én azzal érvelek,amiket azokban a .... oldalakon találok!

Talán a könyvetekből bemásolt írás hazugság ,ami más az Angolban,más a Magyarban ...,az pl.???

Én mindig alapos vagyok! Veled ellentétben én utána olvastam a hazug könyveteknek,hogy biztosan igaz amit leírtak róla,nem csak a neten talált majd 400 hamisításotokkal érveltem a hazugságok ellen!

Kettőnk közül,te vagy aki nem néz utána az igazságnak,mert,hogy félsz,vagy lehetne elemezni milyen érzelmi és lelki okai vannak,igazából nem érdekel,.

Vagy a piramisos story a hazugság???

Érdekes,az alapítótoknak piramisos emléksírhelye is van,amit a te nagyra nézett szervezeted állíttatott neki...Biztosan csak úgy...

Vagy netán a Nato-ban végzett tevékenységetek a hazugság,ami ti ugye minek is tartotok???De azért csak sikerült benne 10 évet lehúzni...

Vagy a fegyveripari cégek tucatja a hazugság??

Vagy az elfedéses tevékenységek, a hazugságok,amivel a bántalmazott felet pl a sok megrontott kislányt/fiút és családját büntetitek,csak azért,hogy nehogy szégyen essen a ,,szervezeten"?De ugye ez régen volt,az már nem számít...

És itt kiemelném,hogy nem Isten nevén,hanem egy szervezetén!Gondolom ez szerinted rendben van...

Vagy a hamis próféciák a hazugságok,amiket mondtatok,hányszor is???

Vagy biztosan tudott mind az 5,,fordítótok" görögül,arámiul,a bíróságon,/ahol nem egyszer megbuktak ebben is.../(a hazugság szó az nem tudom,hogy rémlik-e???Isten népe és egyetlen igaz szócsöve,igaz???Vagy akkor Isten hazudik,vagy azt mondta valaha is,hogy hazudhattok????Érdekes én ezt a verset nem találtam a Bibliában!!Bár a ti könyvetekben tuti ott van,mert azaz igaz...))meg csak jól eltitkolták ,hogy tudnak,csak nem akartak nagyzolni,igaz???

Vagy meddig soroljam???

Szomorú,hogy felnőtt ember itt tart,hogy meghazudtolja Istent egy szervezet kedvéért és hogy ilyen gyenge,hogy inkább becsukja a szemét!Jellemző a hárítás a mellébeszélés és a visszatámadás akár hazugságokkal,rágalmakkal,ha már nincs meg a megfelelő track!

Nem magyarázni kell és félre beszélni,vádaskodni,hanem egyszerűen válaszolni kell,egyszerű kérdésekre!

De hogy nem tetted,szerintem az értelmes embereknek elmond mindent!!

Ezzel csak magad járatod le!

Már Óvodában sem működik ez a szint...

Gratulálok hozzá!

Te egy ,,igaz,Isten hívő" ember vagy...

2014. jún. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:

Kedves Lobi, kérlek figyel ide rám! Igazad van, nem finomkodtam el a legutolsó válaszomat neked. Erős szavak, de azért írtam ilyen velősen, mert a rólunk alkotott képed torz és nagyon messze van a valóságtól. De te ezt úgy adod elő, mintha mindenről meggyőződtől volna, holott erről szó sincs. Te alapvetően tök hülyének nézed a Tanúkat, de mindenki mást is, aki olvas vagy hallgat téged, hiszen azzal, amit állítasz nem tudsz elszámolni.


"Mi az amit nem tudtam alátámasztani???"


Eddig semmit nem támasztottál alá, mivelhogy az alaptalan kritikádon túl nem érveltél a Szentírásból. Pedig a magukat kereszténynek vallók azt kritizálják bennünk, hogy nem az ő nézeteiket, azaz emberi filozófiáikat valljuk, hanem igyekszünk meggyőződni a Biblia TÉNYLEGES tanításáról.


Én megmondom őszintén, amikor megismertem a Biblia tényleges tanításait, és rájöttem, hogy alig vannak olyanok a földön, akik ismerik és vallják, nagyon elcsodálkoztam. Elcsodálkoztam azon, hogy a többség ennyire messze került a Szentírás tiszta és egyszerű Szavától. Ha csak a lélek halhatatlanságának a széles-e világon vallott mítoszára gondolok, megdöbbentő, hogy mennyire félrevezetett a világ e kérdésben.


Szinte minden vallásban alaptan, hosszú ideje már a hitehagyott kereszténységben is, de a legtöbb esetben, ha megkérdezem, hogy ugyan mutassák már be a bibliában, hogy hol a csudában található, hol tanítja kifejezetten a halhatatlan lelket, a legtöbb esetben zavart mosoly fogad. "Hát az nem a mi dógunk, taníccsa, oszt kész. Azé vannak az okosok, azok monták". Vagy rákérdezek akárkitől, hogy hol köti össze a Szentírás azt a két szót, hogy 'lélek' és 'halhatatlan' (vagy ennek legalább valamely szinonimája), akkor kiderül, hogy ilyenről nem tudnak. Nem semmi! Mereven hisznek a vakon terjesztett elképzelésükben, erre kiderül, hogy a "lélek" (héber nefesh, görög pszükhé) sehol nem szerepel a halhatatlanság kifejezéssel együtt. Később persze kiderült, hogy azért nem, mert a lélek SOHASEM a halhatatlansággal van kapcsolatban a bibliában, hanem teljesen mást jelent.


Tehát csak rizsázol és mellé beszélsz. A kérdezőnek azért válaszolok, mert bár nagyon szőrszálhasogató, a legelemibb kérdéseket is kiforgatja és más szemszögből tálalja, de ez nem baj, ha legalább érdekli is a másik válasza. Ha ŐSZINTÉN érdekli az embert a VÁLASZ, az igaz válasz, akkor igenis LEGYEN nagyon alapos, nem is szabad alább adni!

2014. júl. 1. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:

"Talán a könyvetekből bemásolt írás hazugság ,ami más az Angolban,más a Magyarban ...,az pl.???"


Lobinak! Jaj, ez nagyon tetszik. Kiváló példája az ármánykodó blogosok manipulatív és félrevezető munkájának!


Erre kapsz választ itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Itt a 20 válaszban találsz választ egy provokáló kérdésre. Ezekre alapozol? Sokkal bölcsebb lennél pedig, ha innen gyűjtenél infót rólunk:


jw.org

2014. júl. 1. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom,hogy mivel te akarod az igazságot átadni,közölni nekünk,ha én felteszek neked egy kérdést,vagy közlök valamit,tulajdonképpen neked kellene engem meggyőznöd arról,hogy én hülyeségeket beszélek,állítok.

De nem ez történik,csak az,hogy én barom vagyok.

Mint mondtam,én elég alaposan utána néztem mindennek,de akkor legyen...


Amit bemásoltam fordításotokat,amiről megjegyeztem,hogy más országonként,azt te magad is letudod ellenőrizni,igazából csak az oldalatokra kell rákattintani és megkeresni.

Számtalan oldalt lehet igaz felfedezni a neten,ami arról számol be,hogy miben van hamisítás,elferdítés.Ha én csak ezekre alapoznék,nem szólnék egy szót sem,mert nem tudom,hogy annak mennyi lehet a valóság tartalma.

De,elmondom ismételten,hogy nem keveset olvastam,jártam utána,Bibliákat,szótárakat szereztem,beszéltem nem egy gyülekezetben lévő taggal,pappal,stb,hogy meggyőződjek arról,hogy mi igaz abból,amit a hamisításokról,ferdítésekről hallani.

Rengeteg lenne mind bemásolni,aminek utána jártam,de azért íme néhány;


Tanúk könyve 1 Korinthus 4:9,10,11,16


,,9Mert úgy tűnik nekem,hogy Isten minket az apostolokat utolsókként tett szemlére mint halálra szántakat,mivelhogy színházi látványosság lettünk a világnak és angyaloknak és embereknek.


Károli Biblia:


,,Mert úgy vélem, hogy az Isten minket, az apostolokat, utolsókul állított, mintegy halálra szántakul: mert látványossága lettünk a világnak, úgy angyaloknak, mint embereknek."


Eredeti Görög szöveg:


,, 9δοκῶ γάρ, ὁθεὸς ἡμᾶς τοὺς ἀποστόλους ἐσχάτους ἀπέδειξεν ὡς ἐπιθανατίους, ὅτι θέατρον ἐγενήθημεν τῷκόσμῳ καὶ ἀγγέλοις καὶ ἀνθρώποις. "


ha ebben a szövegben megtudod nekem mutatni,hol van az a szó,hogy ,,színházi"(θεατρικός),akkor elhiszem,hogy neked van igazad.


Tanúk könyve:


,,10Mi boldondok vagyunk Krisztus miatt,ti ellenben értelmesek Krisztusban,mi gyengék vagyunk,ti ellenben erősek,ti jó hírben álltok,mi ellenben gyalázatban vagyunk"


Károli:


,,Mi bolondok a Krisztusért, ti pedig bölcsek a Krisztusban; mi erőtlenek, ti pedig erősek; ti dicsőségesek, mi pedig gyalázatosak"


Görög:


,, ἡμεῖς μωροὶ διὰ Χριστόν, ὑμεῖς δὲ φρόνιμοι ἐν Χριστῷ· ἡμεῖςἀσθενεῖς, ὑμεῖς δὲ ἰσχυροί· ὑμεῖς ἔνδοξοι, ἡμεῖς δὲ ἄτιμοι."


Ha valaki kezébe vesz egy szótárat és szavanként lefordítja,rögtön látja a különbséget. És látja azt melyik az értelmesebb és Bibliát hívebben tükröző változat.


Tanúk könyve:


,,11Mindeddig az óráig egyre csak éhezünk és szomjazunk is,ruhátlanok vagyun,bántalmazást szenvedünk,otthontalanok vagyunk.."


Károli:


,,Mindezideig éhezünk is, szomjúhozunk is, mezítelenkedünk is, bántalmaztatunk is, bujdosunk is,"


Görög:


,, 1ἄχρι τῆς ἄρτι ὥρας καὶ πεινῶμεν καὶδιψῶμεν καὶ γυμνιτεύομεν καὶ κολαφιζόμεθα καὶ ἀστατοῦμεν "


Bujdosunk vagy otthontalanok vagyunk,nem mindegy...


Tanúk könyve:


,,16Kérlellek hát benneteket legyetek az utánzóimmá.."


Károli:


,, Kérlek azért titeket, legyetek az én követőim."


Nekem úgy rémlik Isten és Jézus követőket akart/akar,nem olyanokat akik leutánozzák!Itt most belemehetnénk abba,hogy miért van a szervezetben ez a fordítás és hogy miért követitek olyan vakon amit mondanak nektek,de inkább nem tenném,mindenki döntse el maga.

Na szóval,ez csak pár vers,de tudnám másolgatni neked napestig.Mert ahol a lélek szerepel a Bibliában,az ott nálatok mindenhol szellemre van változtatva,alátámasztva a ti nézeteiteket és lehetne sorolni,hogy mi hol van változtatva és miért,de szerintem ez bőven elég.


A fegyveriparról meg csak annyit,hogy az Amerikai seregben van egy Magyar tiszt barátom,akit megkértem nézzen utána annak,hogy valóban igazak-e azok az infók miszerint jó néhány fegyveripari cégben vannak részesedések és tulajdon részek a tanúk szervezetének.Egyszerű volt a válasz;igen.

Természetesen mielőtt kérnél valami írásos bizonyítékot,szerintem itt a ragyogó lehetőség és bizonyítsd,te mennyire nyomozod az igazságot és nézz utána.

De azért segítségképpen itt egy rövidítés,amiből elindulhatsz;SEC(U.S. Securities and Exchange Commission (USA Kötvény és Devizaközpont).


A piramisok meg...Most na...Két kattintással megtalálod,csak írd be,hogy a tanúk és a piramisok...


Vagy menjünk messzebbre..Vérkérdés?,,Tartózkodjatok a vér megevésétől".Ahogyan ti értelmezitek ezt,amiatt haljon meg mondjuk a gyereked..

Pedig úgy rémlik egy időben nagyon is dicsőitettétek azt aki vért adott.Íme egy:


"Egy figyelemreméltó történet a női hősiességről. ... Félve a gyermek halálától, a nő szándékosan megvagdosta a kezét és a mellét egy szélvédőből származó üvegdarabbal azért, hogy vérről gondoskodjon a gyermek számára, hogy életben tarthassa a hideg éjszakákon. A gyermek várhatóan jobban lesz, azonban a hősnő valószínűleg meg fog halni."


Hősnő...Nem hitehagyott és áruló,hősnő!


Persze ez is régen volt...


A fordítók meg.Tudod egyáltalán kik voltak??Mert kellen szerintem!De pár kattintással megtalálhatod,a bírósági jegyzetekkel együtt.


De azt meg csak mellékesen megjegyzem,ha szerintetek minden vád hamis amik fent vannak pl. neten,miért nem pereltetek be még senkit emiatt???



Az érzelmi zsarolás meg...

Nem tudnám meg mondani mennyi történet van fent a neten,olyanoktól akik ebben benne voltak,olyanoktól akik ma már nem beszélhetnek a családtagjukkal,mert velük ellenben az ő szemük kinyílt.Persze lehet mondani,hogy hitehagyottak és bla-bla-bla...Érdekes mód,mind egységesen elmondja azt,hogy Istenben való hitüket nem vesztették el egy pillanatra sem,sőt...A szervezetbe vetett bizalmuk szállt csak el!A kettő között óriási különbség van,bár persze a tanúknak egyszerűbb azt mondani,hogy a kilépők elhagyták Istent...

De sajnos én test közelből látom azt,hogy mit tesztek azokkal akiket ,,szerettek".Szóval nekem erről mondhatsz bármit.Sajnos...


A széleskörű vizsgálat nem abban merül ki,hogy a saját oldaladat nézegeted,a saját könyveket,újságokat és más,külső információt nem vagy hajlandó megnézni,mert az biztosan hazugság.Ráadásul a saját írásokat sem figyelmesen olvashatod(te sem)mert ha így tennél,látnád azt,hogy sokszor előfordul,hogy az egyik újságban írnak valamit valamiről,a következőben meg már mást ír,ugyan arról.

Én azt gondolom,hogy a tévedések miatt érvelni azzal,hogy a folyamatos vizsgálódással jöttök rá dolgokra és amiatt van sokszor 360'os fordulat,nézet változás,szóval szerintem Isten igaz szervezete az az első pillanattól ért mindent,úgy ahogy kell és nem változtatgat Isten szaván!

Az a nagy probléma,nem tudom látod vagy sem,de itt senki és én sem Isten ellen beszélek!Ha Istent káromolnám érteném a reakciódat,de egy szervezet miatt így ugrani...

Ráadásul az eredeti kérdésemre csak nem kaptam választ!Szóval,felteszem ismét!Szerinted rendben van-e a következő kinyilatkoztatás???


,,....ha valaki csak a Bibliát olvassa,az 2 éven belül a sötétségbe jut.Ha valaki a kiadványainkat olvassa akár a Biblia tanulmányozása nélkül,annak fényesség lesz a jutalma.."

2014. júl. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:

Kedves Lobi! Rögtön bele is vágsz a lecsóba, személyeskedve kezded, pedig nem emlékszem, hogy valahol is azt éreztettem volna veled, hogy "barom" vagy. Nem, sokkal inkább tartalak félrevezetettnek, aki szemétdombon turkál, hogy friss és egészséges húst egyen ebédre. Nagyon félrevezeted magad ezzel és ezt kiválóan bizonyítottad azzal, hogy lepereg rólad a linkelt oldal, amit ajánlottam. Pedig azzal kiválóan bizonyítottam, hogy a blogosok mit tesznek!! Hazudoznak, félrevezetnek, manipulálnak. Vagy talán nem ezt bizonyítja a tudományos idézet manipulatív tálalása? Amit ideirkálsz onnan, ugyanaz a szemétkupac.


Kezdjük ott, hogy nincs "eredeti" görög, csak legkorábbi fordítások vannak, melyek helyenként szóhasználatban eltérhetnek. De mint itt az Új világ ford. esetében, az alapvető jelentés nem sérül, inkább kifejezőbb lesz. Egyébként pedig ezek mind hasonló szóhasználatok, a fordítói szabadság gyakori velejárói, számtalan ilyen eltérés van más fordítások között is.

Ajánlom neked, hogy olvasd el az angol verziókat is, kíváncsi lennék, hogy mennyi eltérést találnál egymás között és hasonlóságot az Új világ fordítással. Pl. a King James Version azt írja a 11-es versre szó szerint: "nincs biztos lakhelyünk". Az English Standard Version pedig a következő módon adja vissza: "To the present hour we hunger and thirst, we are poorly dressed and buffeted and homeless." Látod-e, hogy mibe kötsz bele? "Homeless", azaz 'hajléktalan', vagy 'otthontalan'. Na mit szólsz?


Ez csak egy gyors online keresés eredménye, rengeteg ilyen kifejezésbeli eltérés van, de a jóindulatú ember beleköt-e az ilyesmibe???


A 16-os versnél pedig a English Standard Version más szót használ: "I urge you, then, be imitators of me."

Milyen érdekes, itt ez "utánzónak" fordítható leghelyesebben. Itt is megkérdezem azért: jóindulatú ember beleköt-e ilyesmibe???


Lobi, figyelj csak, miért nem írsz ezen nagy angol nyelvű fordításokhoz is egy kritikát??? Azok jók, ahogy vannak, csak a nemzetközi nyelvű Új világ fordítást kell támadni? Persze tudom, így korrekt a viselkedésed, igaz?


"Nekem úgy rémlik Isten és Jézus követőket akart/akar,nem olyanokat akik leutánozzák!"


Nekem pedig úgy rémlik, hogy mindkettő helyes!


"Mert ahol a lélek szerepel a Bibliában,az ott nálatok mindenhol szellemre van változtatva"


Ez is hazugság! Tény, hogy nem mondasz igazat. Csak ennyit tudsz az Új világ fordításról? Ennyire ismered csak? Pedig azt mondtad, hogy idézem (nem azért, mert olyan magasröptű a fogalmazás és gyönyörűséges a külalakod, csak a bizonyítás végett):


"De,elmondom ismételten,hogy nem keveset olvastam,jártam utána,Bibliákat,szótárakat szereztem,beszéltem nem egy gyülekezetben lévő taggal,pappal,stb,hogy meggyőződjek arról,hogy mi igaz abból,amit a hamisításokról,ferdítésekről hallani."


Tehát látható, hogy ez sem igaz. Nos az ilyenféle viselkedésed miatt voltak a korábbi kemény szavak is, meg ezek is.


Az igazság: az Új világ fordítás PONTOSAN és következetesen használja a kifejezéseket, ideértve a 'lélek' (héber nephes, görög pszükhé) szavakat, és a szellem (héber ruah, görög pneuma) kifejezéseket is. Ezeket nem cserélgeti, kevergeti egymással, mert teljesen eltérő jelentésük van.

Ahol a legkorábbi szövegekben lélek van, ott lelket ír, ahol szellem, ott szellemet. Te megtévesztetted magad a Károli rendkívül következetlen szóhasználatával, mert az a legtöbb helyen a szellem helyett is lelket ír.


Tehát eddig már sokadszor bizonyítottad, hogy hazugságokat, rágalmakat másolgatsz ide. A "fegyveripar" a következő, miért lenne kivétel. Jehova Tanúiról köztudomású, hogy teljes mértékben kiállnak a krisztusi semlegesség mellett (persze tudom, hogy valószínűleg ez neked nem mond sokat), következésképpen a Társulat NEM vesz részt semmilyen hadiipari vállalkozásban, nem kereskedik és nem fektet be az ilyenekbe. Különben pedig, ha ez igaz lenne, ezen ármánykodó blogokon kívül ordító szalagcímek hirdetnék széles e világban, mindenhol a médiában, hogy nem így van. Tehát ez is hazugság, a sokadik tőled. És már megbocsáss, de nem nekem kell bizonyítanom, ha tudom, hogy alaptalanul rágalmaznak. Te pedig nem tudsz bizonyítani hitelesen, csak hazugságokat írtál eddig is, hiszen a hamisítás mestereitől másolsz mindent!!!


A vérkérdésről pedig nézz meg egy videót és utána vádaskodj: [link]


"De azt meg csak mellékesen megjegyzem,ha szerintetek minden vád hamis amik fent vannak pl. neten,miért nem pereltetek be még senkit emiatt???"


Ha személyes becsületsértés történik, vagy esetleg tekintélyes fórum vádaskodik, előfordulhat hogy van, aki perel, de különben az ilyenekért, mint a blogosok, ennyit nem ér. Sokan ismerik a Tanúkat, még a tanításaikat is sokan sokkal pontosabban ismerik, mint te, tehát aki őszinte és tiszta szívű, azok tudják hova tenni az ilyen szövegeket.

Egyébként a blogosok messze NEM egységesek semmiben! Az nem "egység", hogy mindegyik becsmérli valamiért azt, ahonnan kiszakadt.


"szerintem Isten igaz szervezete az az első pillanattól ért mindent,úgy ahogy kell és nem változtatgat Isten szaván!"


Akkor te biztos ebbe tartozol, igaz? Olyan vagy, aki ért mindent egy varázsütésre. Hódolatom a mindentudónak! Ha meg nem vagy benne ilyenben, akkor miről beszélsz? Mert a Biblia nem beszél ilyenről, sőt! Az ellenkezőjéről igen.


"Ha Istent káromolnám érteném a reakciódat,de egy szervezet miatt így ugrani..."


Nem a szervezet miatt és nem is csak Istenért, hanem a személyes nagyképűségedért, amit félrevezetve(?) tolsz itt mindenki képébe kedves felebarátom. Nem szimpatikus amit teszel. Ennyi.


NEM "kinyilatkoztatás" (ha tudnád mit jelent, nem vádolnád ezzel a Tanúkat), hanem Russell-től egy kiragadott mondat. Attól a Russell-től, aki pontosan ismerte a személyes bibliatanulmányozás értékét. De én is rákérdeztem erre az első neked szánt válaszomban. Ugyan tisztában vagy-e azzal, hogy Russell hogyan állt a személyes BT-hez???? Mert ha nem, milyen alapon irkálsz ide őt gyalázó kiragadott szövegeket?


Nevetséges kifogások, jól tükrözi a szellemiséged. Lehet, hogy nem csak félrevezetett, hanem rosszindulatú is?? Csak kérdés, nem ismerlek távolról sem annyira, hogy ezt eltudjam dönteni. De az előző szövegeiddel összevetve, elég gyanús a hozzáállásod, nem mondanám egyenesnek.

2014. júl. 3. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:

Mikor olvasod a ,,vádaskodásaim",akkor nem ártana a bemásolt szövegeket,a bemásolt linkeket is meglátni,mert azok adják az alapot arra amit írok!Alá van minden támasztva,csak el kellene olvasni!!!

Ha nem néznél engem és mindenki mást hülyének és nem mellé magyaráznál,éreztetve azt,hogy már pedig én barom vagyok,mert nem értem,akkor egyenesen válaszolnál,nem pedig kódexnyi szöveget írnál a semmiről,bizonygatva a szervezeted Isteni létét!

Ismét kaptam egy kisebb könyvet,holott csak egy egyszerű választ szerettem volna kapni arra,hogy szerinted a szöveg részlet amit kiragadtam(teszem hozzá,az a szöveg részlet nem magyarázatként szolgál semmire részemről,mint ahogyan ti szoktatok szavakat kiszedni versekből,egy-egy kérdés/nézet magyarázatára,úgy hogy az adott versnek köze sincs a feltett kérdéshez...),az rendben van vagy sem?

Persze nem kaptam választ egy egyszerű igent vagy nemet,bár az,hogy Russelt véded,azt hiszem választ kaptam és itt mindenki,hogy egy tanúnak Isten a minden és őt követik vagy a szervezet.

Én csak erre voltam kíváncsi!


De arról a Russelről beszélsz,aki a sima búzát ,,csodabúzaként" árulta,hányszoros áron is asimához képest??Vagy aki a mostoha 13 éves lányával...,mi is volt és a cselédlánnyal?De persze ezek csak neten léteznek személyeskedés nélkül ugye a hazug bloggerektől...


Gondolom ez ugyan olyan hazugság,mint az a levél amit a világháború alatt Hitlernek és a kancellárnak írtak a szervezet vezetői,igaz???....Gyönyörű szép!


Fordítás:Rögtön ismétlem és újra leszögezem azt,hogy nem hiszem,hogy van egyetlen egy fordítás is,ami az eredeti Bibliát fordította volna le,mindenféle ferdítéstől,hamisítástól,kivétele,illetve hozzátétele nélkül!Sajnos van olyan aki miatt olvasom és utána járok ennek a szervezetnek és emiatt is írok neked,nektek kritikát,ezzel,hogy máshová miért nem írok,meg is válaszoltam.


Csak ismételni tudom önmagam,görögül,arámiul nem tudó emberek,akik eskü alatt hazudnak,hogy már pedig ők tudják a nyelvet és kiderül,hogy nem...na,én nem gondolom,hogy azoknak hinni kell!

Itt sem reagáltál értelmes indokokkal,hogy egyáltalán tudod vagy sem kik a fordítók,csak ismét én vagyok a birka,mert szembesítelek,azzal,hogy hazudtak és hello.


Úgy hogy ha nem haragszol meg én inkább azoknak a fordításoknak hiszek,amelyeket több egyház teológusai együtt fordítottak le és nem csak a saját falaikon belül egy cd-re írt szabvány szerint saját szájíz szerint tettek meg ,,szavahihető" emberek...

Egyetlen ok szerinted,hogy nincs igazam,hogy vádaskodok...Most erre mit mondjak???Én alátudom támasztani amit mondok,te nem,csak azzal,hogy rágalmazol,vádaskodsz.Azt hiszem nem kell semmit.


Fred Franzig??Meg van ő kicsoda??Részlet,csak neked a fordításotokról:


,,Ügyész: Rendelkezik jártassággal a héberben is?

Franz: Igen

Ügyész: Tehát az alapvető nyelvészeti apparátus rendelkezésére áll?

Franz: Igen, a bibliai munkámban való használatra.

Ügyész: Úgy vélem, ön képes olvasni és követni a Bibliát héberül, görögül, spanyolul, portugálul, németül, franciául.

Franz: Igen...

Ügyész: Le tudná azt héberre fordítani?

Franz: Mit?

Ügyész: A Teremtés könyve második fejezetének negyedik versét.

Franz: Nem. "


(Fred Franz keresztkérdéses kihallgatása. A vád bizonyítéka a Douglas Walsh v. The Right Honorable James Latham, Clyde perben, Scottish Court of Sessions, Wednesday, November 24, 1954, p.7, pars. A-B. and p. 102, par. F.)



Azt is elmondtam többször is,hogy nem csak a Károli volt a forrás,hanem még vagy 4 egyház fordítása,plusz a szótárak,net,stb.

Fordítói szabadság nincs a Biblia fordításnál,ha tetszik ,ha nem!Ha Isten ,nem tett bele egy szót egy versbe,akkor ti milyen jogon teszitek azt???

Itt is látszik az,ami tulajdonképpen a szervezetet jellemzi,hogy azok a részek amik nem osztják a szervezet nézeteit,egyszerűen megváltoztatják a Biblia azon részeit,verseit,szavakat és kész.De ide vonatkozólag is adok neked egy kis mazsolát,ami hát a korábbi kérdésem válaszából kiindulva,neked biztosan tetszetős dolog és nem érted majd mi bajom vele és hűen tükrözi a szervezeted működésének egyik alapelvét,miszerint hazudj a szervezetért(bár ugye a tanú nem tudja,hogy ő maga hazudik,mert neki is hazudtak...):


,,A harmadik a Watchtower teokratikus hadviselés tantétele, mely az tanítja, hogy helyénvaló elhallgatni az igazságot attól "az embertől aki nem jogosult arra" ha ez elősegíti a Watchtower érdekeket. (Reed, 1992; Reed, 1997 129.o., lásd még Franz, 1971, 1060-61. o. és Raines 1996.c). A Watchtower szavaival a Tanúktól megkívánt, hogy "teokratikus hadviselés stratégiát" alkalmazzanak bármely vagy minden olyan személy ellen, aki "farkas - szerű természetű", értve ezalatt bárkit, aki nem fogadja el a Watchtower-t mint Isten szervezetét és Isten népének vezetőjét. Minden más vallás úgy van meghatározva mint gonosz és mely a Sátáné (Franz 1991., Az Őrtorony 1957. 285-286, 288. o. - ez utóbbi cikk később a reprint kiadásokban cenzúrázva lett.)"


Csak jelzem,ott van az újságotok,a pontos oldal számmal,ott megtalálhatod.Biztosan Isten tanította,hogy hazudjatok igaz???Na,de nézzük csak tovább:


,,...Reed úgy határozza meg a teokratikus hadviselés stratégiát, mint "elrejteni az igazságot az olyan személyek elől, akik nem jogosultak tudni azt - vagyis hazudni a kívülállóknak amikor szükségesnek ítélik." (Reed, 1995., 40.o). Hozzáteszi a Watchtower meghatározását a hazugságról: megtéveszteni a kívülállókat a szervezet érdekeinek előmozdítása érdekében. Valótlant mondani Isten ellenségeinek nem tekinthető hazugságnak, mivel hadiállapot van Isten serege (JT) és Sátán (a világ többi része) között." Kotwall (1997, 1-2. o.) szavaival a Watchtower tanítása az, hogy "a hazugság és megtévesztés a vallásuk érdekében Szentírásilag helyénvaló. Az ilyen hazugságot teokratikus hadviselés stratégiának nevezik."


Nem tudom neked ebből mi jön le?Az,hogy ez így jó és ti vagytok igazak,azaz bocsánat,hogy az igazat hirdetitek és Isten szavát,jól mondom??

Veled/veletek ellentétben én egy szóval nem mondom,hogy hibátlanul értek mindent!Én azt mondtam kedves barátom,hogy Isten szervezetétől elvárható az,hogy ne változtatgasson alapvető hitnézeteken oda-vissza több alkalommal!!

De egyébként ti mi alapján döntitek el,hogy ki kaphatja meg az,,igazságot" és ki nem???Isten mondja meg nektek???Vagy meg is van;Istent utánozzátok,így megtehetitek,vagy??Gondolom ugyan úgy,ahogyan ti azt mondjátok,Isten hatalmazott fel titeket,igaz?De mi alapján is??Ja,meg van:


Nathan Knorr kijelentette: „Mi nem önkényesen vettük fel ezt az Isten adta nevet.” Miért nem? „Hát mert mi tanúskodunk!” „Tevékenységünk bizonyítja, hogy a név illik ránk.”

Ézsaiás 43:10 igaz??

De ha nem tűnt volna fel,hogy egy szervezetet szolgálsz nem Istent,akkor arra nem tudok mit mondani,de az alábbi érdekes lehet:


,, Wilson azt mondja:,,habár Jehova Tanúi egyik alapvető hitnézete hogy a hazugok örök halálban részesülnek a feltámadás reménye nélkül, kivétel az aki úgy hazudik vagy színlel, hogy az a szervezet javát szolgálja. (Wilson, 2002., 249.o).



Persze most beszúrhatod magyarázatképpen azt a Bibliai verset/eket amivel magyaráznád a hazugságaitok igazát,( (Máté 15:1-6, 21:23-27 János 7:3-10) ,,Ábrahám történetét,de nem kell,ismerem.

És még van jó pár idézet az általad nagyra tartott vezetők,testvérek nyilatkozataiból,de nem én vagyok az aki Isten szavát akarja közvetíteni,mint te, nem pedig egy szervezetét,ugye???


De a hamisságról adok még egy kis mazsolát,mert lehet te nem is tudsz ilyenekről,de lehet hogy igen és egyet is értesz vele,úgy mint az újságjaitok,könyveitek feljebb valóságával a Bibliánál:


Gondolom az alábbiak is hazugságok: Hayden C. Covington vallomása, egykori alelnöké és vezető Watchtower ügyvéd:


,,Ügyész: Egy téves próféciát hirdettek?

Válasz: Egyetértek.

Ügyész: Elfogadták Jehova Tanúi?

Válasz: Igy helyes.

Ügyész: Ha egy Jehova Tanúja tag önmaga észrevette, hogy a prófécia téves és szólt, ki lehetett közösíteni?

Válasz: Igen. A célunk az egység.

Ügyész: Egység minden áron?

Válasz: Egység minden áron.

Ügyész: És az egység a téves prófécia kierőltetett elfogadásán alapult?

Válasz: Elfogadták hogy igaz.

Ügyész: És a személy aki kinyilvánította nézetét - hogy téves volt, és ki lett közösítve, megszegte ezt az egyességet, ha alá volt merítve?

Válasz: Így van.

Ügyész: És ahogy ön tegnap kifejezetten állította, méltó lenne a halálra?

Válasz: Habozás nélkül igennel válaszolnék.

Ügyész: Ön ezt vallásnak nevezi?

Válasz: Feltétlenül az.

Ügyész: Ön ezt kereszténységnek nevezi?

Válasz: Feltétlenül. "


(Douglas Walsh v. The Right Honorable James Latham Clyde Scottish Court of Sessions, November, 1954, p.347-348, Cross Examination of Fred Franz)


Utánozzák???Hogy Istent játszanak halandó emberek??Most ezt komolyan mondod???


Fegyveripar:Leírtam azt a kis rövidítést(SEC),ahonnan elindultam és amit csak azért írtam le,hogy te is megtedd és utána tudj nézni.De az életem rámerem tenni,hogy nem néztél utána,mert egy újabb álomfal hullana le a szervezetedről és mert ugye ti nem olvashattok,járhattok utána a sátáni vádaskodásnak,nemde bár??

Én utána jártam,te nem!

Így,hogy erről is kaptam egy vádaskodást,hogy én hazudok,egy mellé beszélést,sok:0 ide!



Azt pedig külön szeretem a szervezetedbe,hogy vissza forgatjátok a másikra azokat a kérdéseket esetleg vádakat,amire nem tudtuk válaszolni.Ki mondta azt,hogy én hibátlanul értek mindent??nem én hirdetem azt,hogy Isten szavának megbízott hirdetője vagyok,aki közvetlenül Istentől kapta a felhatalmazást,hogy térítsen,már megbocsáss.

Ha ti valóban ilyenek lennétek,akkor nem változtatnátok sokszor alap tantételeken 360'ot!!!

Hamár itt tarunk a vérkérdéssel is valami ilyesmi volt,vagy rosszul emlékszem??Bemásoltam az újságotokban megjelent tisztelgést a ,,hősnő" előtt,aki segített a vérével(és megjegyeztem,hogy ez csak egy!),aztán pár év múlva ugyan ez a tett is már bűnnek számított..



Lehet hogy nevetséges,neked!De nem tudni,hogy kínos nevetség-e ez??

Nekem is nevetséges,hogy egyáltalán egy ilyen valami működhet bárhol a világon!!!Bár nem véletlenül jött létre egy világszervezet azért,hogy megküzdjön ezzel az eszméletlen fanatizmussal és hazugsággal,jelzem ti vagytok az egyetlen olyan vallási felekezet,amiért ez megtörtént!El kellene gondolkozni ugyan miért!!!


Nekem sem szimpatikus,hogy Isten nevében védel/védtek egy titeket irányító valamit és nem számít mi az ára!Nem szimpatikus,hogy ezért embereket tesztek tönkre!Test közelből látom ,,felebarátom",mert a párom egy tanú,aki most ki van közösítve és az elmebeteg hülyeségek miatt a lánya egy éve nem beszél vele!Egy alkalmat nem hagy ki,hogy ne menjen a gyülibe,egy alkalmat nem hagy ki,hogy sajnos ne próbálja védeni a szervezetet.És a szervezeted mit tesz?Nem köszön neki senki,az sem érdekli egy ,,testvérét" sem,hogy van-e mit ennie,van -e gyógyszerre pénze,stb..Mi a nagyvilági sátánok ugye,segítünk csak neki,mert tőletek már meghalhatott volna,csak azért,mert őszintén elmondta,hogy szeret valakit aki nem tanú.Gondolom az,hogy valakit ellökjetek magatoktól,aki bízott bennetek,az is Isten parancsa,vagy Jézusé??Mert ő is ezt tette,igaz??Lehet elkellene olvasnod barátom a Jézus életét,hogy mit tett!El kellene olvasni,azt,hogy mindenkinek fogta a kezét,még azét is,aki ellene fordult!Nem pedig ellökte magától!Szabad szeretet barátom,ezt tanította,fel kellene fogni!!!Nap mint nap látom,min megy keresztül,úgy hogy te nekem ne magyarázz arról mi szimpatikus és mi nem!

2014. júl. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:

Lobi! Na, álljunk csak meg egy "baráti" szóra! Miért hazudtolsz meg engem azzal, hogy nem adtam VILÁGOS és ÉRTHETŐ választ az alaptalan vádaskodásaidra??? ELLENPÉLDÁKAT is hoztam az általatok is tekintélynek elfogadott forrásokból. Engem ne rágalmazz itt meg, mert siralmas, amit csinálsz magadra nézve.

Igenis KAPTÁL választ, méghozzá nem igen/nemet, mert a te manipulatív elvárásoddal ellentétben, ezeket a kérdéseket NEM LEHET egyszerű igen/nem-el eldönteni. Ezt szeretnéd, igaz? Persze, hogy ne lehessen pontosabban és ellenpéldákkal kifejteni a te felületes és provokatív kérdéseidet. Én pedig ezt tettem, amire te ÉRTELMES VÁLASZT NEM TUDSZ adni!! Helyette elhallgatsz mindent, amire választ adtam és más ugyanolyan hazugságokat másolsz ide. Te tényleg inkorrekt ember vagy!!!


Russellel kapcsolatban pedig visszakérdeztem, hogy ismered-e az életművét, vagyis az általad KIRAGADVA felhozott témához való ISMERT hozzáállását? Mert ha nem (MÁRPEDIG NEM), akkor csak papagájkodva másolgatsz marhaságokat a szellemi szemétdombjaidról. Jó étvágyat hozzá!

2014. júl. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!